Noworoczne plany czytelnicze

Dział poświęcony literaturze
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Potem już Nesbo wjeżdża na całego.
Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę, że Nesbo dopiero przed Tobą.
Koniecznie daj znać, jak wrażenia.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 16:14 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

"Lalka" też mi się podobała, ale nie czytałem tej książki już lata temu.

Parę lat temu odświeżyłem sobie za to "Krzyżaków". I z lektury pamiętam refleksję nad tym, jak zupełnie inaczej kiedyś odbierano czas. Tam jest taki moment jak Jagienka zostaje sama na grodzie, a Zbyszko wyjeżdża w świat. I ta Jagienka na niego czeka, i czeka, i specjalnie się nie denerwuje, bo wie przecież, że trochę tego Zbyszka nie będzie. No ale jak minął rok a potem półtora, a ten nie wracał, to się jednak zaczęła tak troszkę z lekka niepokoić :D

Mniej więcej tak jak my, kiedy ktoś miał być o ósmej a już dochodzi dziesiąta...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 19:40 przez irycki, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:"Lalka" też mi się podobała, ale nie czytałem tej książki już lata temu.
A u mnie na odwrót. Kiedyś "Lalka" nie podobała mi się, pewnie dlatego, że była lekturą i że trzeba ją było przeczytać. Do dziś pamiętam cytat:
"Oto miniatura kraju, w którym wszystko dąży do spodlenia i wytępienia rasy. Jedni giną z niedostatku, drudzy z rozpusty". Wtedy to był fragment, którym można było zacząć wypracowanie z "Lalki". Dziś serialowa scena z tym fragmentem w wykonaniu Jerzego Kamasa to dla mnie prawdziwe arcydzieło. Podobnie zresztą jak książka. Pewnie w dużej mierze przyczynił się do tego właśnie Pan Kamas, który nie tylko fantastycznie zagrał rolę Wokulskiego ale również genialnie nagrał audiobooka. :564:

irycki pisze: Parę lat temu odświeżyłem sobie za to "Krzyżaków". I z lektury pamiętam refleksję nad tym, jak zupełnie inaczej kiedyś odbierano czas. Tam jest taki moment jak Jagienka zostaje sama na grodzie, a Zbyszko wyjeżdża w świat. I ta Jagienka na niego czeka, i czeka, i specjalnie się nie denerwuje, bo wie przecież, że trochę tego Zbyszka nie będzie. No ale jak minął rok a potem półtora, a ten nie wracał, to się jednak zaczęła tak troszkę z lekka niepokoić :D

Mniej więcej tak jak my, kiedy ktoś miał być o ósmej a już dochodzi dziesiąta...
To pewnie dlatego, że teraz czas szybciej płynie :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Zaczynam czytać "Lalkę".
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Napisz jak odbierasz po latach, Mnie zostały do dokończenia jeszcze Nowe Przygody PS, do piątku może zdążę
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 23:04 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A ja czekam na "Matnię", kryminał Małgorzaty Łatki, ma się ukazać 31 stycznia. Udzielałem tam konsultacji.

A z "Lalką" miałem tak: kiedy była moją lekturą, poprosiłem koleżankę Iwonę, o opowiedzenie całej książki, co zrobiła bardzo szczegółowo. Książki wtedy nie przeczytałem i pomimo że przerabialiśmy ją na lekcjach dość intensywnie, nie dostałem pały. A kiedy mój brat skończył liceum (a ja trzecią klasę), podjął decyzję przeczytania wszystkich zaległych lektur. Wtedy przeczytałem "Lalkę" i stwierdziłem, że to genialna książka. Później jeszcze kilkakrotnie do niej wracałem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze: A z "Lalką" miałem tak: kiedy była moją lekturą, poprosiłem koleżankę Iwonę, o opowiedzenie całej książki, co zrobiła bardzo szczegółowo. Książki wtedy nie przeczytałem i pomimo że przerabialiśmy ją na lekcjach dość intensywnie, nie dostałem pały. A kiedy mój brat skończył liceum (a ja trzecią klasę), podjął decyzję przeczytania wszystkich zaległych lektur. Wtedy przeczytałem "Lalkę" i stwierdziłem, że to genialna książka. Później jeszcze kilkakrotnie do niej wracałem.
Ja TomaszKu miałem podobnie. Z jednym wyjątkiem, nie miałem takiej koleżanki, która by mi opowiedziała tę lekturę. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”