Jesienny konkurs ze "Złotej Rękawicy"

Dział poświęcony konkursom i zabawom forowym
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Czesio1 pisze:Nie Paweł, nie robiłem przed forum tego co teraz. Wcześniej to były wyjazdy państwa Dołęgowskich na wczasy do Jugosławii a teraz są rejsy Krasulą po Jezioraku. Wtedy to były noclegi tylko w wygodnych łóżkach a teraz są również pod namiotem na wyspie na środku największego polskiego jeziora. Gdyby nie było forum nie byłoby tego.
No weź Czesiek, nie wierzę! Czyżbyś nie trafił na odpowiednie towarzystwo w podstawówce czy szkole średniej? Ja swój pierwszy namiot dostałem w siódmej klasie podstawówki (to był a właściwie jest igloo Marabut 3-miejscowy) i do dziś jest w użyciu choć wypłowiały i poklejony.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2720
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Poruszyłeś ciekawy temat, na który nie daje się odpowiedzieć w paru słowach.

Przede wszystkim, staro się nie czuję, choć od pani, której nazwiska w związku z konkursem nie można wymawiać, jestem starszy o dychę z hakiem. Ale chyba rzeczywiście zaczęło mi w życiu brakować jakiegoś spontanu. Jak się teraz nad tym zastanawiam, to może to jest jeden z powodów, dla których "wsiąkłem" w motocykle. Wsiąść na siodło i pojechać te 200 kilo, bez żadnych konkretnych planów, marszruty, zastanawiania się gdzie i czy zjeść obiad i tak dalej.

Nie byłem z Wami na Czarcim ale strasznie tego zazdroszczę. I zgadzam się - samodzielnie nie przyszło by mi do głowy coś takiego. Człowiek robi się wygodnicki. Ale to jest też kwestia towarzystwa. Forum to ludzie którzy - jeśli chodzi o podejście do szeroko rozumianej przygody - nadają na tej samej fali. Mimo że jestem tu od niedawna, to na pewno jest to dla mnie duża wartość dodana w życiu, choć wcześniej nie określiłbym się słowami, jakie użyła ta pani.

Trochę chaotycznie mi to wyszło, ale mam nadzieję że łapiecie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Nietajenko pisze: No weź Czesiek, nie wierzę! Czyżbyś nie trafił na odpowiednie towarzystwo w podstawówce czy szkole średniej? Ja swój pierwszy namiot dostałem w siódmej klasie podstawówki (to był a właściwie jest igloo Marabut 3-miejscowy) i do dziś jest w użyciu choć wypłowiały i poklejony.
Nietajenko łapie dwie sroki za ogon i nie potrafi się skupić na tym co czyta. A wydawało mi się, że jasno napisałem:
Czesio1 pisze:Powiedzcie, czy ktoś z Was pomyślałby o noclegu pod namiotem na Czarcim Ostrowie teraz, w dorosłym życiu, gdyby nie forum? :-)
Może więc powtórzę większymi literami specjalnie dla Nietajenki:

CZY KTOś Z WAS POMYśLAŁBY ŻEBY W DOROSŁYM ŻYCIU ROBIć TO CO W MŁODZIEńCZYCH LATACH GDYBY NIE FORUM??

Kolega irycki zgodził się z moimi słowami:
irycki pisze: Nie byłem z Wami na Czarcim ale strasznie tego zazdroszczę. I zgadzam się - samodzielnie nie przyszło by mi do głowy coś takiego. Człowiek robi się wygodnicki.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 10:31 przez Czesio1, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5291
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja w ogóle nie rozumiem tematu. :027:
Dla mnie cały czas trwa okres młodzieńczy i póki co innego po dzieciństwie nie było.
Inna sprawa, że wśród najbliższych znajomych i rodziny ciężko czasem znaleźć chętnych na tego typu wypady. Liczę po cichu na dzieci jak trochę podrosną jeszcze. Dlatego forum i znajomości tu nawiązane na pewno sprzyjają takim wyprawom.
Pod koniec września nocowałem jeszcze z grupą rówieśników pod namiotem na spływie Drawą.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Mam identycznie jak Mysikrólik. Nadal zżyty jestem z ekipami zarówno z podstawówki jak i ogólniaka. Robię to samo teraz co robiłem za młodzieniaszka. Naturalnie jest trochę trudniej wyskoczyć na stopa, na żagle, w góry, czy pod namiot z uwagi na doczesności. Nie miałem jednak żadnej przerwy w tej dziedzinie, a nocleg na przystanku czy dworcu nadal uważam za coś normalnego. Czesiek, to Ty mnie nie zrozumiałeś. Dziwi mnie to, że przestałeś przygodować po okresie młodzieńczym (bo zakładam, że za młodu Ci się zdarzało). Sugestia o nietrafionym towarzystwie wynika stąd, że właśnie towarzystwo jest motorem do przygodowania. Skoro zatem przestałeś się udzielać w tej materii to znaczy, że musiało być nietrafione. Fora u mnie jedynie otwierają więcej możliwości. I proszę Cię, nie bądź złośliwy bo ja piszę do Ciebie bez krzty złośliwości.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Nietajenko pisze:a nocleg na przystanku czy dworcu nadal uważam za coś normalnego
Hm ...
Ja raczej tego za coś normalnego nie uważam :-D
Nigdy mi się nie zdarzyło. Jeszcze nie ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Kolega irycki zgodził się z moimi słowami:
Ja również się zgodziłam :027:
Sama raczej bym nie pomyślała o noclegu na Forcie Lyck.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Dla mnie cały czas trwa okres młodzieńczy i póki co innego po dzieciństwie nie było.
I to mi się podoba :564:
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Yvonne pisze:Nigdy mi się nie zdarzyło. Jeszcze nie
Nic tylko musimy się umówić byś mogła doświadczyć tych cudowności. ;-)
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:CZY KTOś Z WAS POMYśLAŁBY ŻEBY W DOROSŁYM ŻYCIU ROBIć TO CO W MŁODZIEńCZYCH LATACH GDYBY NIE FORUM??
U mnie wygląda to trochę inaczej. Odwrotnie.
Ja dopiero teraz, w późnym młodzieńczym wieku, robię takie szalone rzeczy, jak nocowanie na wyspie :-D
Poważnie. Nie miałam takich szalonych pomysłów dawniej, kiedy dla kolegi Nietajenki była to normalka.
Owszem, zdarzało mi się nocować pod namiotem i to dość często, ale zawsze grzecznie i spokojnie na wyznaczonych do tego celu kempingach. Być może nie trafiłam na towarzystwo gotowe na takie eskapady? A może to ja nie byłam gotowa?
Dopiero życie forowe właśnie wprowadziło w moje poukładane życie element nieszkodliwego i zbawczego szaleństwa ;-)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 13:15 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11652
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Tak jak napisał kolega irycki, w paru słowach nie da się tego opisać. Jak najbardziej czuje się młody duchem i chyba przez te wszystkie lata nic sie w tym wzgledzie nie zmieniło. Z drugiej jednak strony spoglądam w lustro na ma facjatę i widzę/zdaje sobie sprawę z tego, że czas upływa niesamowicie szybko. Zaraz jednak wkładam swój znoszony T-shirt IRON MAIDEN, wsiadam w auto i jadę na koncert do Wrocławia bynajmniej nie po to aby stać i grzecznie degustować serwowaną muzykę. W szaleńczym pogo głównie młodzież ciut tylko starsza od mego syna, ale co tam ile sił w ciele to staram dotrzymać się im kroku...
Za tydzień zakładam czerwoną koszulkę Widzewa szalik na szyję i lecę na stadion powygłupiać się, pośmiać i oczywiście podopingować.
W takich własnie momentach czuje, że mam lat naście. To wszystko sprawia, że rpoblemy dnia codziennego są zupełnie z boku.
Tak samo jest z forum. Zawsze miałem inklinację do zwiedzania, poznawania nowych miejsc, ludzi etc, etc W każde wakacje zastanawiam się co mogę zwiedzić nowego. Ale TYLKO dzięki temu forum mogłem:
a/ nocować w piwnicy zamku w Radzyniu
b/ słuchać o zmroku koncertu organowego we fromborskiej katedrze
c/ spać pod namiotem na Fort Lyck
d/ zwiedzić krypty w Brześciu
e/ być gościem w radiowej Trójce
To tylko kilka przykładów, tak prosto wyjętych gdzieś z zakamarków głowy. Idę o zakład, że choćbym pomyślał o czymś takim, sam nie zrealizowałbym tego....
Wartością dodaną tego wszystkiego jest to, że mogę to robić z ludźmi, których lubię i z którymi czas mija niezmiernie miło (a jednocześnie bardzo szybko :-D )
Dzięki mym pasjom, forum, problem upływającego czasu zdecydowanie lepiej mogę znieść.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 13:56 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze: Idę o zakład, że choćbym pomyślał o czymś takim, sam nie zrealizowałbym tego....
to jest tylko potwierdzenie tego co napisałem
PawelK pisze: Różnica jest taka, że dzięki forum masz szerszy zakres pomysłów, bo spotykasz się z ludźmi, którzy też mają ciekawe pomysły.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

PawelK pisze:
johny pisze: Idę o zakład, że choćbym pomyślał o czymś takim, sam nie zrealizowałbym tego....
to jest tylko potwierdzenie tego co napisałem
PawelK pisze: Różnica jest taka, że dzięki forum masz szerszy zakres pomysłów, bo spotykasz się z ludźmi, którzy też mają ciekawe pomysły.
I tego co ja napisałem:
Nietajenko pisze:Fora u mnie jedynie otwierają więcej możliwości.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Mysikrólik pisze: [...]
Liczę po cichu na dzieci jak trochę podrosną jeszcze.
[...]
Ale, że liczysz na to, że będą Cię zabierać? g;)

37 lat i stara... No kto by to pomyślał g;)
Najlepiej to nie mieć żadnych przerw w przebywaniu z wariatami, to wtedy nie czuje się wieku ani innych takich, oby tak było wiecznie g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Uwaga! Komunikat specjalny!

Dzisiaj o godzinie 20:00 zostanie zadana pierwsza zagadka wolna.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Uwaga! Komunikat specjalny!

Dzisiaj o godzinie 20:00 zostanie zadana pierwsza zagadka wolna.
Już grzejemy akumulatory :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2720
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja już się boję na zapas :553:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Ja już się boję na zapas
Całkiem niepotrzebnie.
Konkurs będzie bardzo przyjemny :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:Ja już się boję na zapas :553:
Ja też jestem cały w stresie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze: irycki napisał/a:
Ja już się boję na zapas

Ja też jestem cały w stresie
Ale dzisiaj jeszcze nie ma szybkiego :-)
Dzisiaj będzie spokojnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przygoda z konkursami”