Tara Moss

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Tara Moss

Post autor: Brunhilda »

Czy w Polsce znana jest Tara Moss? Pisze kryminały. Tłumaczone sa na rosyjski wiec pomyślałam, ze moze w Polsce tez?
Jest była modelka, z Kanady, przyjechała do Australii jakiś czas temu, została i zacżrla pisać. akcja jej powieści toczy sie głownie tu, w Sydney.
Jest chyba niezła w business bo potrafi promować fajnie swoje ksiazki. Ciekawie. Przeczytalam( wysłuchałem właściwie) wszystkie. Oprócz ostatniej, wspomnieniowej czy coś. Pisze o seryjnych mordercach, psychopatach itp. Duży research robi do swoich książek, dużo referencji do rzeczywistych przypadków. Na przykład do sławetnej Catherine, która dostała dożywocie, chyba jako pierwsza kobieta w Australii. Pisałam o niej.
Byłam właśnie na spotkaniu z nią w Galerii Sztuki. Mamy akurat wystawę rysunków Europejskich 1500-1900. Spotkanie było trochę feministyczne. Tara zreszta robi PhD na Sydney Uni z gender studies. Ten gender trochę teraz w Polsce ucichł ale nie mogłam sie nadziwić, ze tyle było zamieszania. Chyba nie taki diabeł straszny jak go malują? Przynajmniej u nas.
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 918950.jpg medium= large= group=17741][/gimg]
A to sama Tara. Trochę z modelki ciagle jeszcze ma!
:-)
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 919761.jpg medium= large= group=17741][/gimg]
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 17:52 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Pare ciekawych rzeczy było. Opisze innym razem bo popatrzyłem na czas i jest przed trzecia w nocy!!!! Czy ja jestem w ogóle normalna? Idę spać.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Znalazłem na Allegro książki Tary Moss: "Krwawa hrabina", "Pajęcza bogini", "Fetysz" i "Hit". A jaki tytuł po angielsku ma ta książka o Catherine Knight ? Może to któraś z tych ?
Chętnie bym przeczytał, a na razie czytam pierwszą część "Jo Nesbo".
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O! Super! To dzieje sie w Sydney. Pierwszy Jo Nesbo znaczy. Będziesz z grubsza wiedział co i gdzie jak przyjedziesz w nasze ciepłe kraje :-D bo mam nadziej,z e żona Cię w końcu wyciągnie!
To nie jest o Catherine dosłownie tylko tam sa referencje do tego przypadku. Wspomina. To jest w Przedostatniej książce Assassin.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A w ogóle to swietnie, ze jest w Polsce tłumaczona. Lubie jej powieści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”