Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Andrzej Pilipiuk
Autor Wiadomość
PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2017-10-03, 21:52   Andrzej Pilipiuk

Byłem dziś na spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem. Pewnie nie jestem jakimś tam największym fanem, ale humorystyczna fantastyka to jest coś, co czasem lubię.

Wiem, że nikt mnie na żadnego ambasadora forum nie mianował, ale - jako twórca części niekanonicznych kontynuacji - autor ten związany jest z PS. No więc go zagadnąłem i poprosiłem o autograf dla nas (dla siebie też, ale na książce). Załączam zdjęcie.

Dałem też pisarzowi naszą plakietkę od Eksploratora 63, tzn. oddałem swoją plakietkę ;-) Jakby co, pisarz otwarty jest na jakieś mniej lub bardziej formalne spotkania z nami.

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-03, 22:13   

Z jednej strony lubię jego książki i chętnie bym się spotkał, ale z drugiej, zrobił z Tomasza pedofila i alkoholika i tego mu nie zapomnę.

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2017-10-03, 22:41   

Ja z "kontynuacji" czytałem tyle co nic (szkoda mi było czasu po kilku sondowaniach). Nie wiem, czy były wśród nich jakieś wyróżniające się na tle pozostałych, zarówno na plus, jak i na minus.

Tego autora z tej serii czytałem chyba (nie pamiętam dokładnie) tylko to: Pan Samochodzik i... sekret alchemika Sędziwoja, ale napisał jeszcze 18 [!] innych.

Zawsze możesz TomaszKu pomyśleć, że poproszenie o pozdrowienie forowiczów było działaniem dość przewrotnym ;-)

Eksplorator63
Przygodomaniak

Wysłany: 2017-10-04, 06:35   Re: Andrzej Pilipiuk

PiTT napisał/a:
Byłem dziś na spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem. Pewnie nie jestem jakimś tam największym fanem, ale humorystyczna fantastyka to jest coś, co czasem lubię.

Wiem, że nikt mnie na żadnego ambasadora forum nie mianował, ale - jako twórca części niekanonicznych kontynuacji - autor ten związany jest z PS. No więc go zagadnąłem i poprosiłem o autograf dla nas (dla siebie też, ale na książce). Załączam zdjęcie.

Dałem też pisarzowi naszą plakietkę od Eksploratora 63, tzn. oddałem swoją plakietkę ;-) Jakby co, pisarz otwarty jest na jakieś mniej lub bardziej formalne spotkania z nami.

:-) :564:

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2017-10-10, 00:15   Re: Andrzej Pilipiuk

zbychowiec napisał/a:

Super :564: :564: Brawo PiTTcie! Mam nadzieję, że panu Andrzejowi dobrze będzie służyć nasza plakietka! A gdzie pan Andrzej teraz najczęściej bywa? Ma jakieś plany odwiedzin w Krakowie?

Nie mam pojęcia. Ale mogę do niego napisać. On mieszka w Krakowie.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-10-10, 08:04   

PiTT napisał/a:
On mieszka w Krakowie.

I będzie na Targach Książki, bo go widziałam na liście, którą wczoraj opublikowano.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2017-10-10, 14:41   

kużwa poznajmy go ... to że nie bardzo mu szło a Panem samochodzikiem nie przekresla go jako pisarza.. kroniki jakuba sa fantastyczne ..bardzo chciałbym go poznac ..Zbyniu Pitt ..zróbcie coś ...!!!
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2017-10-10, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-10, 22:39   

Tylko się nie przyznajcie że jesteście fanami Pana Samochodzika, on tę postać wykorzystał tylko jako źródło dochodu. W innej książce zmieszał go z błotem, więc podejrzewam że nie potraktuje Was poważnie.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-10, 22:49   

Jak dobrze pamiętam to Vasco na zlocie mówił że go zna i chyba nawet z nim rozmawiał na temat PS na którymś z konwentów fantastyki.

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-10, 22:49   

Niezależnie od kwestii Pana Samochodzika, lubię jego książki, mam ich więcej niż książek Nienackiego. Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?

grim_reaper
Głodny przygód

Wysłany: 2017-10-11, 00:01   

oldmalarz napisał/a:
.. kroniki jakuba sa fantastyczne ..

:564:

Jakub Wędrowycz daje radę. :-D
Lubię od czasu do czasu przypomnieć sobie przygody mistrza bimbrownictwa i trunków wszelakich.
Mam całą serię w wersji audiobook. Na długa trase w sam raz. ;-)

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2017-10-11, 07:35   

TomaszK napisał/a:
Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?

Ja się nie wybieram.
Już i tak mam problem z ustawieniem grafiku tak, żebym dała radę spotkać się z wszystkimi, którzy mnie interesują.
Ciężko będzie w jeden dzień to ogarnąć. A jeszcze ta Francja!

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-10-11, 07:55   

TomaszK napisał/a:
Niezależnie od kwestii Pana Samochodzika, lubię jego książki, mam ich więcej niż książek Nienackiego. Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?

A ja bym chciał, żebyś poszedł TomaszKu i Mu to wygarnął. Oj ciekaw jestem odpowiedzi.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2017-10-11, 20:25   

TomaszK napisał/a:
Tylko się nie przyznajcie że jesteście fanami Pana Samochodzika, on tę postać wykorzystał tylko jako źródło dochodu. W innej książce zmieszał go z błotem, więc podejrzewam że nie potraktuje Was poważnie.

Ja tam się przyznałem ;-)

Vasco
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-10-11, 23:57   

Andrzej uważa pisanie za swój zawód, rzemiosło, nie misję - dlatego wszystko co wychodzi spod jego łap jest źródłem dochodu :) Sam o sobie przecież mówi "wielki grafoman". O kontynuacjach opowiadał wielokrotnie, że dostał ofertę, więc czemu nie. Zresztą to były czasy, gdy nie był znany jak dziś i tylko opowiadania pojawiały się w czasopismach. Z czegoś musiał żyć.

To, że w innej książce (Wampir z M3?) "pojechał" z Samochodzikiem też o niczym wielkim nie świadczy. Nie zdziwię się, gdy w której "pojedzie" po sobie. Ma ogromny dystans do siebie. Niestety niewielki do polityki ;)

irycki
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-10-12, 07:56   

Vasco napisał/a:

To, że w innej książce (Wampir z M3?) "pojechał" z Samochodzikiem też o niczym wielkim nie świadczy.

Ale mi osobiście przykro się to czytało.

Cytat:
Nie zdziwię się, gdy w której "pojedzie" po sobie.

"Pojechał" conajmniej w dwóch opowiadaniach o Wędrowyczu. Niestety, nie pamiętam tytułów.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Vasco
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-12-14, 15:08   

hxxp://booklips.pl/ciekawostki/andrzej-pilipiuk-pokazuje-domowa-biblioteczke-i-opowiada-o-literackich-inspiracjach/
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2017-12-14, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2017-12-14, 16:24   

Vasco napisał/a:
hxxp://booklips.pl/ciekawostki/andrzej-pilipiuk-pokazuje-domowa-biblioteczke-i-opowiada-o-literackich-inspiracjach/

Ja chyba już proponowałem. Proszę dodawać kilka słów komentarza do linków. Inaczej będę usuwał. Może jest to skrzywienie zawodowe, ale jeśli ktoś odpali sobie malware na komputerze w dobrej wierze i ten malware mu ukradnie hasła dostępowe do bankowości internetowej a złodzieje mu wyczyszczą konto, to nie będzie lubił naszego forum do końca życie.

Vasco
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-12-15, 23:59   

Przecież ten link zawiera w sobie opis...

johny
Moderator

Wysłany: 2018-04-12, 15:32   

Facet jest spoko! :-D
http://nczas.com/2018/04/...owych-pogladow/
XIII VII III I V XVIII XIV 1

Odpowiedz do tematu