Festiwal Polskich Filmów

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Festiwal Polskich Filmów

Post autor: Brunhilda »

Zaczyna sie u nas festiwal. W eleganckim kinie sie odbywa. Nie wiem sama na co iść. Jest Papusza czy coś o cyganskiej poetce; Syberiada, o której wszyscy mówią, ze idą bo dużo starej emigracji przez Syberie przeszło; Sęp, z świetna obsada no i nie wiem co jeszcze. Zaraz sprawdzę.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O! Znalazłam. A może mi polecicie co warto zobaczyć?

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 243569.jpg medium= large= group=13450][/gimg]
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze:O! Znalazłam. A może mi polecicie co warto zobaczyć?
Z przyjemnością, chociaż nie tak, jak bym chciała.

Na pewno polecam "Syberiadę polską" - jeden z najlepszych polskich filmów, jakie ostatnio oglądałam.

Co do "Sępa" - faktycznie obsada niezła. Ja go nie widziałam, ale mój guru od filmów (kolega z pracy o bardzo zbliżonym guście do mojego) powiedział, że chała totalna.

Ja z tych filmów wybrałabym jeszcze zdecydowanie "Papuszę" i "W ukryciu" - niestety na żaden z nich nie zdążyłam iść do kina, ale na pewno jak się ukażą na DVD to obejrzę :-)

Koniecznie napisz, Bruniu, jakie są Twoje odczucia po obejrzeniu, jeśli się zdecydujesz na któryś z nich.

U mnie z kolei wczoraj wystartowało kino letnie pod chmurką :-)
Muszę przejrzeć repertuar i na pewno się na coś wybiorę.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Byłam wczoraj na "Facet (nie) potrzebny od zaraz".Podobno bardzo w Polsce kasowy był. Tez niezła obsada. Lubię Globisza. Ale nie przepadam za żona Kolskiego. Jakaś taka wiecznie zmartwiona...
No.Taki sobie filmik o niczym. Może i samo życie po prostu. Bo czy zwykle życie jest o czymś wielkim znowu? Skończył sie tez jakoś nijako. Taki otwarty koniec bo wszystko po nim może być. OK. Ale jakiś niedosyt. Zreszta dlaczego ja to pisze? Czy ta fabuła w ogóle prowadziła do jakiegoś "dosytu"? Chyba nie. Ogólnie film o tym, ze zdaje sie, ze w końcu, po latach, dojdzie do tego, ze powrócimy do matriarchatu :-D otóż film nie ukazuje mężczyzn w najlepszym świetle :-D a nawet sugeruje, ze archetyp mężczyzny jest dość rozchwiany i to w rożne strony co może sugerować schyłek swiata mężczyzn! każdy kolejny narzeczony bohaterki Zosi ma jakiś problem :-D Najlepsza była muzyka. Komiczne piosenki. W pozytywnym znaczeniu. KOMICZNE. Jedna nawet składająca sie z "circa about" 60% brzydkich bardzo słów. Nie znam głównej aktorki i już wyleciało mi jej nazwisko. Obok niej gra ta aktorka, która grała w szokujacym filmie Elle. No nic. Było rozrywkowo. Oto końcowa piosenka filmu :-D

www.youtube.com/watch?v=A93Uk9yjzhY
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ani Papuszy ani W Ukryciu nie widziałam bo w bezsensownych porach były. Wróciłam natomiast właśnie z Syberiady. Ostatni film festiwalu zreszta. No tak. Wróciłam rozdrazniona jakos. Jak zawsze chyba kiedy widzę zlo, okrucienstwo, nienawiść i przede wszystkim bezsilność. Film? Nie myśle, ze kandydat na Oskara. Chyba, ze politycznie byłoby. No nie wiem. Moze odczucia takie bo tu jest sporo nawet osob po Syberii. Rozmawiałam z nimi, robiłam wywiady. Oczywiscie coraz mniej ich jest.....z ich wspomnień, często oczyma dzieci, bo dziećmi byli wtedy, wyziera przede wszystkim straszny głód i ziab. W filmie tego nie czuje sie. Nie jest widzowi zimno. Jedyńe, jak zauważyła znajoma, czuć było zimno kiedy Antoninie przymarzly włosy do wagonu. Strasznego głodu tez nie. Te romantyczne widoczki rozlewiska i tajemniczej tajgi tez nie bardzo. No wiadomo, zycie w skrajnych warunkach tez leci do przodu, ludzie kochają sie, śmieją. Ale jakos nie ma sie wrażenia, ze to mrozna tajga. Staszek kradnie chleb ale w zasadzie widz zastanawia sie dlaczego? Głód nie był jakos mocno zasygnalizowany. No i oczywiscie jacys Buriaci ( tez znam Buiatow tutaj, niebywale religijni a wlasciwie slusznie bedzie napisac " koscielni" do śeniorki rodu mam duzo szacunku- sama nauczyla sie czytac. Nie wiem czy pisac tez) jaks sowieckij kamandir, ńiewatpliwie psychopata jakiś. Ciekawe tez- okazuje sie, ze jest takim człowiekiem jakim jest bo dzieciństwo miał zwichrowane. No i tak. Za nami siedziała Sophia Turkiewicz. Zrobiła właśnie film , Once My Mother, o syberyjskch losach i podrozy swoje matki do Persji, Afryki i w koncu Australii. Psaam Wam o tym bo byl pokazywany na Festiwalu w Krakwie. Sophia zdaje sie jest owocem syberyjskuej tulaczki, jak mówiła mi, długo byla zbuntowana i pełna pretensji do matki, ktora w Australii zostawila ja w sierocincu na jaks czas. Dopiero niedawno" dorosła" i Pogodzila sie z tym. wyglada na to, ze wybaczyla tez. To troche dokument ale jakos, po rozmowie z nia myśle, ze Spphii wersja będzie bardziej wyrazista. Jak tylko pokażą w Sydney, zobaczę i zdam relacje.

Według mnie, znowu, najlepsza była muzyka. tutaj KrzesimiraDebskiego. świetna.oto ulotka z filmu Turkiewicz
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 630516.jpg medium= large= group=14459][/gimg] [gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 631169.jpg medium= large= group=14459][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

CD. Tak wiec film niby mocny ale jakoś tak softly. Ciekawa jestem jaka opinia Sophii jest. Po filmie gdzieś zginęła. Ciekawa jestem tez opinii naszych Sybirakow. Nie wiedzieć czemu ten film spowodował, ze w 99.7% zdecydowałam , tu odsyłam do Dzialu Podróży Małych i Dużych :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

News z ostatniej chwili. Rozmawiałam z Sophia Turkiewicz, będę miała z nią wywiad! Okazało sie, ze w Krakowie na festiwalu film wygrał nagrodę publiczności ! I ewenement! Będzie pokazywany w kinach w całej Australii. Ewenement bo to właściwie dokument. I żeby pokazywali go w mainstream kinach! No suuuuuuper!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Bruniu, obejrzyj Siekierezadę, na podstawie prozy Stachury. Dla mnie najlepszy film, tylko trzeba być trochę stukniętym romantykiem. :D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O! Widziałam Siekierezade! Tam piękne teksty były!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ale wiesz co Dobek? Muszę jeszcze taz zobaczyć!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”