Nasze ulubione filmy w 2015 roku

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3887
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Nasze ulubione filmy w 2015 roku

Post autor: Barabasz »

Zauważyłem, że tematy filmowe na forum są dosyć uczęszczane. Może byśmy napisali po 3 swoje ulubione filmy z 2015 roku. Fajnie poznać gusta filmowe innych a ponadto nasze propozycje przydadzą się nam samym. Bo na pewno dużo ciekawych pozycji nie obejrzeliśmy a warto. Moje 3 typy z poprzedniego roku to:

1) Whiplash
2) Ex Machina
3) Turysta (Force Majeure)
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Ja w sumie z zeszłoroczną datą produkcji obejrzałam tylko 3 filmy. Wszystkie inne, które widziałam w ostatnim roku są starsze bądź dużo starsze. Tak więc wymienię jedynie te 3 filmy:

1. Pionierzy marzyciele
2. Karski i władcy ludzkości
3. Demon
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Ja też oglądałam dużo, tyle że właśnie w głównej mierze starocie.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: Konfiturek »

W ubiegłym roku raczej nie byłem na bieżąco z filmoteką. Niemniej w głowie utkwiły mi niektóre tytuły (kolejność przypadkowa):

1. "Child" (System) - uwielbiam kino osadzone w realiach komunizmu, a tu pokazano codzienność ZSRR w najmroczniejszych stalinowskich czasach. Do tego wątek kryminalny (poszukiwania seryjnego mordercy dzieci).

2. "Elser Er haette die Welt veraendert" (13 minut) - rekonstrukcja jednego z pierwszych zamachów na A. Hitlera przeprowadzonego przez Georga Elsera w 1939 roku.

3. "Bitwa o Sewastopol" - Chyba ostatnia kooprodukcja ukraińsko-rosyjska ;) Muszę przyznać, że sceny batalistyczne zrobione świetnie. Amerykański "Pearl Harbour" zostaje daleko w tyle. Historia najbardziej znanej radzieckiej snajperki z okresu II wojny światowej, Ludmiły Pawliczenko. Niemcy nadali jej miano "czarna wiedźma". Pokazano przebieg jej służby na froncie, a także jej wizytę w USA, podczas której miała namawiać Amerykanów do przystąpienia do wojny.
Jej słynne zdanie wypowiedziane podczas jednego ze spotkań z amerykańskimi dziennikarzami: "Panowie! Mam 25 lat i zabiłam już na froncie 309 faszystów. Czy nie wydaje się wam, że zbyt długo chowacie się za moimi plecami?" zapada w pamięci.

Wyszło tak mało ambitnie, a bardziej batalistyczno-wojenno-rekreacyjnie. Ale to te filmy mi utkwiły w pamięci :)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, 22:23 przez Konfiturek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Konfiturek pisze:uwielbiam kino osadzone w realiach komunizmu
To mogę polecić Ci właśnie film pionierzy marzyciele.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Za dużo filmów w tym roku w kinie nie obejrzałem. Chyba tylko 3. Spectre - podobał mi się, Stare Wars również i W głowie się nie mieści świetna bajka dla dzieci a może dorosłych bardziej.

Zaintrygował mnie ten Sewastopol, można to gdzieś na DVD kupić?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: Konfiturek »

Pomimo, że premiera filmu na świecie była już w kwietniu ub. roku, polscy dystrybutorzy jakoś się nie kwapią z wydaniem go w Polsce. Także, johny, masz dwie opcje: kupić DVD lub Bluray na Amazonie (czasami na Allegro też sprzedają zagraniczne płyty), albo szukać kopii w necie. Ja mam na bluray, a polskie napisy znalazłem w necie.
Obejrzałem trailera "Pionierów". W sumie to należę do tego samego pokolenia (tyle że mam 10 lat więcej, ale też w dzieciństwie mi wpajano miłość do Związku Radzieckiego :) . Trzeba będzie obejrzeć - tak z czystej ciekawości...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”