Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fantomas - Inspiracje
Autor Wiadomość
johny
Moderator

Wysłany: 2018-02-02, 14:08   

Jak już będziemy wiedzieć co i jak to warto by było wrzucić menu co by mniej więcej zorientować się co można zjeść i za jakie pieniądze. Dwa lata temu w podrzędnym barze typu fish & chips w centrum Londynu tuz obok Tower obiad wyniósł nas coś koło 40 - 50 funtów i to było tanio. Podobnie rok temu w Chorwacji. Tym razem w przyzwoitej restauracji ok. 300 PLN (w przeliczeniu). Myślę, że we Francji taniej nie będzie ale najlepiej jak w tej kwestii wypowie się Yvonne.
Osiołkowi w żłoby dano...

Anna
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-02-07, 22:10   

To moze moje zdanie co do przewodnika,
uwazam, ze nie mozna calego tlumaczenia zwalic na Yvonne. Nie dla tego, ze sobie nie poradzi,bo co do tego nie mialabym watpliwosci; tylko dla tego, ze calkiem po prostu nie odpocznie.
A jak juz pisalam kiedys, to chyba nie ma byc dla nikogo jakas sciezka zdrowia, tylko jednak wypoczynek. Mam tylko skromne doswiadczenie, bycia tlumaczem awaryjnym, bylo to na wyjezdzie studenckim, przez dwa tyg.
i calkiem po prostu stracilam glos. Podziwiam ludzi ktorzy to robia zawodowo.
Jesli ankieta, to moim zdaniem taka: co jest dla nas najwazniejsze, i to powiedzmy tlumaczy Y.
A reszta ktos inny, albo, -tak jak wyjdzie, albo audioprzewodniki, albo tlumaczenie z ang. Jesli kazdy z nas dostanie "przydzial" jednego obiektu; to bez problemu sobie poradzimy, i nikt nie bedzie przeciazony ani samym tlumaczeniem, ani tez wykonczony (bolace gardlo). Zreszta, audioprzewodniki czasami sa duzo lepsze niz usilowanie uslyszenia przewodnika +tlumaczenia w momencie kiedy sa tez na miejscu inni zwiedzajacy (a sadze, ze tak moze byc, tzn. oprocz nas beda w tym samym czasie inne grupy,i bedzie "zagluszajacy halas".
Co do posilkow, jest nam wszystko jedno (za pizza nie przepadamy, ale od biedy zjemy); pytanie: czy wszyscy musza jesc razem, czy tez mozna sie podzielic na mniejsze grupy, bo wtedy latwiej automatycznie o znalezienie miejsca. To tyle od nas.
Pozdrawiamy,
Anna & co.

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-02-07, 22:53   

Anna napisał/a:
uwazam, ze nie mozna calego tlumaczenia zwalic na Yvonne. Nie dla tego, ze sobie nie poradzi,bo co do tego nie mialabym watpliwosci; tylko dla tego, ze calkiem po prostu nie odpocznie.

No co Ty ! Sama się o to upomniała. A jak zaproponowałem że się obkuję z któregoś zamku i będę robił za przewodnika, to się chyba na mnie obraziła ;-) Chociaż co prawda zaproponowałem tylko jeden zamek i to najważniejszy, bo Chenonseau :-D
A co do posiłków w restauracjach, to i ja się obawiam, że nie do wszystkich wejdziemy wszyscy naraz. Może trzeba nas będzie podzielić na dwie grupy, np. w Loches.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-02-07, 22:59   

TomaszK napisał/a:
Anna napisał/a:

No co Ty ! Sama się o to upomniała.

Zaproponowałam, Tomaszku :-)
Nic więcej.
Poprosiłam Was, abyście wybrali, jak chcecie zwiedzać.
Mamy do wyboru audioprzewodniki, co ma tę wadę, że nie można zadawać dodatkowych pytań, a znam naszą dociekliwą grupę i jestem przekonana, że będą padać pytania. W końcu jedzie z nami Psycholog! :-D
Mamy również do wyboru przewodnika mówiącego po angielsku, ale nie sądzę, aby wszyscy Zlotowicze znali angielski w stopniu wystarczającym, aby zrozumieć historyczne detale.
Mamy też do wyboru nas jako przewodników po uprzednim przygotowaniu sobie przez każdego jednego zamku, ale nie uważam, abyśmy byli w stanie przygotować się ze źródeł internetowych/książkowych tak, aby przyćmić ciekawostki opowiadane przez prawdziwego przewodnika.
Mamy wreszcie do wyboru prawdziwego przewodnika i mnie jako tłumaczkę. Tutaj oczywiście minusem będzie CZAS, który się podwoi.

Zatem sami widzicie - każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
Wybór należy do Zlotowiczów.
Proponuję ankietę :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-02-07, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-02-07, 23:09   

TomaszK napisał/a:
A jak zaproponowałem że się obkuję z któregoś zamku i będę robił za przewodnika, to się chyba na mnie obraziła Chociaż co prawda zaproponowałem tylko jeden zamek i to najważniejszy, bo Chenonseau

Tomaszku, a Ty nie masz być przewodnikiem w Loches?
Pomyliłam coś?

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-02-07, 23:17   

Mam być przewodnikiem w Loches i mogę być w innych zamkach, o ile zostaną mi zlecone. Na razie kupiłem książkę o historii Montresor, chociaż tam mamy mieć przewodnika po polsku.
Ostatnio zmieniony przez TomaszK 2018-02-07, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2018-02-07, 23:18   

TomaszK napisał/a:
Na razie kupiłem książkę o historii, Montresor, chociaż tam mamy mieć przewodnika po polsku.

Jeszcze nie wiadomo.
Należy za niego zapłacić 30 Euro.
Decyzja jeszcze nie zapadła.
W sumie malo Zlotowiczów wypowiada się tutaj na ważne tematy, gdzie trzeba podjąć pewne decyzje :-/

TomaszK
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-02-07, 23:22   

Oczywiście , że płacimy te 30 euro. Za kilka dni napiszę ilustrowaną analizę Montresor, ten zamek jest niezwykły, a jego właściciele jeszcze bardziej. Wbrew pozorom, to są normalni ludzie i pojawiają się w naszej telewizji.

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2018-02-08, 08:32   

Yvonne napisał/a:

Zatem sami widzicie - każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
Wybór należy do Zlotowiczów.
Proponuję ankietę :-)

Na razie wstrzymajmy się z ankietą. Przygotowuję zestaw pytań dla wszystkich Zlotowiczów. Każdy wypowie się konkretnie i wtedy zobaczymy.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu