Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paddington 2 [2017]
Autor Wiadomość
PawelK
Moderator

Wysłany: 2017-12-11, 08:36   Paddington 2 [2017]

Zastanawiałem się czy opisać, ale doszedłem do wniosku, że warto (opisać).

O ile pierwszy Paddington, przynajmniej w połowie pokazywał "prawdziwą historię misia Paddingtona", to drugi odlatuje w kosmos. Poczciwy, trochę gapowaty miś z walizką po raz drugi staje się bohaterem "mrożącego krew w żyłach" kryminału. O ile dobrze pamiętam z dzieciństwa Paddington to bohater książek o życiu w Londynie, widać tam całą specyfikę - gazeciarze, śmieciarze, rowery i piętrowe autobusy. No i wieczne kanapki z marmoladą.

W filmie P2 wykorzystano misia Paddingtona do scenariusza, w który można włożyć dowolnego bohatera (z pewnymi modyfikacjami - patrz: kanapka z marmoladą): młodego Sherlocka, dzieci z Bullerbyn, Kaczora Donalda czy Misia Uszatka. Polska przeróbka tego filmu (piszę przeróbka, bo autorzy tekstów starali się być polscy i teksty nie były oryginalne, tylko przystosowane do polskich widzów dorosłych) jest dedykowana nie wiadomo dla kogo - niby mnóstwo tekstów nawiązujących do kultowych filmów i piosenek, ale fabuła infantylna. Dzieci cały czas się śmieją z lepiących się od marmolady łap i woskowiny z uszu misia ale nie rozumieją 75% tekstów, bo one są dla dorosłych.

Podsumowując - taki misz masz średniej jakości dowcipu ze średniej jakości scenariuszem. IMO pomysł gorszy niż kontynuacje Pana Samochodzika.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-12-11, 08:45   

PawelK napisał/a:
Zastanawiałem się czy opisać, ale doszedłem do wniosku, że warto (opisać).

Ha! Ja też się zastanawiałam od soboty, czy opisać, bo byliśmy na nim właśnie w sobotę :-)
Dziękuje, Pawle, za większą odwagę niż moja ;-)

Zatem dorzucę swoje trzy grosze.
Mnie i moim chłopakom film bardzo się podobał. Jest zdecydowanie lepszy i zabawniejszy niż część pierwsza. Na części pierwszej śmiałam się może 2-3 razy, a tutaj prawie cały czas.
Ponadto fabuła była tutaj bardziej rozbudowana i ciekawsza, niż w części pierwszej. Do tego zagadka związana ze skarbem, czego chcieć więcej?

Polecam rodzinom z dziećmi :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-12-11, 08:46, w całości zmieniany 2 razy  

panna Monika
Zlotowicz

Wysłany: 2017-12-11, 19:18   

Zgadzam się z Yvonne, też byłam z dziewczynkami na Paddingtonie i nam się podobało. Nie widziałam pierwszej części więc nie mam porównania. Miałam za to dodatkowe atrakcje, w postaci moich dziewczynek szlochających, że Misia przymknęli, albo zasłaniających sobie oczy i wskakujących mi na kolana podczas szczególnie "przerażających" scen.
Ale jest też coś w tym co napisał Paweł (że to tłumaczenie dla dorosłych). Ja śmiałam się bardziej od dzieci. Nie wiem czy to zmęczenie wieczorową porą czy niezbyt wyrafinowane poczucie humoru, ale się ubawiłam.

Odpowiedz do tematu