Konstantynopol 2013

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacekxt
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Konstantynopol 2013

Post autor: Jacekxt »

Większość z Was wie, że w tym roku nasz motór zawiózł nas aż do Azji. Poprzez Słowację, Węgry, Rumunię z trasą Transalpina (2145m.n.p.m ) , następnie bułgarskim brzegiem Morza Czarnego dotarliśmy do Imperium Osmańskiego, ( i to w czasie Ramazanu, co dodało naszej wyprawie smaczku... :) ) z przecudownym miastem Istambuł.
Wracając przez górzystą Serbię, dotarliśmy do Krakowa, gdzie uczestniczyliśmy w mini Zlocie (TomaszK z przeuroczą żoną i Zbychowiec )w Krakowie.
Razem 6.500 km pełnych niezapomnianych wrażeń i pięknych przygód.
A oto bardzo pobieżny (mimo, że długi :) ) filmik z tej wyprawy:

http://www.dailymotion.com/video/x12ojy8_yamaha-xt660z-tenere-wyprawa-do-turcji-2013_travel
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Jacekxt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Łobuzie, przez Ciebie spać się nie mogę położyć!!! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16406
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Konstantynopol 2013

Post autor: Czesio1 »

Jacekxt pisze: Razem 6.500 km pełnych niezapomnianych wrażeń i pięknych przygód.
Qrde, jak ta Wienia wytrzymała tyle kilometrów na tylnym siedzeniu motóra? A w ogóle Jacuś to co to za porządki, że Wienii nie ma jeszcze na naszym forum a?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jacekxt
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Jacekxt »

Próbuję Wam to od dawna wyjaśnić, że motocykl jest nieco wygodniejszy w podróży od wehikułu, ale jakoś nie potrafię... :-| :-D :-D :-D
A Wienia dostanie zezwolenie jak przeczyta cały kanon i przynajmniej jeden tom nauczy się na pamięć :) Na razie idzie Jej nieźle... :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16406
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Jacekxt pisze:Próbuję Wam to od dawna wyjaśnić, że motocykl jest nieco wygodniejszy w podróży od wehikułu, ale jakoś nie potrafię... :-| :-D :-D :-D
Ale to co innego kierować motórem a co innego jechać z tyłu jako pasażer. Ja to porównuję do sytuacji w wehikule, bardzo nie lubię podróżować jako pasażer, szczególnie siedząc z przodu. ;-)
Jacekxt pisze: A Wienia dostanie zezwolenie jak przeczyta cały kanon i przynajmniej jeden tom nauczy się na pamięć :) Na razie idzie Jej nieźle... :)
To postrasz Wienię, że przez tydzień nie będzie obiadów jak nie przeczyta kanonu. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Obejrzałem połowę! Szczęka opada! DHL na rzece wymiata! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Aldona
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 992
Rejestracja: 11 lip 2013, 19:10
Tytuł: Aldona
Miejscowość: Z nikąd
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Aldona »

Przy okazji gorące uściski dla Wieni. :-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8851
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 367 razy

Post autor: TomaszK »

Nie chce mi ruszyć na komputerze w pracy, spróbuję w domu.
Awatar użytkownika
Jacekxt
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Jacekxt »

zbychowiec pisze:Jacku, fantastyczny film! Widzę, że Istambuł przypadł Ci mocno do gustu. Nie wydał Ci się jednak nieco za bardzo zatłoczony i zbyt ciasno zurbanizowany?
Myślę, że taki właśnie był od zawsze.
Wiele czytałem o tym zagadkowym i pięknym mieście.
Dla nas nie był zatłoczony, bo motocykl jak piskorz- wciśnie się wszędzie :)
Co do ruchu, to mile mnie Istambuł rozczarował, o 100% więcej porządku wśród kierowców niż np. w Atenach.
A tak w ogóle, to bajkowe miasto. Co dziwne, czuje się tam ducha Bizancjum. (ja czułem.. :) )
Egzotyka, kontrasty, Bosfor, meczety, zapachy przypraw, nawoływania z minaretów, styl ubierania i tysiące innych rzeczy, które można podziwiać właśnie w Istambule.
Szczególnie nam się udało, bo odwiedziliśmy to miasto w okresie Ramazanu (ramadanu)! :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Koniec też jest odlotowy, jak żeś do tej rikszy wskoczył??? :-D
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8851
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 367 razy

Post autor: TomaszK »

Jacek, jak możesz jechać wzdłuż przepaści, prowadząc motor jedną ręką! Dostałem zawrotów głowy !
Oglądam dalej.
Awatar użytkownika
Aldona
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 992
Rejestracja: 11 lip 2013, 19:10
Tytuł: Aldona
Miejscowość: Z nikąd
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Aldona »

Jaką Wienia musi mieć silną psychikę :-D
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8851
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 367 razy

Post autor: TomaszK »

Co ten ksiądz malował na czołach ?

Hagia Sophia rzeczywiście robi wrażenie.

O ! Kraków !

Piękna wyprawa.
Awatar użytkownika
Jacekxt
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Jacekxt »

Riksza kierowana przez wspaniałego łodzianina, który opowiedział nam wszystko o tym ciekawym mieście, woziła nas po Piotrkowskiej. No znacie mnie, musiałem dosiąść i sprawdzić jak się tym powozi. Powiem Wam, ze oszołomiło mnie to i....zimą będę budował pierwszą w Pile rikszę! :) Będę woził Wienię i moje córeczki po Pile! :)
RIKSZE S¡ SPOKO!!!!
TomaszKu, faktycznie trasa Transalpina jest trochę niebezpieczna, chwilami bez asfaltu i bez barierek ochronnych. 20, 50 km można jeszcze wytrzymać, ale 150 to już lekko stresuje. Ale widoki są tak zapierające, że chce się dalej i dalej piąć w niebo. (można dotrzeć motocyklem na 2200m.n.p.m! , czego dokonaliśmy! ) Mimo, że przepaści jakby zapraszały, gdy się spojrzy w dół...........
Prezbiter w jednej z największych cerkwi Bułgarii, Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Warnie, sam do nas podszedł, gdy ukradkiem wtargnęliśmy w strojach motocyklowych na nabożeństwo niedzielne. Obserwował nas, gdy się przeżegnałem w katolicki sposób. Wówczas podszedł., zapytał skąd jesteśmy, ja mu na to moim biegłym rosyjskim, że my z Polszy priejechali na motocyklie. To on nas wziął za rękę (mnie i Wienię) podprowadził do czegoś w kształcie małej chrzcielnicy, dobył pędzelek i pytając- Как се казвате, czyli jak masz na imię, pobłogosławił mnie, a potem Wienię. Zrazu pomyślałem, ze jestem już przechrzczony na prawosławie. :) Dlatego uwieczniłem to zdarzenie na filmie, lecz z innymi osobami.
Najważniejsze, że ten miły i pięknie się prezentujący Prezbiter pozwolił nam na filmowanie nabożeństwa, co jest rzeczą wielce wyjątkową. :)
Boże mój Drogi, jak oni w tej Cerkwii śpiewali!!!!!!!!!!
(...Tumie zaśpiewam Wam tom, com usłyszał w Cerkwii Zaśnięcia Bogurodzicy... :) )
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Jacek, świetna wyprawa. Zapewne się domyślasz, które jej elementy najbardziej przypadły do gustu Nietajence, co nie? Brakowało mi w Twoim filmiku, który obejrzałem rodzinnie wczoraj wieczorkiem, jednego elementu. Fajnie by było gdybyś w miejscach kluczowych umieszczał malutkie podpisy. Nie byłoby wówczas żadnych wątpliwości co do identyfikacji miejsc które właśnie oglądam.

P.S. A Wienia to się ino moczyła i moczyła w tej niebieskiej wodzie....
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A ja nie oglądam tylko ściągam, żeby obejrzeć na spokojnie wieczorem w pracy, bo jak mam wolne, to ciągle jestem zajęty. :-D
Mam nadzieję, że Jacekxt nie poda mnie do sądu za kopiowanie. :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”