Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Noworoczne plany czytelnicze
Autor Wiadomość
Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-01-12, 16:14   

Mysikrólik napisał/a:
Potem już Nesbo wjeżdża na całego.

Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę, że Nesbo dopiero przed Tobą.
Koniecznie daj znać, jak wrażenia.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-01-12, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  

irycki
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2018-01-12, 19:39   

"Lalka" też mi się podobała, ale nie czytałem tej książki już lata temu.

Parę lat temu odświeżyłem sobie za to "Krzyżaków". I z lektury pamiętam refleksję nad tym, jak zupełnie inaczej kiedyś odbierano czas. Tam jest taki moment jak Jagienka zostaje sama na grodzie, a Zbyszko wyjeżdża w świat. I ta Jagienka na niego czeka, i czeka, i specjalnie się nie denerwuje, bo wie przecież, że trochę tego Zbyszka nie będzie. No ale jak minął rok a potem półtora, a ten nie wracał, to się jednak zaczęła tak troszkę z lekka niepokoić :D

Mniej więcej tak jak my, kiedy ktoś miał być o ósmej a już dochodzi dziesiąta...

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.
Ostatnio zmieniony przez irycki 2018-01-12, 19:40, w całości zmieniany 2 razy  

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2018-01-12, 20:43   

irycki napisał/a:
"Lalka" też mi się podobała, ale nie czytałem tej książki już lata temu.

A u mnie na odwrót. Kiedyś "Lalka" nie podobała mi się, pewnie dlatego, że była lekturą i że trzeba ją było przeczytać. Do dziś pamiętam cytat:
"Oto miniatura kraju, w którym wszystko dąży do spodlenia i wytępienia rasy. Jedni giną z niedostatku, drudzy z rozpusty". Wtedy to był fragment, którym można było zacząć wypracowanie z "Lalki". Dziś serialowa scena z tym fragmentem w wykonaniu Jerzego Kamasa to dla mnie prawdziwe arcydzieło. Podobnie zresztą jak książka. Pewnie w dużej mierze przyczynił się do tego właśnie Pan Kamas, który nie tylko fantastycznie zagrał rolę Wokulskiego ale również genialnie nagrał audiobooka. :564:

irycki napisał/a:

Parę lat temu odświeżyłem sobie za to "Krzyżaków". I z lektury pamiętam refleksję nad tym, jak zupełnie inaczej kiedyś odbierano czas. Tam jest taki moment jak Jagienka zostaje sama na grodzie, a Zbyszko wyjeżdża w świat. I ta Jagienka na niego czeka, i czeka, i specjalnie się nie denerwuje, bo wie przecież, że trochę tego Zbyszka nie będzie. No ale jak minął rok a potem półtora, a ten nie wracał, to się jednak zaczęła tak troszkę z lekka niepokoić :D

Mniej więcej tak jak my, kiedy ktoś miał być o ósmej a już dochodzi dziesiąta...

To pewnie dlatego, że teraz czas szybciej płynie :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-01-17, 23:01   

Zaczynam czytać "Lalkę".

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-01-17, 23:04   

Napisz jak odbierasz po latach, Mnie zostały do dokończenia jeszcze Nowe Przygody PS, do piątku może zdążę
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2018-01-17, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-01-17, 23:11   

A ja czekam na "Matnię", kryminał Małgorzaty Łatki, ma się ukazać 31 stycznia. Udzielałem tam konsultacji.

A z "Lalką" miałem tak: kiedy była moją lekturą, poprosiłem koleżankę Iwonę, o opowiedzenie całej książki, co zrobiła bardzo szczegółowo. Książki wtedy nie przeczytałem i pomimo że przerabialiśmy ją na lekcjach dość intensywnie, nie dostałem pały. A kiedy mój brat skończył liceum (a ja trzecią klasę), podjął decyzję przeczytania wszystkich zaległych lektur. Wtedy przeczytałem "Lalkę" i stwierdziłem, że to genialna książka. Później jeszcze kilkakrotnie do niej wracałem.

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2018-01-18, 08:19   

TomaszK napisał/a:

A z "Lalką" miałem tak: kiedy była moją lekturą, poprosiłem koleżankę Iwonę, o opowiedzenie całej książki, co zrobiła bardzo szczegółowo. Książki wtedy nie przeczytałem i pomimo że przerabialiśmy ją na lekcjach dość intensywnie, nie dostałem pały. A kiedy mój brat skończył liceum (a ja trzecią klasę), podjął decyzję przeczytania wszystkich zaległych lektur. Wtedy przeczytałem "Lalkę" i stwierdziłem, że to genialna książka. Później jeszcze kilkakrotnie do niej wracałem.

Ja TomaszKu miałem podobnie. Z jednym wyjątkiem, nie miałem takiej koleżanki, która by mi opowiedziała tę lekturę. :564:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu