III Lubelski Mini Zlot Lublin 2013

Nieoficjalne spotkania Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16406
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

III Lubelski Mini Zlot Lublin 2013

Post autor: Czesio1 »

Czwartek 12 września 2013 od rana zapowiadał się nieciekawie: mgła, chmury i wielkie prawdopodobieństwo deszczu. Na szczęście zrobiło się w miarę ciepło i obyło się bez ulew. Mini zlot lubelski rozpoczął się kilka minut po godz. 16. Zanosiło się na to, że ostatnia na miejsce dotrze Afrodyta, ale tak się złożyło, że to w końcu ona czekała na pozostałych uczestników: Czesia1 i bartteza. Spotkanie odbyło się w samym sercu Starego Miasta, w dodatku w lokalu o nazwie Starówka (ciekawostka: w Lublinie raczej nie używamy tego określenia).

Obrazek
Od lewej: Czesio1, Afrodyta, Barttez

Atmosfera była obiadowo-kawowa. Czasu na rozmowy nie było jednak dużo, bo już o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej miał gościć Stanisław Mikulski.

Obrazek
Zlotowicze w drodze na spotkanie
ze Stanisławem Mikulskim


Zdziwienie zlotowiczów było spore, gdy zobaczyli frekwencję, choć Czesio1 podkreślał, że spodziewał się bardziej młodzieżowej publiki.

Obrazek
W oczekiwaniu na pojawienie się
Stanisława Mikulskiego


Wyczekiwany Hans Kloss, a może Pan Samochodzik, lub bardziej Makbet czy Cyrano de Bergerac zjawił się punktualnie i został przywitany gromkimi brawami. Aktor opowiadał o czasach lubelskich, pracy w teatrze i "Stawce". Nie zabrakło też ciekawych pytań z sali np. o opinię na temat akcji Daniela Olbrychskiego podczas kontrowersyjnej wystawy w warszawskiej Zachęcie. Ktoś inny z kolei zapytał czy po prostu może Mikulskiego wyściskać (pani zgodę otrzymała). Sam Stanisław Mikulski zaskakiwał humorem i błyskotliwymi odpowiedziami.

Obrazek
Stanisław Mikulski tryskał energia
i humorem


Obrazek
Pamiątkowa księga z zaproszeniem
na spotkanie


Po części oficjalnej, podczas której raz barttez, raz Afrodyta musieli biegać do samochodów, by przedłużyć ważność biletów parkingowych, przyszedł czas na autografy.

Obrazek
Stanisław Mikulski podpisuje swoją książkę
pt. "Niechętnie o sobie"


Na tę okazję Czesio1 przywiózł ze sobą książkowe wydanie "Stawki".

Obrazek
Czesio1 z książkowym wydaniem
"Stawki większej niż życie"


Obrazek
Uścisk dłoni Hansa Klossa - bezcenny

Z podpisem było łatwiej niż ze zdjęciem, bo aktor był wręcz oblegany. W końcu jednak się udało.

Obrazek
Pamiątkowe zdjęcie ze Stanisławem Mikulskim

Obrazek
Pamiątkowe zdjęcie ze Stanisławem Mikulskim

Bieganie do samochodów spowodowało, że na parkingu pojazdy zlotowiczów mogły pozostać jeszcze godzinę po spotkaniu, więc ten czas został wykorzystany na kolejną kawę (plus soczek pomarańczowy i herbatkę - to dla tych, którzy skrupulatnie odnotowują menu). Lokal ten sam, który zauroczył uczestników II mini zlotu lubelskiego - Mała Restauracja. I niestety tu smutna wiadomość - kelnerka poinformowała nas, że ta niezwykle klimatyczna restauracja wzorująca się na kuchni z okresu międzywojennego, zostanie za kilka dni zamknięta:( Na pamiątkę więc Czesio1 postanowił uwiecznić na fotografii swoją kawę po wiedeńsku z zielonym krzaczkiem na górze - prawdopodobnie miętą.

Obrazek
Kawa po wiedeńsku na zakończenie zlotu
i klimatycznej restauracyjki


Uczestnicy spotkania jeszcze trochę pogawędzili i zapewnili się wzajemnie, że wybiorą się na Zlot Złoczyńcowy.

Tekst: Afrodyta
Zdjęcia: Czesio1, Zbigniew Jurkowski
Ostatnio zmieniony 06 lip 2018, 21:13 przez Czesio1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Brawo, brawo, brawo! A poruszyliście temat Samochodzika z Mikulskim? Ta fota z nim jest rewelacyjna i z pewnością godna pozazdroszczenia. :564:
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16406
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Nietajenko pisze:Brawo, brawo, brawo! A poruszyliście temat Samochodzika z Mikulskim? Ta fota z nim jest rewelacyjna i z pewnością godna pozazdroszczenia. :564:
Niestety nie. Prowadząca wywiad pani przyznała się że uwielbiała książki o Samochodziku i zapytała o serial Samochodzik i Templariusze ale Mikulski strasznie szybko ześlizgnął się z tematu.
Aha, nakręciłem trochę materiału filmowego z tego spotkania, jak pozgrywam wszystko to wrzucę do sieci.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Afrodyto, Czesio, Barttezie - świetne spotkanie! Gratuluję!

Czesio, nieźle się prezentujesz na "galowo" :-)

A możesz w kilku słowach napisać, jaka była odpowiedź na to pytanie o akcję z Zachęty?
Pytam, ponieważ Daniel Olbrychski to mój ulubiony aktor i jestem żywo zainteresowana wszystkim, co dotyczy jego osoby ;-)

A 13 października Stanisław Mikulski będzie w Bydgoszczy - kto wie, może uda mi się pójść na to spotkanie, tylko towarzystwa tak zacnego nie będę miała, bo ja tu forumowo jestem osamotniona ...
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

Pan Stanisław powiedział, że Daniel Olbrychski przed swoją akcją w Zachęcie do niego zatelefonował i zapytał, czy może "wystąpić" również w jego imieniu. Dostał zgodę, ponieważ pan Mikulski uważa, że było to słuszne. Jego zdaniem nie ma nic złego w kreowaniu roli Niemca, ale jako aktor. Natomiast niedopuszczalne było opatrywanie tych zdjęć tytułem "Naziści".
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

No, no, super! Pan Stanisław w życiu nie wygląda na człowieka w swoim wieku! Gratulacje za zdjęcia! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16406
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Czesio, nieźle się prezentujesz na "galowo" :-)
Ojjjj, zawstydziłaś mnie Yvonne. :oops:
Yvonne pisze: A możesz w kilku słowach napisać, jaka była odpowiedź na to pytanie o akcję z Zachęty?
Pytam, ponieważ Daniel Olbrychski to mój ulubiony aktor i jestem żywo zainteresowana wszystkim, co dotyczy jego osoby ;-)
Afrodyta już napisała. Mi zresztą jakoś umknął ten moment.
Yvonne pisze: A 13 października Stanisław Mikulski będzie w Bydgoszczy - kto wie, może uda mi się pójść na to spotkanie, tylko towarzystwa tak zacnego nie będę miała, bo ja tu forumowo jestem osamotniona ...
To nawet się nie zastanawiaj tylko rezerwuj sobie ten dzień na spotkanie z Panem Stanisławem bo kto wie czy jeszcze kiedykolwiek nadarzy się ku temu okazja.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Captain Nemo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 193
Rejestracja: 14 sie 2013, 16:09
Tytuł: z jedzeniem na TY...
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Captain Nemo »

Zacnie bracia i siostry...zacnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

Pan Stanisław niezmiennie przystojny.
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

panna Monika pisze:Pan Stanisław niezmiennie przystojny.
I głos ten sam :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania nieoficjalne”