Jo Nesbo - Człowiek nietoperz

Dział poświęcony literaturze
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Jo Nesbo - Człowiek nietoperz

Post autor: johny »

Jestem w połowie... Jest jazda, więcej napiszę po lekturze ale czuję, że zakupie sobie pozostałe części! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Jestem w połowie... Jest jazda, więcej napiszę po lekturze ale czuję, że zakupie sobie pozostałe części!
Słyszałam same dobre opinie na temat książek Nesbo, ale jeszcze żadnej nie czytałam.

A jak tam Ryx, johny?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:A jak tam Ryx, johny?
Super!
2. dla mnie bomba!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Słyszałam same dobre opinie na temat książek Nesbo, ale jeszcze żadnej nie czytałam.
Jeżeli do końca będzie tak jak jest do połowy, to polecam ze szczerego serca!
Z tym Nesbo to w ogóle niezły układ. Ja klientce zakupiłem r Ryxy wraz z dedykacją Wollnego a w zamian dostałem Nesbo! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Z tym Nesbo to w ogóle niezły układ. Ja klientce zakupiłem r Ryxy wraz z dedykacją Wollnego a w zamian dostałem Nesbo!
Ty to się umiesz urządzić :-)

Chociaż na naszej wymianie ja wyszłam zdecydowanie lepiej! "Oblicze Pana" sto razy lepsze od "Dunajczysk" :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Przeczytałem. Od połowy jest jeszcze lepiej. Jakby porównać to do filmów, które widziałem to mamy do czynienia z czymś na kształt wymieszanych "7" i "Milczenia Owiec". Klimat jest niesamowity. Akcja dzieje się Sydney, które ni jak nie przypomina tego Sydney, które znamy z pocztówek, opisów Bruni czy relacji zbychowca. Z każdym kolejnym krokiem głównego bohatera wkraczamy w świat, który jest taki jakim nie chcielibyśmy żeby był... Nie chcę zdradzać więcej szczegółów. Napiszę tylko, że ostatnie 100 stron czytałem z zapartym tchem i mimo, że było już grubo po północy a następnego dnia trzeba było iść do pracy, nie mogłem się od tej książki oderwać.
Na pewno kupię następne części!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ojej w Sydney? Muszę to mieć! Podasz mi gdzie to kupi? Tj adres tek księgarni? Proszę..
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nie znałam tego! Znalazłam nawet po polsku w Merlin! Zamówiłam. Suuper! Będę słuchać! Szczególnie cieszę sie, ze Nietoperz akcja jest w Sydney! Dzięki, ze poleciles Johny.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzięki tej książce poznałem trochę tę twoją mieścinkę! :-D Audiobooka zamówiłaś?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze:Dzięki tej książce poznałem trochę tę twoją mieścinkę! :-D Audiobooka zamówiłaś?
Tak.. Lubie słuchać powieści, kryminalnych szczególnie w czasie jazdy. Trochę czerwonych świateł przez to przyjechałam :-D ale lubie bardzo!
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Brunhilda pisze:Trochę czerwonych świateł przez to przyjechałam :-D
Oj uważaj, to jest bardziej niebezpieczne niż latanie malezyjskimi samolotami!

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kynokephalos pisze:
Brunhilda pisze:Trochę czerwonych świateł przez to przyjechałam :-D
Oj uważaj, to jest bardziej niebezpieczne niż latanie malezyjskimi samolotami!

Pozdrawiam,
Kynokephalos
:-D
A ja dzisiaj chyba drugą książkę z cyklu kupię "Karaluchy" :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze: A ja dzisiaj chyba drugą książkę z cyklu kupię "Karaluchy" :-)

Tezzamowilam. I Policjanrow od razu tez.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zacząłem czytać! Początek zachęcający!.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Taak? No to juz sie nie mogę doczekać! Moje juz idą. Wysłali je 21.03. Ten Merlin wydaje mi sie sensowny. 0 problemu. Ale zobaczyłam teraz ze Empik tez wysyła. I kiedyś kupiłam coś w takiej dużej jakiejś księgarni, której nazwę pamietam jeszcze z dawnych czasów ale za nic nie mogę sobie przypomnieć co to było! Wydawnictwo...coś tam. A może nawet nie wydawnictwo! Szkoda bo mieli tam ciekawe rzeczy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Huurrraaa! Przyszła przesyłka z Merlin. Nietoperz, Karaluchy, Policja i Pentagram! Super! Uwielbiam jeździć i słuchać!
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kończę Karaluchy. Książką trzyma poziom ale w mojej subiektywnej opinii Człowiek Nietoperz był bardziej zaskakujący, nieprzewidywalny i bardziej mroczny.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ach Johny! Ostatni tydzień spędzam w towarzystwie Harrego Hole and loving it!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Taaak...żeby odreagowac Lilke, patrz temat Lilka, przenioslam sie na Człowieka Nietoperza. Dzieeeeeki Johny, zecpoleciles! Suuper! Fajnie jest słuchać powieści toczącej sie w swoim mieście! Mówisz Johny, ze to inne Sydney od tego, które znasz z opowieści Zbychowca i moich? Ha! Bo z opowieści grzecznych dziewczynek i chłopców :-D
Zacznę od początku. Od negatywnych spraw zeby tylko o przyjemnych potem mozna było. Pierwsze minuty i przykra niespodzianka. Audiobook wydany przez Wydawnictwo śląskie. Okładki super ale wykonanie! Editing do niczego. Ze tez im pzwolili to sprzedawać? Dziwie sie. Czyta Bonaszewski, zapomniałam w tej chwili imienia. Piękny tembr głosu ale nie wiadomo po co czyta głosem uwodzicielskim. Kryminal przeciez a nie erotyczne pamietniki. No nic. Dałam sie uwieść i teraz jz tego nie zauważam... Ale juz na początku editing do kitu. Powycinane za szybko, końcówki pozjadane albo wyciszone , znaczy, ze za krótko wycięte. Różnice w dźwięku. No normalnie tak jakby nieprofesjonalnie zrobione. Nawet myślałam, Ze to jakaś piracka kopia ale czy to mozliwe przez Merlin? Teraz słucham juz Karaluchow, to jet jeszcze gorzej nagrane. Nie rozumem zupełne bo Karaluchy to jakby trochę sluchowiko jest. Znani aktorzy, Stenka, Szyc, Trela a nagranie jest zupełnie jakby amatorskie. Tj techniczne. Lektor głośno. Aktorzy raz cicho raz głośno, czasem nie mozna zrozumieć co mówią, tak cicho! Trzeba cofać , poglasniac, za chwile narrator ryczy. No normalnie nie mogę uwierzyć. Napisze do nich, tj do Merlin chyba bo odsyłać nie ma sensu płyty były bo 39 złotych plus przesyłka a wysłanie stad pewnie bedzie prawie polowe tego kosztować. Gdyby było bliżej to bym autentycznie je odeslala. Cdn
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Człowiek Nietoperz byl super! Tez myśle, Johny, ze jednak lepszy od Karaluchow. Ale to świetne słuchać o swoim mieście, wiedzieć gdzie akcja sie toczy, w którym barze, restauracji czy parku. No i tak. Akcja sie toczy w dzielnicach o nieszczegolnej reputacji :-D Kings Cross.... No nie wiem czy bym sie koniecznie tam wieczorową pora wybrała.... Tj w niektóre miejsca na Kings Cross. Chociaz byłam tam ostatnio SAMA wieczorem na przedstawieniu teatralnym , trochę alternatywnym jakby.... No i przeżyłam czyli nie jest aż tak złe.. :-D . Ale przypomniało mi sie coś :-D :-D ...jak był tu slawetny kapitan porwanego statku to go umieścili w hotelu na Kings Cross. Chyba nawet tego gdzie Harry Hole z Nietoperza był :-D bo coś znajoma ta nazwa. Kapitan pyta mnie kiedyś: co jest? Jacyś tu dziwni ludzie. Co za dziwadla w tym Sydney mieszkają! :-D :-D :-D
Noooo....dziwadla all right . Nietypowi wlasnie tam niektórzy na pewno. :-D polswiatek, i nieswiatek w ogóle... Jacyś bezdomni, dziwaczne poubierani, narkotyki, podejrzane przybytki, prostytutki, kluby, puby, hotele, hoteliki, shows jakieś o różnym stopniu dziwnosci i standardu :-D :-D no centrum nocnego życia! I tam wylądował Harry Hole. I Aborygeni w różnym stopniu trzeźwości na laweczkach... Tez są. Swietnie Jo Nesbo wychwycil takie charakterystyczne rzeczy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Jo Nesbo zrobił na mnie poza tym duże wrazenie tym, ze przestudiowal aborygenskie opowieści Dreamtime czyli jakby ze snu. To są opowieści o zwierzętach, zdarzeniach, troche tlumaczace jakby ludziom obecny stan rzeczy. Nie wiem czy dobrze to ujelam ale Jo mistrzowsko to przedstawił. Ciekawe jak te opowieści są aktualne i cagle istotne.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Karaluchy skończyłam. Polecam. Akcja w Tajlandii. Co prawda przeszkadzała mi jakość nagrania chociaż akcja tak wciąga, że potem nie zauważyłam juz. Szkoda bo czytali Linda, Stenka, Szyc , Trela. No szkoda. A może jakieś kopie to są? Anyway. Akcja super. Napisane super. Po prostu czuje sie ten upał, a atmosferę, to miasto, jego krzyk i ruch. Tak jak rzeczywiście jest. No i temat pedofilii. Jak Tajlandia to oczywiście. Niestety i na Kambodze przeszło.... No i cały ten polswiatek... Jo świetnie wszystko zauważa i opisuje.

Zacżelam Pentagram. Czytałes Johnny? Tj ja słucham i muszę z przykrością sie pozalić. Juz przyzwyczailam sie do uwodzicielskiej maniery Bonaszewskiego, i juz ne widziałam nic w tym dziwnego i nagle bunch! Jakiś B E Z N A D Z I E J N Y facet czyta. Tragicznie. Deska płaska bez wyobraźni. Nudny. Głos bez sensu.....płakać mi sie chce. I zdałam sobie sprawę z tego jake to ważne kto i jak czyta. Odechcialo mi sie Jo Nesbo. Przez tego typka.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Skończyłem wczoraj Karaluchy. U Nesbo im w dalej w las tym ciekawiej. Mocno trzeba się skupić nad tym żeby się we wszystkim połapać! faktycznie Tajlandia oddana prima sort. Jak czytamy, że Harry jest spocony to pocimy się razem z nim. Z dalszymi pozycjami Nesbo trochę poczekam bo wziąłem się za... Dagome Iudex!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Aa! Czytałam kiedys, dawno. Jakos nie byłam zachwycona.
Słucham dalej Pentagramu i CIERPIę! Ten facet, który czyta jest beznadziejny. Jaks amator. Poważnie. To juz mnie wkurzylo. Pisze do Merlina. Juz nie chodzi o pieniądze bo i tak wysłanie z powrotem droższe by było niz ta cała seria ale to jest brak szacunku dla słuchacza. Rozprasza.
Przerzucam sie a Empik.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czy ktoś odpowiedzialny mógłby odebrać mi te audiobooki? Przyzwyczaiłam sie juz do głosu i maniery tego beznadziejnego faceta. Niezłe sie zaczął ten Pentagam...mam tyle roboty a ja sobie słucham. W samochodzie. Powinnam w czasie wolnym od pracy pisać rożne rzeczy a ja słucham Jo Nesbo...dzisiaj pojechałam wieczorem do sklepu. Zaparkowalam przed shopping centre i.... Słucham. Myśle. oK. Jeszcze o końca tego rozdziału. Jak przyszedł w przesyłce do policji odcięty palec zpierscionkiem myśle nie. Jeszcze jeden rozdział. Itd aż sklep zamknęli. No nieeee....
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zglasżam, ze polubilam wręcz beznadziejnego. Pentagram jest suuuper!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Policjanci już w połowie niemal. Pentagram byl super ale POLICJANCI! świetny kryminał. Uwielbiam Jo Nesbo. Już nawet Bonaszewskiego tez, mimo uwodzicielskiego sposobu czytania. Już ten styl czytania tez uwielbiam. Co więcej, nie wyobrażam sobie, ze ktoś lepiej by to przeczytał!
W tej sytuacji poleciao kolejne zamowienie do Merlina. Chciałam przez Empik ale tam jakieś trudności, logowanie, nie maja PayPal... No cóż. Nieistotne. Chociaż Empik tak z sentymentu. Merlin chyba nowy jakiś jest?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Bruniu, nie zdradzaj mi szczegółów! A tak na poważnie to jeśli chcesz ja mogę Ci kupić i przesłąć do Australii!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dziekuje johny! Zanim zauważyłam Twoja propozycje zamówiłam juz przez Merlin. 4 następne. To moze następnym razem chociaż nie chciałabym robić Ci kłopotu.
Zdaje sie , ze rozwinelam addiction do przygód Harrego Hule.... Ale nic Ci nie powiem , tylko tyle, ze ten Nesbo ma talent . Wiesz co? Tak sie zastanawiam, czy dodatkowo nie trzeba mieć poprzestawiane w głowie..... Te niektore rzeczy t o trudno byloby wymyslic...Chyba, ze był świadkiem, w sensie, z pracował, słuchał, oglądał...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:To moze następnym razem chociaż nie chciałabym robić Ci kłopotu.
No problem!
Brunhilda pisze:Tak sie zastanawiam, czy dodatkowo nie trzeba mieć poprzestawiane w głowie.....
he, he, he... O tym samym pomyślałem! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”