Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
A tymczasem w Krakowie...
Autor Wiadomość
PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2018-07-27, 09:41   A tymczasem w Krakowie...

We wtorek spotkaliśmy się towarzysko, wraz z naszymi żonami, ale z tego spotkania nie powstały zdjęcia. Może to i lepiej, bo byłoby widać, ile zjedliśmy ;-)

A w czwartek napadłem TomaszKa w pracy po pracy i zabrałem mu chyba ponad dwie godziny czasu. Usłyszałem mnóstwo nowych historii, zobaczyłem rzeczy, których wcześniej nie widziałem. A nadal wiele jest tam jeszcze do zobaczenia. Mam nadzieję, że nie wyczerpałem cierpliwości TomaszKa.

20180726_164844.jpg
Na matówce
Plik ściągnięto 2 raz(y) 125.5 KB

20180726_180722.jpg
U TomaszKa w pracy
Plik ściągnięto 5 raz(y) 56.51 KB

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-07-27, 10:02   

No ślicznie!
Miło zobaczyć Wasze buźki Panowie :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-07-27, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-07-27, 10:10   

W przeciwieństwie do innych moich gości, PiTT-a jako humanistę najbardziej zainteresowały historyczne protokoły sekcyjne.

Hanka
Żądny przygód
Hanka

Wysłany: 2018-09-03, 21:19   

TomaszK napisał/a:
W przeciwieństwie do innych moich gości, PiTT-a jako humanistę najbardziej zainteresowały historyczne protokoły sekcyjne.

Niewiarygodne, humanista PiTT potrafi w każdych warunkach naprawić silnik spalinowy. W ubiegłym roku zmajstrował nam niesamowitego Asa. Tak, to typowy humanista :-D

irycki
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2018-09-04, 08:22   

Nie wiem skąd przekonanie, że humanista musi miec dwie lewe ręce, a "techniczny" problemy ze skleceniem zdania podrzędnie złożonego.

Człowiek inteligentny pozostaje człowiekiem inteligentnym, niezależnie od tego czym się zajmuje.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-09-04, 08:48   

Hanka napisał/a:
Niewiarygodne, humanista PiTT potrafi w każdych warunkach naprawić silnik spalinowy. W ubiegłym roku zmajstrował nam niesamowitego Asa. Tak, to typowy humanista

Pitt akurat jest człowiekiem renesansu. Bez dwóch zdań.
Jestem dumna, że pochodzi z mojego miasta :564:

Cytat:
Nie wiem skąd przekonanie, że humanista musi miec dwie lewe ręce, a "techniczny" problemy ze skleceniem zdania podrzędnie złożonego.

Człowiek inteligentny pozostaje człowiekiem inteligentnym, niezależnie od tego czym się zajmuje.

Nienacki też o tym pisał w "Zagadkach Fromborka".

Chociaż mimo, że jestem wielką przeciwniczką wszelkiego generalizowania, to jednak myślę, że coś jest w tym podziale na ludzi o zmyśle technicznym i na humanistów.
Uzdolnieni w obu kierunkach zdarzają się chyba rzadko.

Irycki, ale mam nadzieję, że nie uważasz mnie za osobę nieinteligentną, bo nie potrafię naprawić silnika? ;-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-09-04, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2018-09-04, 15:20   

Yvonne napisał/a:
Irycki, ale mam nadzieję, że nie uważasz mnie za osobę nieinteligentną, bo nie potrafię naprawić silnika? ;-)

próbowałaś?

irycki
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2018-09-04, 20:21   

Yvonne napisał/a:

Chociaż mimo, że jestem wielką przeciwniczką wszelkiego generalizowania, to jednak myślę, że coś jest w tym podziale na ludzi o zmyśle technicznym i na humanistów.
Uzdolnieni w obu kierunkach zdarzają się chyba rzadko.

Nie.
Problemem jest tutaj nasz system edukacji, który w podział ścisłowiec/humanista wtłacza od najmłodszych lat.

Wiecie, że na przykład zdolności językowe (czyli, zgodnie z tym podziałem, humanistyczne!) na ogół idą w parze ze zdolnościami matematycznymi? Tylko co z tego, skoro najczęściej jest to potem marnowane? Bardzo niewiele szkół ma klasy językowo/matematyczne. W gimnazjum w którym poprzednio uczyła Marysia, były takie klasy. Podobnie jest w liceum do którego chodzi moja córka. Ale ile jest takich szkół?

A co do łączenia zdolności...

Blaise Pascal, filozof. Przy okazji matematyk, zajmował się rachunkiem prawdopodobieństwa. A także mechaniką płynów.

Gottfried Wilhelm Leibniz, uważany za twórcę rachunku różniczkowego, parał się także filozofią.

Lewis Carrol, autor "Alicji w krainie czarów", był wybitnym matematykiem, a także poetą, pisarzem, fotografikiem...

Noam Chomsky, jeden z najwybitniejszych językoznawców amerykańskich, wykorzystywał w swoich pracach zaawansowane metody matematyczne (nieco upraszczając, próbował opisywac języki przy pomocy reguł matematycznych), a jego prace na temat gramatyk legły u podstaw współczesnych języków programowania.

To na szybko, co mi przyszło do głowy. O koledze Leosiu da Vinci nie wspominając, bo to strasznie oklepane ;) .

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Odpowiedz do tematu