O wszystkim i o niczym

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fan tomas pisze:Trochę poszukałem i region jest ciekawy. W Supraślu Muzeum Ikon, W Białymstoku Pałac Branickich. W pobliżu Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej i jeszcze trochę innych by się znalazło. Zgadzam się na taki wyjazd ekstra miejsce. Jak pisałem kulinarnie super.
+ meczety w Kruszynianach i Bohonikach
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Fan tomas pisze:Trochę poszukałem i region jest ciekawy. W Supraślu Muzeum Ikon, W Białymstoku Pałac Branickich. W pobliżu Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej i jeszcze trochę innych by się znalazło. Zgadzam się na taki wyjazd ekstra miejsce. Jak pisałem kulinarnie super.
To wszystko jest zależne od tego co chcesz robić. 4 dni - w Supraślu jest Muzeum Ikon, Klasztor, dwa cmentarze i kilka knajpek. Wszystko mieści się w "spacerowej odległości" pozostałe miejsca do obejrzenia z zewnątrz. Możesz pobawić się w szukanie lokalizacji z "U Pana Boga..." Ale to nadal jest do półtora dnia, chyba że rajcują Cię spacery wymrożonymi ścieżkami w miernej jakości parku. Pamiętaj, że to jest miejsce gdzie bywa zimniej niż w Warszawie.
W Białymstoku nie znalazłem nic superciekawego. Tak, jest pałac Branickich ale to jest siedziba Akademnii Medycznej i o ile wpuszczają to tylko hall na parterze i klatka schodowa z pierwszym piętrem. Nie wiem nic o innych atrakcjach. Pozostałe miejsca, które warto zobaczyć to kościoły. Też to nie jest coś co zajmie kilka dni.
Podlasie jest atrakcyjne o ile mozna sobie pojeździć i odwiedzić mniejsze miejscowości, w ktorych mozna odnaleźć historyczne perełki ale jakość dróg jest tam różna i wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że część jest słabo odśnieżona.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dotąd nasze wyjazdy wyglądały właśnie tak, że mamy bazę i zwiedzamy okolicę w odległości + - 50 km. Wieczory jakiś pub, knajpka. Może jakiś bal sylwestrowy :564: W coś takiego celujemy :-D
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 11:03 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomasie, czyli jednak nie jedziesz na naszego forowego Sylwestra?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fan tomas pisze:Dotąd nasze wyjazdy wyglądały właśnie tak, że mamy bazę i zwiedzamy okolicę w odległości + - 50 km. Wieczory jakiś pub, knajpka. Może jakiś bal sylwestrowy :564: W coś takiego celujemy :-D
No właśnie, to masz jeszcze do zobaczenia Choroszcz, Tykocin, Wiznę a i na dzień do Białowieży można skoczyć.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Nic jeszcze nie jest postanowione :-). Po prostu w grę wchodzi kilka opcji. Na razie rozglądamy się i zapuszczamy wici :-)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 11:25 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Pamiętasz była jesień -

a przy stole Michał Szewczyk :-)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ostatnio kolega pokazywał mi coś w rodzaju skeczu, o tym jak żona wyjeżdża, a mąż pozostawiony sam sobie dostał tylko jedne przykazanie. Nie pij. Tytuł bodajże Silna wola.
Piszę o tym dlatego, że tam również za statystę był Michał Szewczyk. :-D
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Mysikrólik pisze:Ostatnio kolega pokazywał mi coś w rodzaju skeczu, o tym jak żona wyjeżdża, a mąż pozostawiony sam sobie dostał tylko jedne przykazanie. Nie pij. Tytuł bodajże Silna wola.
Piszę o tym dlatego, że tam również za statystę był Michał Szewczyk. :-D
Dobre.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu. Miliarder, przebrzydły kapitalista... Ze swojej kieszeni wydał na akcje charytatywne raptem ok. 1 mld USD. Bez łapówek, bez kosztów obsługi, redystrybucji etc... To tak na marginesie dla tych co twierdzą, że jak nie będzie PAńSTWA to nie będzie nic..
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu. Miliarder, przebrzydły kapitalista... Ze swojej kieszeni wydał na akcje charytatywne raptem ok. 1 mld USD. Bez łapówek, bez kosztów obsługi, redystrybucji etc... To tak na marginesie dla tych co twierdzą, że jak nie będzie PAńSTWA to nie będzie nic..
Jak tak piszesz o tym PAńSTWIE to przypomina mi się "Dagome Iudex". A tym bardziej że przygotowuję pewną niespodziankę tak a propos tej książki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:ak tak piszesz o tym PAńSTWIE to przypomina mi się "Dagome Iudex". A tym bardziej że przygotowuję pewną niespodziankę tak a propos tej książki.
O! To muszę wreszcie przeczytać :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Książka jest świetna!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:ak tak piszesz o tym PAńSTWIE to przypomina mi się "Dagome Iudex". A tym bardziej że przygotowuję pewną niespodziankę tak a propos tej książki.
O! To muszę wreszcie przeczytać :-)
Jeśli będziesz chciała i nie masz dość mojego głosu to pierwszy tom będziesz mogła wkrótce posłuchać. Jest już nagrany i kończę go obrabiać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A ile trwa ten pierwszy tom ?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:A ile trwa ten pierwszy tom ?
Nie czytałeś TomaszKu tej książki?
Na razie mam obrobione 11 rozdziałów I tomu, nagranie trwa prawie 9 godzin (bez dwóch minut). Do obrobienia mam jeszcze trzy rozdziały, więc pewnie cały I tom będzie trwał około 12 godzin.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Szwagier
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2018, 21:29
Tytuł: Nigdy nie wiesz, co Cię w życiu spotka.
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Szwagier »

Hej hej pozdrowienia z Krynicy Morskiej

Coś dla rozweselenia jak to się jeździ z grupami to wiecie jak to - ile grup tyle różnych ludzi i jeszcze więcej różnych sytuacji.
A jak to wygląda od strony kierowcy, no cóż bywa różnie raz poprzecznie, raz podłużnie najważniejsze to dystans do samego siebie. :-P

Oczywiście nie żebym się tu żalił ale tak dla ciekawości co niektórzy mnie poznali i wiecie że śmiać się potrafię również z siebie.

Piątek rano u mnie w fabryce wymyślili sobie marsz na 20 km do tego plecak 15 kg plus broń. No cóż jak trzeba to komu w drogę temu buty na nogi i poszli. Spacerek po parku to nie był ale doszedłem, nie doszłem tylko doszedłem bo jednak daleko było :-D
Po marszu szybki prysznic, przebierka w koszule po auto szybko do Pięknego Antonia po autokar i podstawiam się po grupę. Punktualnie na czas. wsiadają panowie w gajerkach, panie w garsonkach, no to w drogę. Jedziemy do Krynicy. Się przedstawiłem poinformowałem o możliwych postojach, jak se sobie można fotel ustawić itp. itd.
Autostrada pierwszy postój, fajeczka pierwsze puste butelki do koszy. Hmm normalka w sumie to nawet niewiele wszystko grzeczne i cicho.
Dojeżdżamy do Malborka, prośba o postój - proszę uprzejmie nie ma problemu se sobie zapalę i kawkę machnę. Zapasy się skończyły pierwsze poważniejsze zakupy nawet panie na stacji po browarki sięgają.
Ruszamy dalej, jest coraz głośniej, coraz weselej, zaczynają się chichoty i z pod gajerków i garsonek wychodzi normalna persona jak wszyscy, proszą żeby muzykę głośniej ależ proszę bardzo jest OK.
Dojeżdżamy pod Hotel po drodze już myślałem że pewnie będzie fajny wyjazd z dobrym hotelem się wyśpię i wypocznę. No to cyk pod same wejście, wysiadam, wystawiam walizki Państwo odbiera i po kolei udają się w stronę recepcji. Jedna z pań dziękuje za podróż i mówi "Dziękujemy bardzo i co widzimy się w niedzielę o 11"
No i zapala się pierwsza kontrolka, na razie żółta. Idę do recepcji.
- Dobry wieczór
- Dobry Wieczór
- Jestem kierowcą, gdzie mogę postawić autokar i jaki mam nr pokoju
- :shock: a jak się pan nazywa
- no to podaje
- nie mam pana na liście
- no to może kolegi nazwisko
- nie ma, zaraz zapytam organizatorów
No i zapaliła się druga kontrolka, no t cyk do Maciejki, on wielkie zdziwienie, i tak nie większe niż ja. No cóż jestem miły i grzeczny i czekam na rozwiązanie. (q..wa nogi mnie bolą, plecy od plecaka napie.....ją, robię się głodny hmm we w sumie to jestem już głodny, jest po 20 w miejscowości w której o tej porze roku prawie wszystkie pensjonaty mają zabite okna dechami i kończy mi się czas na tachografie) - czekam z uśmiechem cierpliwie na rozwiązanie.
Pojawia się Pani organizatorka i informuję z wielkim zdziwieniem, że oni to dla kierowcy nie mają miejsca nikt im nie mówił że musi być (no bo q..wa autokar się sam prowadzi) no jakby im ktoś powiedział to by wiedzieli ale z resztą w tym hotelu to i tak nie ma wolnych pokoi i oni nic nie poradzą. Ona przeprasza ale musi iść się przebrać bo za chwilę ma imprezę.

ta dam i radź se q..wa pan sam.

Bardzo rozsądny i pomocny okazał się pan manager, który załatwił mi szybko nocleg w innym hotelu wskazał gdzie zaparkować i podwiózł mnie nawet do tego hotelu.

POZDROWIENIA z Krynicy Morskiej. :564: :564: :564:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Szwagier pisze:Hej hej pozdrowienia z Krynicy Morskiej... zapaliła się druga kontrolka, no t cyk do Maciejki, on wielkie zdziwienie, i tak nie większe niż ja. No cóż jestem miły i grzeczny i czekam na rozwiązanie. (q..wa nogi mnie bolą, plecy od plecaka napie.....ją, robię się głodny hmm we w sumie to jestem już głodny, jest po 20 w miejscowości w której o tej porze roku prawie wszystkie pensjonaty mają zabite okna dechami i kończy mi się czas na tachografie) - czekam z uśmiechem cierpliwie na rozwiązanie. Pojawia się Pani organizatorka i informuję z wielkim zdziwieniem, że oni to dla kierowcy nie mają miejsca nikt im nie mówił że musi być
Fajną masz pracę :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dobre Szwagier, dobre! To nie ekipa francuska co Wam pokoik choć na parę godzin załatwiła! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Szwagrze, masz dobre pióro. Myślę, że inni mnie poprą, pisz więcej.
:564:
Ostatnio zmieniony 22 paź 2018, 13:38 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. :-D
Załączniki
IMG_20181024_134641.jpg
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Aleee suuuperrrr!!!! Pozdro!!! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Wow! Super!
Pozdrawiam Was również :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Super!
Herbatka z prądem ?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

VdL pisze:Super!
Herbatka z prądem ?
Prądu zabrakło. :-)
Mocna czarna kawka.
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

O kurka, jak super!! Byłeś tam na tym samym czubku? :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

grim reaperze Matterhorn atakujesz?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Na tę iglicę w tle ? Lepiej daj sobie spokój, ten rok dla alpinistów jest pechowy. Ja Ci zaliczam.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Czesio1 pisze:O kurka, jak super!! Byłeś tam na tym samym czubku? :564:
Niestety nie było możliwiści. :-/ Jednak czas spędzony bardzo miło.
Fan tomas pisze:grim reaperze Matterhorn atakujesz?
TomaszK pisze:Na tę iglicę w tle ? Lepiej daj sobie spokój, ten rok dla alpinistów jest pechowy. Ja Ci zaliczam.
Chęci i zapał na atak były, ale czas jest bezwzględny. Byłem tylko dwa dni. Jeszcze kolejne dwa dni przede mną na szwajcarskiej ziemii i tyle, do zobaczenia. :-) Z żalem rozstałem się z górami i ruszyłem na szlak przygody. W sobotę obieram kierunek na ojczyznę. ;-)
Dzięki za zaliczenie TomaszK-u. :564:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 00:53 przez grim_reaper, łącznie zmieniany 2 razy.
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nasza Hanka, nie chwali się co tam się wydarzyło w bibliotece w Brześciu! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”