FERIE 2018 - ważne spotkania i element sportowy

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

FERIE 2018 - ważne spotkania i element sportowy

Post autor: Yvonne »

Tegoroczne ferie spędziliśmy jak zwykle w naszej ulubionej Szklarskiej Porębie.
Nie będę zbyt długo rozpisywać się o spędzonym tam czasie. Opiszę tylko kilka najważniejszych tematów, wartych opowiedzenia.

Pierwszym i najważniejszym było poznanie kogoś, kto znał osobiście Naszego Mistrza!!!
Po raz pierwszy spotkałam kogoś, kto znał Nienackiego i bywał u niego w domu.
Było to dla mnie spotkanie z gatunku magicznych.

Tak, tak, Kochani.

W naszym pensjonacie zawarliśmy znajomość z pewnym małżeństwem z Warszawy i ich córką studentką, która zapewne będzie w przyszłości godną następczynią Tomaszka, gdyż studiuje medycynę i zamierza robić specjalizację taką samą, jak nasz Tomaszek. Jest tym tematem zafascynowana, działa w kółku naukowym i może o tym mówić bez przerwy. Poważnie.
Ale ad rem.
Otóż podczas jednej z rozmów zgadałam się z Jackiem, że pochodzi on z Łodzi, studiował na jednym roku z synem Nienackiego (medycynę), przyjaźnił się z nim i często bywał u niego w domu. A co za tym idzie, znał osobiście Zbigniewa Nienackiego i miał przyjemność czytać jego maszynopisy!!! I to pod roboczymi tytułami. Dowiedziałam się od niego, jaki był tytuł roboczy „Uwodziciela”. Czy ktoś z Was wie?
Zatem widzicie, jakie wspaniałe spotkanie. Przegadaliśmy wiele godzin wieczorami przy kominku.
Zaprosiłam go do nas na zlot, żeby przyjechał i trochę poopowiadał. Mam nadzieję, że uda mu się kiedyś przyjechać.

Poniżej zdjęcia z Jackiem i jego córką:
Załączniki
Kominkowy 2.PNG
Kominkowy 2.PNG (1.75 MiB) Przejrzano 7451 razy
Kominkowy 1.PNG
Kominkowy 1.PNG (1.79 MiB) Przejrzano 7452 razy
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 13:28 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Kolejne ciekawe spotkanie.

Otóż akurat podczas naszego pobytu odbywał się w Szklarskiej Porębie Festiwal „Trójka Górom” z okazji 20-lecia współpracy Trójki z miastem.
Jak tylko zobaczyłam plakat z programem, wiedziałam, że na pewno pójdę na jedno z nich.
Udało się. W piątek miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Anną Dymną, posłuchać, jak pięknie mówi o filmie, teatrze, poezji i swojej fundacji.
Wiadomość dla Barabasza – aktorka opowiadał również o swojej roli w filmie „Excentrycy” :-)

Niestety, nie udało mi się dotrzeć na nagranie Listy Przebojów, za co przepraszam Czesia.
Akurat tego samego wieczoru Jacek obchodził urodziny i nas zaprosił na wspólne świętowanie.
Załączniki
Dymna 2.PNG
Dymna 2.PNG (1.63 MiB) Przejrzano 7451 razy
Dymna 1.PNG
Dymna 1.PNG (1.6 MiB) Przejrzano 7451 razy
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 11:41 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Żebyście nie myśleli, że zajmowałam się tam tylko piciem wina, chodzeniem na spotkania i pogaduszkami przy kominku, to wspomnę, że uczyłam się jeździć na nartach biegowych, czego skutki czuję do dziś za każdym razem, jak siadam:
Załączniki
Trasa 2.PNG
Trasa 2.PNG (484.96 KiB) Przejrzano 7451 razy
Trasa 1.PNG
Trasa 1.PNG (475.85 KiB) Przejrzano 7451 razy
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Podczas ferii udało mi się również wraz z zaprzyjaźnioną rodzinką z Warszawy zwiedzić Karpacz oraz (po raz pierwszy) świeradów Zdrój, który mnie zauroczył. Niestety, zdjęcia z tych wypadów mają warszawiacy, zatem wrzucę, jak tylko mi prześlą.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

I perełka na zakończenie ferii.

Wracając do domu, spędziliśmy przemiły wieczór, noc oraz poranek w gościnie u Mysikrólika i jego rodziny. Wizyta ta obfitowała w ciekawe wydarzenia, takie jak:

- degustacja kulinarnej propozycji zlotowej, która zakończyła się pełnym sukcesem i aprobatą wszystkich degustujących. Zatem szykujcie się na potrawę „palce lizać”!

- krótki mecz w piłkę nożną (chłopcy) tudzież spacer po ogrodzie połączony z podziwianiem roślin egzotycznych (dorośli + Celina)

- wieczór gier planszowych, podczas którego udało nam się prawie zatopić Atlantydę, największą furorę zrobiła gra „7 cudów świata”, a Celina okrzyknięta została Największą Znawczynią Zwierząt Wszelakich

Bardzo dziękujemy Agnieszce, Mysikrólikowi oraz Robsonowi i Celinie za gościnę. :-)
Załączniki
Mysikrólik 2.PNG
Mysikrólik 2.PNG (1.02 MiB) Przejrzano 7451 razy
Mysikrólik 1.PNG
Mysikrólik 1.PNG (1.08 MiB) Przejrzano 7451 razy
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dziękujemy bardzo za wizytę, było oczywiście świetnie.
Jednocześnie zapraszam wszystkich którzy specjalnie, lub przypadkiem, będą w okolicy do odwiedzenia nas, będziemy zawsze bardzo radzi.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Pierwszym i najważniejszym było poznanie kogoś, kto znał osobiście Naszego Mistrza!!!
Po raz pierwszy spotkałam kogoś, kto znał Nienackiego i bywał u niego w domu.
Było to dla mnie spotkanie z gatunku magicznych.
Ty to masz Yvonne szczęście poznawać ciekawych ludzi. :564:
Yvonne pisze: Niestety, nie udało mi się dotrzeć na nagranie Listy Przebojów, za co przepraszam Czesia.
Akurat tego samego wieczoru Jacek obchodził urodziny i nas zaprosił na wspólne świętowanie.
Może następnym razem się uda. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Naprawdę udany wyjazd Yvonne i strzał w dziesiątkę z tym Panem Jackiem. Na pewno ciekawie opowiadał. Spotkanie z Anną Dymną też szalenie ciekawe, jej rola w Ekscentrykach była naprawdę udana. A rozegrać partyjkę z Mysikrólikiem to bezcenne, jak sobie przypomnę Frombork, kiedy mnie brzuch bolał ze śmiechu.
Mysikróliku, a w jakiej ty części kuli ziemskiej mieszkasz, bo okolica to pojęcie bardzo ogólne :-D?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Barabasz pisze:Naprawdę udany wyjazd Yvonne i strzał w dziesiątkę z tym Panem Jackiem. Na pewno ciekawie opowiadał. Spotkanie z Anną Dymną też szalenie ciekawe, jej rola w Ekscentrykach była naprawdę udana. A rozegrać partyjkę z Mysikrólikiem to bezcenne, jak sobie przypomnę Frombork, kiedy mnie brzuch bolał ze śmiechu.
Mysikróliku, a w jakiej ty części kuli ziemskiej mieszkasz, bo okolica to pojęcie bardzo ogólne :-D?
Przecież to jasne: prosto 300 i za sosenką w prawo i jesteś na miejscu. :D
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:Podczas ferii udało mi się również wraz z zaprzyjaźnioną rodzinką z Warszawy zwiedzić Karpacz oraz (po raz pierwszy) świeradów Zdrój, który mnie zauroczył. Niestety, zdjęcia z tych wypadów mają warszawiacy, zatem wrzucę, jak tylko mi prześlą.
To dla mnie zaskoczenie, jak można nie być w świeradowie??? To miejsce magiczne.
Ale dobrze, że tam trafiłaś. Byłem tam wielokrotnie i będę tam jeszcze nie raz.
Ciekawe czy wiedziałaś, że świeradów, podczas II Wś wyzwolili amerykanie ?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

VdL pisze:świeradów, podczas II Wś wyzwolili amerykanie ?
_________________
Really?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

VdL pisze: Przecież to jasne: prosto 300 i za sosenką w prawo i jesteś na miejscu. :D
Wedle trzech buczków. A potem w prawo przez dziedzińczyk. ;-)

Miasteczko gdzie wyprodukowano pierwszy polski motocykl. Opalenica - WLKP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”