"ćma" reż. Tomasz Zygadło 1980 r

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

"ćma" reż. Tomasz Zygadło 1980 r

Post autor: Barabasz »

Oglądając między innymi relację Johnny'ego z wizyty w radiu Trójka mam taką refleksję a raczej zdziwienie,że w studiu skąd nadawane są programy jest jasno, a za oknem jest dzień. Nie wiem skąd to się bierze może dlatego, że odbiornik radiowy nie emituje obrazu, a może dlatego że w młodości radia słuchałem zawsze nocą albo wieczorami często przy zgaszonym świetle. Brak dodatkowych bodźców pozwalało mi na pełniejszy odbiór audycji i uruchomienie mojej wyobraźni.

Po wizycie i zadedykowanej nam piosence przez Johny'ego (bardzo dziękuję!) przypomniał mi się pewien film, moim zdaniem mało znany, a za to naprawdę godny polecenia.
Chodzi mi o polski film z 1980 r. pod tytułem "ćma" w reżyserii Tomasza Zygadło.
Obrazek

Obrazek
Film opowiada o redaktorze prowadzącym nocne audycje w radiu typu radiotelefon podczas, których razem próbuje rozwiązywać osobiste problemy, samemu zaniedbując osobiste. Ten czarno-biały film jest naprawdę klimatyczny i wciągający. Gra aktorska w głównej roli Romana Willhelmiego, którego uwielbiam jako aktora uważam za jego życiową rolę dla mnie godną co najmniej Oscara.

Film czasami jest wyświetlany na TVP Kultura albo Kino Polska albo na youtube [/URL]
PS. Film najlepiej ogląda się po godzinie 22
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brzmi naprawdę zachęcająco, Barabaszu.
Nigdy o nim nie słyszałam.
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Barabaszu,
święta racja, ten film jest genialny, a kreacja Romana W. gigantyczna!
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”