Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
"Zero"
Autor Wiadomość
Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-12-03, 21:14   "Zero"

Wczoraj w naszej ulubionej kawiarni "Fanaberia" obejrzeliśmy wraz ze znajomymi film Pawła Borowskiego - "Zero".

To bez dwóch zdań jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.
Fabuła jest niesamowicie interesująca i oryginalna. Składa się na nią wiele epizodów, które początkowo nie mają punktów stycznych i pozornie dzieją się obok siebie, aby potem nieśpiesznie splatać się po kolei w jedną historię. A wszystko zapoczątkowane zostało jednym słowem wypowiedzianym przez bohatera granego przez Roberta Więckiewicza.

Prowadzenie kadru w tym dziele to absolutne mistrzostwo. Uczta dla oczu. To, co robi operator, jest genialne. Wpadłam w zachwyt od pierwszych scen.
Ale to nie wszystko.
Oprócz cudownych zdjęć i zapierającej dech w piersiach złożoności fabuły, film ilustrowany jest muzyką, która wciska w fotel! Napisał ją Adam Burzyński, członek Kobranocki. Uwierzcie mi, że dawno żadna muzyka filmowa nie urzekła mnie tak bardzo.
Nie potrafię powiedzieć, co w "Zerze" urzekło mnie najbardziej. Nie da się tego oddzielić.
Wspaniała muzyka, genialne zdjęcia i oryginalna fabuła tworzą absolutne dzieło sztuki filmowej.

Owszem, można przyczepić się do przedstawienia w zasadzie jednej strony duszy ludzkiej: tej ciemnej wraz z jej słabościami, okrucieństwem i patologiami. Mało w tym filmie nadziei i dobra.
Chociaż światełko w tunelu się pojawia...

Polecam bardzo.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-12-03, 21:33, w całości zmieniany 9 razy  

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2018-12-03, 23:48   

Nie oglądałem, ale po takiej rekomendacji chyba się zainteresuję. Z tym, że chyba żaden Netflix itp. tego nie ma, więc pozostaje DVD.

Dziękuję za polecenie ;-)

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-12-04, 08:54   

Ja też jakoś pominąłem, nawet o nim nie słyszałem, ale teraz się zainteresowałem.

Odpowiedz do tematu