TOP10 Pana Samochodzika (kontynuacje też się liczą)

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: moja 10-tka

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Alfredzie, nie jest dobra. Uwierz mi na słowo. ;-)
Ja nigdy nie lubiłem poezji i pewnie stąd wynika moje nastawienie do tej książki. Bo cała otoczka z jeziorami, lasami w tle jest świetna.
Poza tym nie przepadam za kanapkową formą książki. Skakanie w czasie jakoś średnio mi się podoba. :027:
Nie uwierzę na słowo, bo czytałem i jest dobra. :D A to, że nie lubisz poezji, to Twój problem, ale ja będę z tym walczył. Zaraz zakładam beret(nie moherowy :P) i piszę wiersz. Jaki chcesz? O miłości(błe), o przygodach, o Samochodziku, o straconej przyjaźni, o zyskanej przyjaźni, o ....byle czym? :P :DD A może o Tobie!?
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

Moje ulubione części z serii PS:
1-PS i Fantomas
2- PS i Templariusze
3- PS i Księga Strachów
4- PS i Wyspa Złoczyńców
5- PS i Tajemnica Tajemnic
6- PS i Złota Rękawica
7- PS i Zagadki Fromborka

Ciężko było mi się ustosunkować do UFO bo sama akcja mi się podobała i była bardzo ciekawa ale ciągle zmieniało się miejsce akcji i nie wiedziałem o co tam chodzi.
Z ubolewanie bo nie przeczytałem całej książki oddałem ją do biblioteki 🙏

Jestem w trakcie czytania pozostałych części :lol:
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:
Lolo pisze:Moje ulubione części z serii PS:
1-PS i Fantomas
2- PS i Templariusze
3- PS i Księga Strachów
4- PS i Wyspa Złoczyńców
5- PS i Tajemnica Tajemnic
6- PS i Złota Rękawica
7- PS i Zagadki Fromborka

Ciężko było mi się ustosunkować do UFO bo sama akcja mi się podobała i była bardzo ciekawa ale ciągle zmieniało się miejsce akcji i nie wiedziałem o co tam chodzi.
Z ubolewanie bo nie przeczytałem całej książki oddałem ją do biblioteki 🙏

Jestem w trakcie czytania pozostałych części :lol:
Intrygujące, Fantomas na pierwszym miejscu... Nawet Yvonne (zakochana we Francji) nie uważa tej ksiązki za ulubioną. Można zapytać o powody takiego nietypowego wyboru?
Jak dla mnie, poza pierwszą pozycją jest ok.
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

Wiadomo, że głównym kanonem PS są, Wyspa Złoczyńców, Templariusze i Ks. Strachów.
A Fantomas był taka odskocznią, zmienił się kraj w którym działał.
Ten kto czytał ten wie, jaki zaskakujący był początek.
Jak to wcześniej wspomniałem w dziale o Fantomasie ciągle działy się rzeczy zupełnie odwrotne do moich przypuszczań. Zaskakujące zwroty akcji, nieprzewidywalność do samego końca
To skłoniło mnie do takiej oceny 8-)
Różne są oceny na temat tej książki, ale ja stanowczo ja polecam :-)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 17:28 przez Lolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Ja też lubię Fantomasa g;)
Ale Lolo przeczytaj jeszcze Niesamowity Dwór i to wtedy pogadamy. Odpowiedni czas po temu, właśnie jestem w trakcie. I to jest niesamowite, że można tę książkę czytać wielokrotnie, jak zresztą inne samochodziki g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Kris
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kris »

Witam:) U mnie ranking przedstawia się następująco:

1) Niesamowity dwór
2) Templariusze
3) Fantomas
4) Uroczysko
5) Nowe przygody
6) Tajemnica Tajemnic
7) Wyspa złoczyńców
8) Zagadki Fromborka
9) Księga strachów
10) Człowiek z UFO
na równi z Człowiekiem z UFO znalazło by się kilka kontynuacji, choć w tym momencie ich nie wymienię:)
Na powyższej liście brakuje Złotej Rękawicy, Winnetou czy Niewidzialnych, ale jakoś ich nie lubię, przeczytałem tylko raz, pozostałe części wielokrotnie...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

W moim przypadku to cały czas ewoluuje. Nawet jeśli kiedyś stworzyłam taki ranking to pewnie już się pozmieniało. Za każdym razem kiedy wracam do tych książek zmienia mi się ich odbiór.

Kris, zdziwiło mnie, że nie dopisałeś ZR, Winnetou i Niewidzialnych a UFO jednak jest na Twojej liście. :-)
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

1 - Wyspa złoczyńców.
2 - Nowe przygody.
3 - Niesamowity dwór.
4 - Złota Rękawica.
5 - Winnetou.
6 - Templariusze.
7 - Księga strachów.
8 - Zagadki Fromborka.
9 - Niewidzialni.
10 - Tajemnica tajemnic.
11 - Fantomas.
12 - UFO.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Milady pisze:W moim przypadku to cały czas ewoluuje. Nawet jeśli kiedyś stworzyłam taki ranking to pewnie już się pozmieniało. Za każdym razem kiedy wracam do tych książek zmienia mi się ich odbiór.
Ja mam dokładnie tak samo, Milady.
Chociaż od zawsze bez zmian na pierwszym miejscu jest: "Niesamowity dwór".

Reszta ewoluuje.
Awatar użytkownika
Robert_76
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 402
Rejestracja: 06 lis 2016, 22:21
Miejscowość: Swiętochłowice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Robert_76 »

Yvonne pisze:
Milady pisze:W moim przypadku to cały czas ewoluuje. Nawet jeśli kiedyś stworzyłam taki ranking to pewnie już się pozmieniało. Za każdym razem kiedy wracam do tych książek zmienia mi się ich odbiór.
Ja mam dokładnie tak samo, Milady.
Chociaż od zawsze bez zmian na pierwszym miejscu jest: "Niesamowity dwór".

Reszta ewoluuje.
Dla mnie najbardziej ulubione są (od zawsze) "Nowe przygody", a zaraz za nimi "Winnetou". Reszta, tak jak u Was, zmienia się ... :)
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Yvonne pisze: Chociaż od zawsze bez zmian na pierwszym miejscu jest: "Niesamowity dwór".
:564:
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Chociaż od zawsze bez zmian na pierwszym miejscu jest: "Niesamowity dwór".
E tam, na pierwszym miejscu zawsze jest "Wyspa złoczyńców". :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze: Chociaż od zawsze bez zmian na pierwszym miejscu jest: "Niesamowity dwór".
E tam, na pierwszym miejscu zawsze jest "Wyspa złoczyńców". :-)
:564:
Kris
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kris »

Milady pisze: Kris, zdziwiło mnie, że nie dopisałeś ZR, Winnetou i Niewidzialnych a UFO jednak jest na Twojej liście. :-)
Droga Milady, UFO lubię, bo pierwszy raz je czytałem, gdy byłem na etapie Mostowicza, Daenikena itp...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Kris pisze:Milady napisał/a:

Kris, zdziwiło mnie, że nie dopisałeś ZR, Winnetou i Niewidzialnych a UFO jednak jest na Twojej liście.


Droga Milady, UFO lubię, bo pierwszy raz je czytałem, gdy byłem na etapie Mostowicza, Daenikena itp...
Bo UFO, wbrew temu co głoszą niektórzy :027: , to naprawdę dobra i mądra książka :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Bo UFO, wbrew temu co głoszą niektórzy :027: , to naprawdę dobra i mądra książka :-)
No proszę Cię... :-/
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Kris pisze:
Milady pisze: Kris, zdziwiło mnie, że nie dopisałeś ZR, Winnetou i Niewidzialnych a UFO jednak jest na Twojej liście. :-)
Droga Milady, UFO lubię, bo pierwszy raz je czytałem, gdy byłem na etapie Mostowicza, Daenikena itp...
Witaj Krisie,
zapraszam do przywitalni, gdzie: co, skąd i od kiedy? Kolejność dowolna. :-)
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

U mnie od lat nic w tej kwesti sie nie zmieniło , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsza trójkę :
1 Niesamowity Dwór ex aequo z Wyspą Złoczyńców ( chociaz szczerze mowiac Niesamowity Dwór stawiam minimalnie wyżej , ale dzieki temu zrobiło sie miejsce w pierwszej trójce dla Templariuszy ;-)
2 Uroczysko
3 Templariusze

za najgorsza cześć , pomimo ze wielokrotnie starałem się do niej przekonać uważam UFO :-D
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 11:56 przez templariusz72, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

templariusz72 pisze: za najgorsza cześć , pomimo ze wielokrotnie starałem się do niej przekonać uważam UFO :-D
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

johny pisze:
templariusz72 pisze: za najgorsza cześć , pomimo ze wielokrotnie starałem się do niej przekonać uważam UFO :-D
:564:
:564:
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

To ja też napiszę kilka słów. Prawdę mówiąc, za każdym razem, gdy zastanawiam się nad takim rankingiem, to wyniki są trochę inne. Kolejność ma związek z tym, co ostatnio czytałem, lub za czym się mocno stęskniłem, jaką mamy porę roku. Powodów są naprawdę tysiące, więc trochę inaczej potraktuję mój zestaw.

Z całą pewnością największy sentyment mam do "Templariuszy". Od nich w końcu wszystko się zaczęło - za sprawą serialu naturalnie. Wielki plus to zagadka - ubóstwiane przez mnie zakony rycerskie, tajemnica, jak również pewna dziewczyna o urodzie amerykańskich aktorek.
Swoja drogą pamiętam, że o pierwszych przeczytanych Samochodzikach rozmawiałem nie z kumplami, lecz pewną Magdą, ale to pewnie dlatego, że zawsze miałem równie dużo koleżanek, co kolegów, a ona bardzo mi się podobała :)

Za najmroczniejszą część zawsze uważałem "Wyspę złoczyńców", posiadającą niesamowity klimat, ale kiedyś nie zawsze mi to pasowało. To taki Samochodzik z ciemnej strony mocy, a jak ciemna strona mocy to wiadomo: Lord Vader i Pink Floyd, więc ogromny plus. Aktualnie w ścisłej czołówce.

Książką z najwspanialszym wakacyjnym klimatem (pomijając belfrowską dydaktykę i współpracę z organami :)), po której zawsze miałem ochotę pakować plecak i jechać nad Jeziorak były "Nowe Przygody". Przygody na Jezioraku, rozbrykana młodzież, Ornitolog, jedna z najbardziej barwnych postaci serii, czyli Anatol, no i Marta, stanowiąca obiekt westchnień chyba każdego nastolatka, który czytał tę książkę. Dziewczyna, z którą można było konie kraść, odważna, fascynująca intelektualnie, urocza, wygadana, a do tego piękna. Ileż ja się takiej Marty naszukałem! Fakt, że koniec końców miała inaczej na imię. Byłbym zapomniał - w "Nowym Przygodach" znajduje się jeden z moich ulubionych pościgów. Ten numer z przepłynięciem fragmentu Jezioraka - cud, miód, place lizać.

Romantyczna, ale i trochę taka dekadencka - to oczywiście "Złota rękawica". Ta książka ma cała mnóstwo wad, ale jakoś kompletnie mi to nie przeszkadza. Zawsze ceniłem "Rękawicę" za jej dwutorową konstrukcję. To był fenomenalny zabieg Nienackiego. I ten moment, kiedy wątki zaczynaja się zazębiać. Nic to, że zagadka była jedynie pretekstem do tego, żeby kilku bohaterów mogło odnaleźć siebie. Nie ma znaczenia, że Nienacki pojechał po bandzie, ściągając nad Jeziorak samego Sir Rogera Moore'a. Uwielbiam tę książkę za poszukiwania uczestników rejsu, luźny, wakacyjny klimat, cudowanie przerysowanego Lejwodę i fantastyczną panią Jagodę (moim zdaniem, o czym pisałem kiedyś na konkurencyjnym forum, jest w nich jakieś odbicie Nienackiego i Alicji) oraz Bajeczkę.

Bardzo lubię "Zagadki Fromborka" - za połączenie przeszłości z przyszłością. Pomimo, a może właśnie dlatego, że As kompletnie nie przystawał do tamtej rzeczywistości. Pomysł ze schowkami był znakomity, Pietruszka też, ale za największa zaletę "Zagadek" uważam Cagliostro. Gdy pierwszy raz czytałem tę książkę, najbardziej rozgrzały moją wyobraźnię właśnie sztuczki mistrza C., choć w czasach, w których powstały "Zagadki" najwięcej emocji wzbudzał pewnie Mikołaj Kopernik. Przy okazji, Nienacki miał niesamowite wyczucie rynku. Brał się za tematy, które aktualnie były na topie, a czasami wręcz starał się kreować modę na coś. To było niezwykłe i w tym upatruję jednej z przyczyn sukcesu serii.

Niektórym pewnie podpadnę, ale lektura "Fantomasa"w moim przypadku zawsze pozostawiała po sobie mieszane odczucia. Z jednej strony nieuchwytny złodziej, piekielnie inteligentny, wykorzystujący wszelkie dostępne środki, żeby dopiąć swego, budził zaciekawianie, z drugiej "przyciężkie" - jak na nastolatków - wykłady o malarstwie, zniechęcały. Pamiętam, że kompletnie tego nie czułem, i jako młody chłopak w większości je po prostu omijałem. No cóż, w tej kwestii nie kupiłem Nienackiego.

Nie kupiłem też, zapewne ze względu na tradycje panujące w moim domu, czarnej propagandy serwowanej przez Nienackiego w "Niewidzialnych". Nie podobało mi się stygmatyzowanie Niemców, może dlatego, że znałem innych Niemców. Mimo tego lubię wracać do tej książki, szczególnie wątków związanych z Fortem Lyck i wyjazdem do Frankfurtu nad Menem. "Niewidzialni" mają jakiś taki nostalgiczny nastrój, który mi odpowiada.

Na dzisiaj chyba tyle. Jutro postaram się dopisać resztę i może jednak sklecę jakiś ranking ;)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 19:29 przez seth_22, łącznie zmieniany 6 razy.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Piękne recenzje. Czekam na "Niesamowity dwór".
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Piękne recenzje
Fakt piękne! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Bardzo fajnie to odpisałeś i uzasadniles ,gdybym nie był kompletnym beztalenciem w tej dziedzinie ,również pokusilbym się o podobne zrecenzowanie całej serii.
I tak jak TomaszK ,czekam z niecierpliwością na to co napiszesz o moim ukochanym Niesamowitym Dworze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

templariusz72 pisze:I tak jak TomaszK ,czekam z niecierpliwością na to co napiszesz o moim ukochanym Niesamowitym Dworze.
A ja czekam na opinię o UFO ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:
A ja czekam na opinię o UFO ;-)
O UFO nie napisze nic bo to nie Samochodzik. :-P
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:O UFO nie napisze nic bo to nie Samochodzik.
Jest taki hasztag na TT #japdl :563: :563: :563: :563:
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

johny pisze:
Yvonne pisze:
A ja czekam na opinię o UFO ;-)
O UFO nie napisze nic bo to nie Samochodzik. :-P
Ciekawe czy byś to powiedział Nienackiemu w oczy? ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:
johny pisze:
Yvonne pisze:
A ja czekam na opinię o UFO ;-)
O UFO nie napisze nic bo to nie Samochodzik. :-P
Ciekawe czy byś to powiedział Nienackiemu w oczy? ;-)
Załączniki
johnyNienacki.jpg
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

:509:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”