Kacper Ryx

Dział poświęcony literaturze
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

To juz sie poprawiam! Znalazłam audycje. http://www.audycjeradia2000fm.blogspot. ... chive.html

Wywiad zaczyna ie w 41 minucie audycji z 06.06. , tej na samym końcu.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 07:50 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No i pare zdjec! Kiedy przyszłam do sklepu, a wlasciwie składu! Przedstawiłam sie, powiedziałam skad o nim wiem a M.Wollny juz wiedział! Był przedtem u niego Tomasszek! I patrzcie jak miło! Pamiętał, ze jest taka strona "panasamochodzikowcow", poszukiwaczy przygód! Było mi bardzo miło!
W składzie mnistwo pamiątek w jednej części sklepu, ale takich z wyższej półki, ładnych! Co ja mowię! Cudnych! Mnostwo aniołów, które zbieram, kupiłam sobie tam tez!

No i zdjecie z samym autorem:)


[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 645984.jpg medium= large= group=33193][/gimg]

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 646746.jpg medium= large= group=33193][/gimg]

Oczywiscie najwazniejsze sa towary z dawnych czasów. Kupiłam sobie renesansowy kapelusz, nie wiem po co wlasciwie ale piekny jest! Jest biżuteria , kopie starych pierścionków, pierścieni i grosz, i całe mnostwo rzeczy. Tu pan Wollny pokazuje szklankę, zrobiona tak jak kiedys...

[/list][gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 647426.jpg medium= large= group=33193][/gimg]
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 08:25 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Piękne zdjęcia, Bruniu.
Oj tak, Skład Towarów u Kacpra Ryksa jest miejscem zdecydowanie magicznym :-)

johny, daj znać, jak skończysz, jakie wrażenia.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Prawda? Magiczne miejsce! Ma, jeszcze pozdrowienia dla forum od p. Wolnego ale nie wiem jak to wstawić?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:ohny, daj znać, jak skończysz, jakie wrażenia.
Wiem, że tobie się średnio podobał! :-) A dla mnie każdy kolejny tom jest fajniejszy! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Wiem, że tobie się średnio podobał!
Może ujmijmy to tak: podobał mi się mniej niż wcześniejsze.
Uważam, że autor wrzucił tam za dużo wątków, które razem stworzyły taki literacki misz-masz. Tak, jak pisałam w mojej recenzji, myślę, że pan Mariusz Wollny miał jeszcze mnóstwo pomysłów, ale chciał już zakończyć serię i dlatego wrzucił wszystko do jednego worka, co moim zdaniem nie wyszło książce na dobre.

Ale i tak chętnie ją przeczytałam, jak wszystko, co napisał pan Wollny :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Przez naszych piłkarzy ręcznych oraz Kacpra Ryxa o mało nie zaspałem dzisiaj do pracy. Najpierw emocje związane z meczem z Francją a potem lektura... Z uwagi na mecz zacząłem czytać ok 22.30 i jak zwykle założyłem sobie, że przeczytam 50 stronic a resztę dokończę dzisiaj. Nic z tego! :-) Historia Kacpra tak mnie pochłonęła, że musiałem dowiedzieć się jaki będzie koniec! :-) I tak też się stało... Wrażenia? Tak jak pisałem wcześniej fantastyczne. Nie zgadzam się, że pan Mariusz Wollny
Yvonne pisze: wrzucił tam za dużo wątków, które razem stworzyły taki literacki misz-masz.
Dla mnie wszystko było spasowane idealnie! Niczego nie było za dużo, niczego za mało. Co więcej uważam część 3 i 4 4 za najlepsze. Pierwsza była interesująca ale stanowiła ledwie preludium do tego co będzie się działo dalej, Trochę irytowało mnie to, że praktycznie stanowiła zlepek kilku luźnych historii i nie było wątku przewodniego. Część druga to logiczne rozwinięcie pierwszej już z lepiej poprowadzoną dla mnie narracją. A dwa ostatnie tomy to po prostu majstersztyk powieści historyczno awanturniczej. Co tu się dzieje! Mistrzostwo świata po prostu, którego nie powstydziłby się Dumas. Do tego oczywiście w każdej z powieści multum wiedzy z historii Polski! I bohater, który z każdym tomem staje się bliższy czytelnikowi... W Królu alchemików zachwyciło mnie to o czym tak pięknie przedstawia pan Wollny ustami Kacpra a mianowicie jego życie rodzinne. Cóż warto przeczytać choćby tylko p to tę książkę aby zwrócić uwagę na pewne sprawy, na hierarchię tego co w życiu jest ważne i naprawdę istotne...
Jeżeli dodamy do tego wszystkiego alchemię, bractwa różokrzyżowców czy Templariuszy to okaże się, że ta książka ma wiele wspólnego - jeżeli chodzi o klimat i zagadkę - z Panem Samochodzikiem.
Trochę byłem zły na końcu, że to już koniec definitywny ale widocznie tak sobie to w głowie ułożył pan Wollny i w żaden sposób nie mam mu tego za złe. Ot po prostu troszke smutno się w pewnej chwili zrobiło, że już żadnej turbacji i siurpryzy z Kacprem nie przeżyję.
Na koniec ważna rzecz. Ta seria to gotowy scenariusz na znakomity filmy/cykl filmów lub serial. My też możemy mieć swojego Indianę Jonesa. Pytanie tylko czy znalazłby się ktoś kto mógłby tak film zrealizować.
Wszystkim polecam Kapra Ryxa!
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 19:23 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

johny pisze:Wszystkim polecam Kapra Ryxa!
Popieram !
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czesiu, jak moge wrzucić nagranie Wollnego? Mam dla Was specjalnie życzenia.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:Czesiu, jak moge wrzucić nagranie Wollnego? Mam dla Was specjalnie życzenia.
Bardzo proszę:
Pozdrowienia od Mariusza Wollnego
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 10:25 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Polecam książkę "Oblicze Pana", o której wspominał Mariusz Wollny. Jest w zupełnie innym stylu niż opowieści o Kacprze Ryksie, ale za to bardziej w duchu Pana Samochodzika.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Potwierdzam, książka bardzo fajna!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Chyba już kiedyś polecałeś tę książkę tylko o niej zapomniałam. Teraz mi przypomniałeś i muszę ją nabyć przy najbliższej sposobności bo zaciekawił mnie jej opis.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Polecam książkę "Oblicze Pana", o której wspominał Mariusz Wollny. Jest w zupełnie innym stylu niż opowieści o Kacprze Ryksie, ale za to bardziej w duchu Pana Samochodzika.
Również ją polecam :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Ot po prostu troszke smutno się w pewnej chwili zrobiło, że już żadnej turbacji i siurpryzy z Kacprem nie przeżyję.
Fajnie to ująłeś :-)
johny pisze:Na koniec ważna rzecz. Ta seria to gotowy scenariusz na znakomity filmy/cykl filmów lub serial.
I tutaj całkowicie się z Tobą zgadzam. Jakby tak się zastanowić, to mamy obecnie w literaturze sporo dobrego materiału na filmy. Które zapewne nigdy nie powstaną :-/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Bardzo proszę:
Pozdrowienia od Mariusza Wollnego
Bardzo dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Otrzymałam na maila dwie wiadomości na temat gry o Kacprze Ryksie. Jedną dobrą, a drugą niestety gorszą ...

Dobra:

Miło nam ogłosić, że gra planszowa oparta na motywach powieści o Kacprze Ryksie będzie miała swoje miejsce w pierwszym tygodniu lutego!


Gorsza:

Cena detaliczna wynosić będzie 169 zł, a prawdopodobnie dla pierwszych 100 zamówień przesyłka kurierska będzie darmowa!

169 zł! Uważam, że mocno przesadzili z ceną :-/
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 11:06 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Otrzymałam na maila dwie wiadomości na temat gry o Kacprze Ryksie. Jedną dobrą, a drugą niestety gorszą ...

Dobra:

Miło nam ogłosić, że gra planszowa oparta na motywach powieści o Kacprze Ryksie będzie miała swoje miejsce w pierwszym tygodniu lutego!


Gorsza:

Cena detaliczna wynosić będzie 169 zł, a prawdopodobnie dla pierwszych 100 zamówień przesyłka kurierska będzie darmowa!

169 zł! Uważam, że mocno przesadzili z ceną :-/
A właśnie się miałem zapytać Ciebie jako naszego eksperta od gier wszelakich czy coś wiadomo na temat gry. Ale faktycznie, cena powala. Za 170 zł można kupić wypasiony monopol. Byłem bardzo za a teraz chyba jednak sobie daruję... :-/
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Byłem bardzo za a teraz chyba jednak sobie daruję..
To samo sobie pomyślałam, jak zobaczyłam tę cenę :-/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Będąc w październiku na Targach Książki w Krakowie kupiłam pierwszy tom Kacpra w prezencie koledze, z którym w poprzedniej firmie prowadziłam bardzo ciekawe rozmowy o literaturze (zwłaszcza rodzimej). Oczywiście z autografem autora.
Wczoraj dostałam taką wiadomość:

"świetna książka. Przede wszystkim Kraków, klimat i słownictwo z epoki. Wollny zna się na rzeczy. Ergo będę poszukiwał kolejnych części."

Dodam, że Adam też pochłonął całą serię. I Ace również. Jeszcze nie spotkałam nikogo, kogo by te książki nie wciągnęły.
Panie Mariuszu, prosimy więcej :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kurcze, muszę sobie dokupić pierwszy tom bo mi brakuje...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Jestem po pierwszym tomie przygód starszego Ryxa. Wiedziałem już czego się można spodziewać po Wollnym, bo zacząłem od "Kronik Dymitriad" czyli dziejów Ryxa juniora. Potwierdzam tezę, że autor zna się na rzeczy. Powieść wciąga i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Można już z czystym sumieniem dopisać mnie do forumowego grona Ryksomaniaków :-)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Muszę w końcu to przeczytac bo słyszałem mnóstwo pochlebnych opinii. Twoja jest kolejna.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ryx is lux! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Przerabiam teraz Bunsch'a ,Dzikowy Sakarb z racji starszeństwa książek , ale później będzie Wollny,jeżeli tak zachwalacie :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Zapraszam do Krakowa na podróż śladami Kacpra Ryxa. A jest co odwiedzać...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

TomaszK pisze:Zapraszam do Krakowa na podróż śladami Kacpra Ryxa. A jest co odwiedzać...
Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia w przyszłości :-) Nigdy nie zwiedzałem Krakowa, a są tam miejsca, które chciałyby zobaczyć :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Jestem po pierwszym tomie przygód starszego Ryxa. Wiedziałem już czego się można spodziewać po Wollnym, bo zacząłem od "Kronik Dymitriad" czyli dziejów Ryxa juniora. Potwierdzam tezę, że autor zna się na rzeczy. Powieść wciąga i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Można już z czystym sumieniem dopisać mnie do forumowego grona Ryksomaniaków :-)
Niniejszym dopisuję Cię :-)
I cieszę się, że jest nas coraz więcej, a moja radość jest tym większa, że to ja dawno temu odkryłam Kacpra Ryksa, zachwyciłam się i go tutaj zareklamowałam.
Jak widać, skutecznie :-)

A ja sama muszę wreszcie zabrać się za części opowiadające o przygodach Ryksa Juniora :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Za mną już prawie 3 tomy o przygodach Kacpra Ryxa starszego. Przede mną końcówka tomu 3 i cały tom 4. Serię oceniam bardzo wysoko. O takie książki właśnie chodzi! Autor w sposób naprawdę rzetelny opisał wydarzenia historyczne będące tłem powieści. Wzorem do którego porównuję Mariusza Wollnego jest Trylogia husycka. Jak wypadają przygody Kacpra Ryxa? na 5 w szkolnej skali ocen. Polecam
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Za mną już prawie 3 tomy o przygodach Kacpra Ryxa starszego. Przede mną końcówka tomu 3 i cały tom 4. Serię oceniam bardzo wysoko. O takie książki właśnie chodzi! Autor w sposób naprawdę rzetelny opisał wydarzenia historyczne będące tłem powieści. Wzorem do którego porównuję Mariusza Wollnego jest Trylogia husycka. Jak wypadają przygody Kacpra Ryxa? na 5 w szkolnej skali ocen. Polecam
:564: :564: :564:
Zgadzam się całkowicie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”