Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zapory na rzekach
Autor Wiadomość
VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2016-03-18, 12:12   Re: Zapory na rzekach

zbychowiec napisał/a:
Znalazłem dzisiaj na sieci niezwykle ciekawy wątek wiążący się z "Wyspą Złoczyńców". W linkowanym artykule mowa o zaporze we Włocławku. Ciekawy punkt widzenia na zmiany krajobrazu i ekosystemu zachodzące pod wpływem regulacji rzek.

http://wyborcza.pl/1,1454...y-budujemy.html

Ciekawy faktycznie.
Również ciekawe są również negatywne komentarze, całkiem nie pozbawione sensu.

Z tego co kiedyś czytałem, Zapora Włocławska jest źle zrobiona pod względem migracji ryb, jest przeszkodą nie do przejścia. Próg wejścia jest nad poziomem lustra wody. Możliwe, że to wynika z tego, że poniżej Włocławka nie ma spiętrzenia wody.

Też jestem zwolennikiem małych zapór. Poza tym Można wtedy zrobić równiez śluzę i zapewnić żeglowność rzece tak jak na Odrze. Kiedyś przepłynąłem Odrą z Wrocławia do Szczecina. Uwielbiam śluzy.

GrzegorzCh
Uwielbia przygody

Wysłany: 2016-03-18, 16:58   

Ciekawe swoją drogą, że Pan Samochodzik 'otarł się' aż o trzy zapory, z czego tylko jedna istniała w czasie akcji książki. Mowa o Jeziorze Solińskim, które zresztą o ile pamiętam nie jest wspomniane w 'Tajemnicy Tajemnic'. Pozostałe dwa to Jeziora Włocławskie i Sulejowskie.

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2016-03-18, 17:21   

GrzegorzCh napisał/a:
Ciekawe swoją drogą, że Pan Samochodzik 'otarł się' aż o trzy zapory, z czego tylko jedna istniała w czasie akcji książki. Mowa o Jeziorze Solińskim, które zresztą o ile pamiętam nie jest wspomniane w 'Tajemnicy Tajemnic'.

Jest wspomniane GrzegorzuCh i jezioro i zapora:

"Następnie zwiedziliśmy zaporę na Solinie, Myczkowce i zakończyliśmy marszrutę w gościnnym Lesku."

i dalej:

"Są dwa wielkie zbiorniki wody w Bieszczadach. Jezioro Myczkowskie i trochę dalej — Jezioro Solińskie, powstałe na skutek budowy tam dla hydroelektrowni. "

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu