Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycieczki objazdowe - opinie
Autor Wiadomość
Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-28, 21:57   Wycieczki objazdowe - opinie

Czy ktoś z Was jeździ czasem na zagraniczne wycieczki objazdowe?
Jakie są plusy? Jakie minusy?
Na co zwracać uwagę w ofertach?

Będę wdzięczna za Wasze rady :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-12-28, 22:01, w całości zmieniany 2 razy  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-28, 23:21   

Dlaczego wstyd? Ja też nie byłam. Teraz po raz pierwszy rozważam taką opcję :-)

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2017-12-28, 23:32   Re: Wycieczki objazdowe - opinie

Yvonne napisał/a:

Będę wdzięczna za Wasze rady :-)

Nawet nie wiem jak mam odpowiedzieć. Większość moich urlopów to wycieczki objazdowe.Nie jestem wstanie usiedzieć. Będąc na Krecie przez 2 tygodnie, na plaży byłe 2 razy po pół godziny. Reszta to zwiedzanie i integracja z Kreteńczykami.
Na zorganizowanych , nie byłem. Trzeba mieć wyrozumiałość do programu, tak sądzę i cieszyć się z wrażeń.

Mysikrólik
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-12-29, 08:25   

Yvonne napisał/a:

Będę wdzięczna za Wasze rady

Nie podoba mi się taka opcja spędzania czasu i pieniędzy. Nawet na zwykłych wycieczkach fakultatywnych, na których zdarzało mi się w młodości bywać, czułem się jak u poganiaczy wielbłądów.
Ograniczony czas na zwiedzanie. Nie te obiekty, które akurat chciałem zobaczyć. Posiłki o nieodpowiednich porach. Poza tym z reguły okazywało się, że jak sam sobie zrobię daną wycieczkę, to mam dużo taniej i nikt mnie nie szturcha, że czas iść dalej.

Wyjątkiem są nasze forowe zloty, gdzie oczywiście cenię sobie organizację, która jest po prostu dobra. :-D

Tobie zapewne chodzi o taką wycieczkę typu Tour de Europa, czyli po jednym dniu na jakieś miasto. Na takiej nie byłem.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 09:56   

Mysikrólik napisał/a:
Nie podoba mi się taka opcja spędzania czasu i pieniędzy. Nawet na zwykłych wycieczkach fakultatywnych, na których zdarzało mi się w młodości bywać, czułem się jak u poganiaczy wielbłądów.
Ograniczony czas na zwiedzanie. Nie te obiekty, które akurat chciałem zobaczyć. Posiłki o nieodpowiednich porach. Poza tym z reguły okazywało się, że jak sam sobie zrobię daną wycieczkę, to mam dużo taniej i nikt mnie nie szturcha, że czas iść dalej.

No właśnie dlatego nie mogę się zdecydować :-/
Obawiam się, że również nie przypadną mi do gustu.

Marzy mi się objazdówka po Włoszech. Ale obawiam się, że sama nie jestem w stanie jej zorganizować. Zwłaszcza z jednym kierowcą byłoby to trudne. Jak wiecie, nie prowadzę.
Znalazłam ofertę wycieczki, która BARDZO mi się podoba, ale nie jestem przekonana, czy to forma dla mnie.

Myślę, że najlepszą opcją jest samodzielne zorganizowanie takiego wypadu, ale w minimum 4 osoby. Najlepiej pojechać z jakąś zaprzyjaźnioną parą. Wtedy i kierowcy mogą się zmieniać i można wynająć na nocleg jakiś apartament składający się z dwóch osobnych pokojów.
Bo kwestia programu to już jest pikuś. Od 20 lat marzę o takiej wyprawie i planuję ją w głowie od dawna :-)

Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas? ;-)

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-12-29, 10:01, w całości zmieniany 4 razy  

johny
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 10:43   

Yvonne napisał/a:

Całkiem poważnie rozważam taką opcję. :-)
XIII VII III I V XVIII XIV 1

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 10:46   

johny napisał/a:

Yvonne napisał/a:
Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas?

Całkiem poważnie rozważam taką opcję.

O, to miło. Zadzwoń, jak interesują Cię szczegóły :-)

johny
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 10:50   

Yvonne napisał/a:
johny napisał/a:

Yvonne napisał/a:
Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas?

Całkiem poważnie rozważam taką opcję.

O, to miło. Zadzwoń, jak interesują Cię szczegóły :-)

Na pewno nie ten 2018 rok.
XIII VII III I V XVIII XIV 1

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 10:54   

johny napisał/a:
Na pewno nie ten 2018 rok.

To szkoda, bo my celujemy w majówkę.

grim_reaper
Głodny przygód

Wysłany: 2017-12-31, 14:32   

Najwiekszy minus objazdówek to brak czasu na zobaczenie/zwiedzenie wszystkich interesujacych miejsc.
Zgadzam się ze zbychowec. Podczas planowania warto znaleźć miejsca, które są relatywnie blisko.
Jakiś czas temu robilem tygodniową objazdówkę Szwajcarii. Przegieliśmy z planowaniem i codziennie wyjazd wczesnie rano, a powrót okolo 22 -23. Dodatkowo "baze wypadową" mielismy w jednym mieście. Czasami trzeba bylo przejechac sporo kilometrów by zwiedzić zaplanowane miejsce.
Jednak bardzo mocno polecam taka forme zwiedzania. Zatrzymujesz się gdzie i kiedy chcesz.
Ostatnio zmieniony przez grim_reaper 2017-12-31, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  

Milady
Moderator

Wysłany: 2018-01-03, 14:21   

Yvonne napisał/a:
Mysikrólik napisał/a:

No właśnie dlatego nie mogę się zdecydować :-/
Obawiam się, że również nie przypadną mi do gustu.

Marzy mi się objazdówka po Włoszech. Ale obawiam się, że sama nie jestem w stanie jej zorganizować. Zwłaszcza z jednym kierowcą byłoby to trudne. Jak wiecie, nie prowadzę.
Znalazłam ofertę wycieczki, która BARDZO mi się podoba, ale nie jestem przekonana, czy to forma dla mnie.

Myślę, że najlepszą opcją jest samodzielne zorganizowanie takiego wypadu, ale w minimum 4 osoby. Najlepiej pojechać z jakąś zaprzyjaźnioną parą. Wtedy i kierowcy mogą się zmieniać i można wynająć na nocleg jakiś apartament składający się z dwóch osobnych pokojów.
Bo kwestia programu to już jest pikuś. Od 20 lat marzę o takiej wyprawie i planuję ją w głowie od dawna :-)

Ja na początku zrozumiałam, że chodzi Ci właśnie o objazdówkę w sensie własnej organizacji. Ja tak właśnie do Włoch wyjechałam! We dwie z moją ówczesną szefową. Było bardzo przyjemnie. We Włoszech jest świetna komunikacja, więc nawet ten samochód nie jest konieczny (my byłyśmy bez samochodu). Podobną objazdówkę miałam w zeszłe wakacje. Tydzień spędziłam w Mołdawii codziennie przemieszczając się w inne miejsce. U nas był jeden minus (choć ostatecznie to może nawet i plus). Ponieważ każdego dnia byliśmy gdzieś indziej, mieliśmy nakreślony mniej więcej plan trasy jaką będziemy się poruszać. Nie wiedzieliśmy jednak gdzie nam się spodoba i w którym miejscu będziemy chcieli spędzić więcej czy mniej czasu. Tak więc nie miałam zaplanowanego żadnego noclegu, ponieważ chciałam mieć swobodę i możliwość wyboru. Przez to raz musieliśmy spać na polanie w lesie, raz na dziko nad rzeką, kiedy indziej musieliśmy prosić ludzi o możliwość przenocowania nas w ich domach. Niestety sieć noclegowa w Mołdawii pozostawia wiele do życzenia. Ale za to dzięki temu poznałam wielu ciekawych ludzi oraz ich kulturę i przeżyłam niezłe przygody.

W który rejon Włoch chciałabyś się wybrać Yvonne?

Ostatnio zmieniony przez Milady 2018-01-03, 14:23, w całości zmieniany 2 razy  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-01-03, 15:23   

Milady napisał/a:
Ja na początku zrozumiałam, że chodzi Ci właśnie o objazdówkę w sensie własnej organizacji. Ja tak właśnie do Włoch wyjechałam! We dwie z moją ówczesną szefową. Było bardzo przyjemnie. We Włoszech jest świetna komunikacja, więc nawet ten samochód nie jest konieczny (my byłyśmy bez samochodu). Podobną objazdówkę miałam w zeszłe wakacje. Tydzień spędziłam w Mołdawii codziennie przemieszczając się w inne miejsce. U nas był jeden minus (choć ostatecznie to może nawet i plus). Ponieważ każdego dnia byliśmy gdzieś indziej, mieliśmy nakreślony mniej więcej plan trasy jaką będziemy się poruszać. Nie wiedzieliśmy jednak gdzie nam się spodoba i w którym miejscu będziemy chcieli spędzić więcej czy mniej czasu. Tak więc nie miałam zaplanowanego żadnego noclegu, ponieważ chciałam mieć swobodę i możliwość wyboru. Przez to raz musieliśmy spać na polanie w lesie, raz na dziko nad rzeką, kiedy indziej musieliśmy prosić ludzi o możliwość przenocowania nas w ich domach. Niestety sieć noclegowa w Mołdawii pozostawia wiele do życzenia. Ale za to dzięki temu poznałam wielu ciekawych ludzi oraz ich kulturę i przeżyłam niezłe przygody.

Brzmi świetnie! Aż pozazdrościłam.

Milady napisał/a:
W który rejon Włoch chciałabyś się wybrać Yvonne?

Najchętniej wszędzie! Chciałabym zwiedzić całe Włochy. Ale tak się nie da.

Po zebraniu opinii wśród wielu znajomych, po przeczytaniu setek opinii na temat wycieczek objazdowych w internecie podjęlismy decyzję, że jedziemy z biurem podróży.
Raz kozie śmierć.
Program jest naprawdę super, a opinie o nim same pozytywne. To podobno najciekawszy program wycieczki do Włoch.
Dodatkowo przewodnicy w każdym miejscu. Sama tak nie zwiedzę. Ufam, że przewodnik powie mi więcej, niż wyczytam w przewodniku książkowym.
No i mam nadzieję, że nie trafi się jakaś fatalna maruda, która zepsuje pobyt całej ekipie. Zresztą, mam sposoby na takich ludzi :-)

Milady
Moderator

Wysłany: 2018-01-03, 15:25   

Yvonne napisał/a:
Po zebraniu opinii wśród wielu znajomych, po przeczytaniu setek opinii na temat wycieczek objazdowych w internecie podjęlismy decyzję, że jedziemy z biurem podróży.
Raz kozie śmierć.

Jest też inny plus takiej decyzji - dowiesz się czy taka forma zwiedzania Ci odpowiada. ;-)

A możesz zdradzić jakie miejscowości przewiduje program?

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-01-03, 15:32   

Milady napisał/a:
Jest też inny plus takiej decyzji - dowiesz się czy taka forma zwiedzania Ci odpowiada.

Otóż to!
Jak mi się nie spodoba, to więcej nie pojadę.

Milady napisał/a:
A możesz zdradzić jakie miejscowości przewiduje program?

Jasne! Zwłaszcza, że jedziemy z biurem podróży z Łodzi! :-)
Mają najciekawszy program.

Odpowiedz do tematu