Stephen King

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Stephen King

Post autor: Von Dobeneck »

Właśnie zacząłem czytać od początku Mroczną Wieżę. Jakiś czas temu czytałem pierwszy tom, ale po awarii systemu straciłem możliwość otwierania plików PDF, DOC, itd. Teraz zainstalowałem odpowiedni (na szczęście nie Microsoftu) program i zacząłem od początku.
Ależ to się fantastycznie czyta, surowy, mroczny i ponury klimat książki nie pozwala mi się oderwać od lektury. Uwielbiam Kinga, a Mroczna Wieża, to jedna z nielicznych jego książek, której nie czytałem, więc się cieszę jak wariat kociakami. Polecam wszystkim lubiącym dreszczyk i niekoniecznie radosne książeczki. ;)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dobek to są horrory czy thrillery?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Raczej horroy, jak chociażby Miasteczko Salem, Lśnienie, Carrie, wymieniam te najbardziej znane.
Ale Mroczna Wieża, którą czytam obecnie to połączenie horroru, thrillera i sf z postapokalipsą. A jest tak świetna, że właśnie skończyłem drugi tom i zastanawiam się, czy nie poświęcić nocki na trzeci i czwarty. Dawno nie czytałem nic w takim tempie. :)
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 19:34 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 18 mar 2015, 12:28
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Krwawa Mary »

Nie wiedziałam, że mamy temat kingowski - bardzo się cieszę, bo mam na jego punkcie delikatnego hyzia - chętnie i zawsze czytam i nie mogę się opędzić - ostatnio wróciłam sobie do Zielonej Mili - coś co kocham bardzo!
Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”