Dagome Iudex

Dział poświęcony pozostałej twórczości Zbigniewa Nienackiego
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Znakomite dzieło dla dorosłych ,ujawniające kulisy praw rządzących w polityce.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:Znakomite dzieło dla dorosłych ,ujawniające kulisy praw rządzących w polityce.
Zgadzam się. Rewelacja! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

johny pisze:
RobertH pisze:Znakomite dzieło dla dorosłych ,ujawniające kulisy praw rządzących w polityce.
Zgadzam się. Rewelacja! :564:
W szkole mnie uczyli,że Polacy ,Polanie nagle pojawili się w 8 wieku :) po prostu spadli z choinki :)

Książka jest pełna elementów i powiązań historycznych,prawdziwego nazewnictwa z kronik,choć część jest też wymyślona . Z niej dowiedziałem się o prawdziwej osadzie wikingów pod Elblągiem i o prawdopodobnych zależnościach gospodarczo-handlowych ludów słowiańskich.
Z niej zainteresowałem się runami słowiańskimi ,zapomnianym pismem dawnych Polan,co niektórzy mówią że są podstawą późniejszego alfabetu łacińskiego i cyrylicy.
Nie sposób aby Mieszko nagle zbudował tyle grodów w Wlkp bez jakiegoś wsparcia i doświadczenia przodków i kontaktów z innymi ludami.
W Gieczu 30 km od Poznania znaleziono elementy zdobnicze najemniczych wikingów z Rusi :)

Do Tych co nie są przekonani o czytaniu ,to polecam nie nastawiać się do niej jak do książki przygodowej .Tak jak Johny pisze, mówi ona o upadku ,a później powstawaniu z dołka -czyli maksyma jak osiągać sukces. Nienacki przekazuje co jest ważne w życiu ,choć wcześniej się zbłądziło i zostało z niczym, z władzą ale bez przyjaciół i rodziny.
Element przygodowy to tylko tło.

Elementy seksualne bardziej wizualne bym wyciął by książka była dostępna dla nastolatków,choć i tak jest w bibliotekach publicznych.

Po okazji nabyłem Żółtą Serię :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:Elementy seksualne bardziej wizualne bym wyciął
Też bym tak zrobił, ale cóż poradzić Nienacki miał na tym punkcie bzika! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

RobertH pisze:
johny pisze:
RobertH pisze:Znakomite dzieło dla dorosłych ,ujawniające kulisy praw rządzących w polityce.
Zgadzam się. Rewelacja! :564:
W szkole mnie uczyli,że Polacy ,Polanie nagle pojawili się w 8 wieku :) po prostu spadli z choinki :)

Książka jest pełna elementów i powiązań historycznych,prawdziwego nazewnictwa z kronik,choć część jest też wymyślona . Z niej dowiedziałem się o prawdziwej osadzie wikingów pod Elblągiem i o prawdopodobnych zależnościach gospodarczo-handlowych ludów słowiańskich.
Z niej zainteresowałem się runami słowiańskimi ,zapomnianym pismem dawnych Polan,co niektórzy mówią że są podstawą późniejszego alfabetu łacińskiego i cyrylicy.
Nie sposób aby Mieszko nagle zbudował tyle grodów w Wlkp bez jakiegoś wsparcia i doświadczenia przodków i kontaktów z innymi ludami.
W Gieczu 30 km od Poznania znaleziono elementy zdobnicze najemniczych wikingów z Rusi :)

Do Tych co nie są przekonani o czytaniu ,to polecam nie nastawiać się do niej jak do książki przygodowej .Tak jak Johny pisze, mówi ona o upadku ,a później powstawaniu z dołka -czyli maksyma jak osiągać sukces. Nienacki przekazuje co jest ważne w życiu ,choć wcześniej się zbłądziło i zostało z niczym, z władzą ale bez przyjaciół i rodziny.
Element przygodowy to tylko tło.

Elementy seksualne bardziej wizualne bym wyciął by książka była dostępna dla nastolatków,choć i tak jest w bibliotekach publicznych.

Po okazji nabyłem Żółtą Serię :)
Gall Anonim napisał, że poprzednikami Mieszka byli Ziemowit, Lestek, Ziemomysł. Oni prawdopodobnie położyli podwaliny pod państwo Mieszka. Dużo powinny nam powiedzieć badania genetyczne Piastów. W innym temacie trochę o tym spekulowaliśmy. Istnieje dość popularna obecnie teoria, że przodkowie Mieszka I mogli wywodzić się z elit Państwa Wielkomorawskiego. To potężne państwo upadło na początku X wieku. Jego ostatni władcy wręcz rozpłyneli się w mrokach historii. Taka teoria tlumaczyłaby skąd Mieszko I miał wzory budowania państwa. Po przyjęciu chrześcijaństwa natomiast ta wiedza przybyła wraz z organizacją kościelną. Co do Normanów to wielu z nich było najemnikami. Byli to po prostu komandosi X wieku :-) Mogli być Waregami. Mogli też być Normanami. Tego typu pochówki znajduje się w różnych miejscach w Polsce. Trusco to fakt. Chociaż wikiński to raczej był Wolin. Polska nie weszła w skład Imperium Romanum stąd też szczupła wiedza o najdawniejszych dziejach. Co do początków państwa Polskiego to polecam serię filmów Zdzisława Cozaca.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 17:58 przez Fantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Fantomas pisze:Co do początków państwa Polskiego to polecam serię filmów Zdzisława Cozaca.

Dzięki.
Właśnie znalazłem na VOD "Tajemnice początków Polski" za free.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

RobertH ja nie kojarzę w Gieczu ani pochówku wikinskiego ani też odkrycia elementów typowo wikinskiego uzbrojenia. Szyszak chyba został tam odkryty, ale raczej nie był identyfikowany z uzbrojeniem Warega. W Gieczu jest na pewno pochówek dynastyczny. Trudny do zidentyfikowania Piastowicz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8819
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: TomaszK »

RobertH pisze:Książka jest pełna elementów i powiązań historycznych,prawdziwego nazewnictwa z kronik,choć część jest też wymyślona . Z niej dowiedziałem się o prawdziwej osadzie wikingów pod Elblągiem
Może mnie to postarza, ale pamiętem wzmianki prasowe (późne lata 70-te), informujące że trwają poszukiwania miasta Truso, leżącego na Szlaku Bursztynowym, a wymienianego przez starorzymskie źródła. Zostało odkryte kilka lat później, właśnie koło Elbląga, a Nienacki zaraz potem umieścił je w swojej książce.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Fantomas pisze:RobertH ja nie kojarzę w Gieczu ani pochówku wikinskiego ani też odkrycia elementów typowo wikinskiego uzbrojenia. Szyszak chyba został tam odkryty, ale raczej nie był identyfikowany z uzbrojeniem Warega. W Gieczu jest na pewno pochówek dynastyczny. Trudny do zidentyfikowania Piastowicz.

Byłem w Sierpniu.
O pochówku nie ma mowy.
Pamiętam ,że były na wystawie elementy zdobnicze pasujące do wojów z Rusi, czyli najemnicy , a Skadynawowie lubili się tam zapuszczać.
W tym roku musze zobaczyć jeszcze Grzybowo przy okazji jakiegoś turnieju.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Robert, jakiś czas proponowałem na forum jakieś weekendowe wiosenne wyprawy piastowskie lub krzyżackie. Mam pewne pomysły :-) Wstępnie Yvonne i johny byli zainteresowani. Może byś dołączył? Mogłoby być i Grzybowo i Lednica i Gniezno i Poznań i jeszcze inne miejsca lub zamki krzyżackie. Na pierwszy ogień mógłby pójść Gniew i może Kwidzyn. Taka trochę podpórka przed złotem.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2018, 09:48 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze: Wstępnie Yvonne i johny byli zainteresowani
Rozmawiałem z vdl-em też się zapalił do tego pomysłu, generalnie bardziej chyba w te klimaty będę raczej szedł (krótkie, prawie spontaniczne wypady). Formuła zlotowa nieco się dal mnie wyczerpała...
Tylko może jednak Grzybowo, Lednica, Gniezno i Poznań? Gniew, Kwidzyn mam obcykane.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Formuła zlotowa nieco się dal mnie wyczerpała...
Co me oczy widzą???? :shock: :shock: :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:johny napisał/a:
Formuła zlotowa nieco się dal mnie wyczerpała...

Co me oczy widzą????
Ja aż zaniemówiłam, jak to zobaczyłam i nie wiedziałam, co napisać.
Czesio, trzeba chyba wysłać jakąś ekipę ratunkową do Łodziowni, bo johny majaczy :027:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:johny napisał/a:
Formuła zlotowa nieco się dal mnie wyczerpała...

Co me oczy widzą????
Ja aż zaniemówiłam, jak to zobaczyłam i nie wiedziałam, co napisać.
Czesio, trzeba chyba wysłać jakąś ekipę ratunkową do Łodziowni, bo johny majaczy :027:
Nie majaczy, tylko to jest jego subiektywne zdanie...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Ja aż zaniemówiłam, jak to zobaczyłam i nie wiedziałam, co napisać.
Czesio, trzeba chyba wysłać jakąś ekipę ratunkową do Łodziowni, bo johny majaczy :027:
Ekipa ratunkowa potrzebna od zaraz!!
Ja nie wierzę, johny nie mówi tego na serio.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

johny pisze:
Fantomas pisze: Wstępnie Yvonne i johny byli zainteresowani
Rozmawiałem z vdl-em też się zapalił do tego pomysłu, generalnie bardziej chyba w te klimaty będę raczej szedł (krótkie, prawie spontaniczne wypady). Formuła zlotowa nieco się dal mnie wyczerpała...
Tylko może jednak Grzybowo, Lednica, Gniezno i Poznań? Gniew, Kwidzyn mam obcykane.
Mi Grzybowo, Giecz, Lednica, Gniezno i Poznań pasują :-)
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Na Grzybowo, Giecz, Lednica, Gniezno i Poznań to bardziej pora letnia jest odpowiednia by zrobić baze w Pobiedziskach nad jeziorem i raczej bez Poznania,bo na paliwo może wyjść ciut dużo. Poznań bym proponował na jeden weekend z noclegiem gdzieś w pobliżu. Ja na razie poczekam do maja na wszelkie wyjazdy.

Czy ktoś się orientuje ?
Czy seria Biała i Kolorowa ma identyczne ilustracje Kobylińskiego ? Bo łatwiej widzę skompletować Kolorową.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2018, 16:56 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Robercie, sprawdziłam.
Tak, ilustracje są te same.
Natomiast uważaj na serię kolorową, bo w moich egzemplarzach ilustracje są tylko w kilku pierwszych tomach. W ostatnich (bodajże od Tajemnicy tajemnic) nie ma ilustracji w ogóle.
Nie wiem, czy ja mam takie wybrakowane, czy ich w tych tomach nie było.
Może ktoś inny sprawdzi u siebie?
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

johny pisze:
RobertH pisze:Znakomite dzieło dla dorosłych ,ujawniające kulisy praw rządzących w polityce.
Zgadzam się. Rewelacja! :564:
Coś , jak ten serial TVP Korona Królów? ;)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Melduję, że II tom powieści "Dagome Iudex" ukończony. Tu można posłuchać kolejnych rozdziałów:

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 1 - "Helgunda"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 2 - "Gizur"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 3 - "Kruszwic"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 4 - "Gniazdo"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 5 - "Kalisia"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 6 - "Poznania"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 7 - "Witlandia"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 8 - "Łęczyc"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 9 - "Fulko"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 10 - "Eponja"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 11 - "Jaskinia węży"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 12 - "Kłodawa"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom II - "Ja, Dago Piastun", rozdział 13 - "Dies irae"


Całość dwóch pierwszych tomów w formacie mp3 można tak posłuchać jak pobrać pod poniższym linkiem:

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex" Tom I "Ja, Dago" (cały tom I do pobrania)

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex" Tom II "Ja, Dago Piastun" (cały tom II do pobrania)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Melduję, że II tom powieści "Dagome Iudex" ukończony.
Czesio, Ty jesteś niemożliwy!
Ja się zastanawiałam, gdzie ostatnio przepadłeś, a Ty po prostu byłeś w studiu nagrań ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Melduję, że II tom powieści "Dagome Iudex" ukończony.
Czesio, Ty jesteś niemożliwy!
Ja się zastanawiałam, gdzie ostatnio przepadłeś, a Ty po prostu byłeś w studiu nagrań ;-)
Oj tak, tak, dużo czasu spędzam w studiu nagraniowym. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Matko Boska! :shock: Przeczytać to dla siebie to wyzwanie, a na głos to jakaś masakra! Tym większe brawa! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Matko Boska! :shock: Przeczytać to dla siebie to wyzwanie, a na głos to jakaś masakra! Tym większe brawa! :564:
Dzięki dzięki johny. Pozostał mi jeszcze trzeci Tom. Zabawa przy tym jest super, polecam. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Melduję, że III a zarazem ostatni tom powieści "Dagome Iudex" ukończony! Tu można posłuchać kolejnych rozdziałów:

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 1 - "Petronas"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 2 - "Bastard"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 3 - "Zoe"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 4 - "Pokój czy wojna"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 5 - "Czary"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 6 - "Iudex"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 7 - "ślęza"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 8 - "Wilki"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 9 - "Lachy"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 10 - "Z rozkazu świętego ognia"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 11 - "Orzy"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 12 - "Czerwień"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", rozdział 13 - "Przebudzenie olbrzyma"

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex", Tom III - "Ja, Dago Władca", epilog


Całość powieści "Dagome iudex" w formacie mp3 można tak posłuchać jak pobrać pod poniższymi linkami: 

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex" Tom I "Ja, Dago" (cały tom I do pobrania)

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex" Tom II "Ja, Dago Piastun" (cały tom II do pobrania)

Zbigniew Nienacki - "Dagome iudex" Tom III "Ja, Dago Władca" (cały tom III do pobrania)
 
 
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2019, 12:57 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kuba_70
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dagome Iudex

Post autor: kuba_70 »

Wysłuchałem całość dzięki wielkie kawał dobrej roboty. Literatura zajebista słownictwo nie powinno razić
Za ten post autor kuba_70 otrzymał podziękowanie:
Czesio1 (15 lut 2022, 22:24)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego”