Spontaniczna impreza internautów

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Spontaniczna impreza internautów

Post autor: Czesio1 »

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/kwietniowe-ognisko-na-zakrzowku-sadowy-final-sprawy/b2eyp
Jak widać i na organizacji takiego spotkania można się przejechać. Uffff, dobrze, że na nasze zloty nie zjeżdża się n-tysięcy ludzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:Brawo prokuratura!
Pewnie, że brawo. Nie wiedzieli co zrobić, nie umieli ogarnąć to dowalają dziewuszynie, którą udało się namierzyć. Brawo, brawo, brawo. Jak za dawnych dobrych czasów, pokazowo trzeba dowalić, żeby inni się bali.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:No, widzę Pawle, że jesteś bezkompromisowym obrońcą wszelkich wolności (prawa każdego, do robienia, co mu się żywnie podoba).
Nie. Jestem za wolnością ale nie za anarchią. Jestem również za tym, żeby władza nie stosowała metod z minionej epoki niezależnie od tego, że tak było prościej.
Wątpię, że dziewczyna zaprosiła kilka (kilkanaście?) tysięcy osób. Prawda jest taka, że świat sie zmienia a przepisy i władza do tego nie dorosły. Dziewczyna zarzuciła informację w sieci i w żaden sposób (do czasu dopóki nie istnieje prawo, że tego nie wolno) nie odpowiada za to, że znajomi zaprosili znajomych a znajomi znajomych zaprosili kolejnych znajomych. To co zrobiono to jest szukanie haka żeby komuś przywalić i to mi się nie podoba.
zbychowiec pisze:Są pewnego rodzaju wolności, które w sposób rażący naruszają dobro społeczeństwa (np. budowa obrzydliwego kloca w którejś z przełęczy w Karkonoszach parę lat temu, która zapaskudziła jeden z najpiękniejszych widoków w Polsce). Takie coś było kiedyś nie do pomyślenia. Teraz jest na porządku dziennym.
Takie coś oczywiście było kiedyś do pomyślenia, vide osiedle Manhattan w Ustroniu
http://static.panoramio.com/photos/large/42139568.jpg
czy wiele innych budowli w równie urokliwych miejscach.
Tyle, że teraz masz możliwość spowodowania zmiany takiego złego prawa, które pozwala na takie rzeczy, kiedyś nie miałeś.
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Panowie, wszystko ok, jeno interwencję trzeba było podjąć od razu - wtedy by może nikt nie spadł i/lub śmieci by nie było. Bo obciążanie wszystkim tej dziewuchy jest takie dość słabe, zobaczymy zresztą jak te zarzuty się w sądzie obronią, mam wątpliwości duże.
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Trudno jednej dziewczynie odpowiadać za 22 tys. ludzi. Ale ja się 5 razy zastanowię nim zorganizuję zlot. :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Waldemar_B pisze:Panowie, wszystko ok, jeno interwencję trzeba było podjąć od razu - wtedy by może nikt nie spadł i/lub śmieci by nie było. Bo obciążanie wszystkim tej dziewuchy jest takie dość słabe, zobaczymy zresztą jak te zarzuty się w sądzie obronią, mam wątpliwości duże.
Ja też daleki jestem od zwalania winy za śmierć uczestnika na tą dziewczynę. A swoją drogą ciekawe czy zdawała sobie ona sprawę z tego jak wiele osób tam przyjedzie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Trudno jednej dziewczynie odpowiadać za 22 tys. ludzi. Ale ja się 5 razy zastanowię nim zorganizuję zlot. :-D
Masz szczęście Alfredzie, że nic mi się nie stało jak w maju tego roku odwiedziliśmy Cię z Unieskim w drodze do Morynia. Bo jak nic zwaliłbym całą winę za nieszczęście na Ciebie. :-D
(a propos, czy Unieski jeszcze żyje? Bo jak nie to może to być Twoja wina jako konsekwencje tego mini-zlotu)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze:Trudno jednej dziewczynie odpowiadać za 22 tys. ludzi. Ale ja się 5 razy zastanowię nim zorganizuję zlot. :-D
Masz szczęście Alfredzie, że nic mi się nie stało jak w maju tego roku odwiedziliśmy Cię z Unieskim w drodze do Morynia. Bo jak nic zwaliłbym całą winę za nieszczęście na Ciebie. :-D
(a propos, czy Unieski jeszcze żyje? Bo jak nie to może to być Twoja wina jako konsekwencje tego mini-zlotu)
Oj mam szczęście. :-D Ale ile szczęścia mieli organizatorzy w Moryniu. :-D
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Czesio1 pisze:A swoją drogą ciekawe czy zdawała sobie ona sprawę z tego jak wiele osób tam przyjedzie?
To zależy jak sprawnie obsługuje ustawienia prywatności na fejsie. :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Nie będę próbował oceniać wyroku. Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie nie znając dokładnie okoliczności zdarzenia ani nawet okolicy gdzie odbyła się impreza - widzę nieodpowiedzialność oskarżonej, ale widzę też opieszałość służb porządkowych, które po fakcie zdają się być usatysfakcjonowane łatwym zidentyfikowaniem jednej osoby spośród inicjatorów i uczestników.

Natomiast piszę tu, by zwrócić uwagę na interesujące zakończenie notatki prasowej:
(NZ) pisze:Sąd spodziewał się, że sala rozpraw będzie pękała w szwach. Obecność na rozprawie zapowiedziało sporo osób, które nie zgadzają się z traktowaniem kobiety jako organizatorki. Na Facebooku utworzyli wydarzenie pod nazwą "Poparcie dla Ani - stop inwigilacji! Wolność dla kreatywności", gdzie zachęcali wszystkich do przyjścia do sądu. Na Facebooku akcję poparło 600 osób. W sądzie pojawiło się zaledwie kilkoro młodych ludzi.
Ciekawe, co dokładniej znaczy "kilkoro", ale jeśli ocena (NZ) jest słuszna, mówi to wiele o sposobie myślenia członków "internetowej społeczności".
Przypomina mi się scena z "Sali samobójców" kiedy niefrasobliwe gadanie bywalców Sali zostaje zkłócone przez wiadomość ze świata materialnego. Jak szybko i bez słowa znikały wtedy z ekranu figurki "przyjaciół". A gdzie byli ci gorąco popierający Anię zwolennicy wolności i kreatywności, kiedy dzisiaj real wkroczył jej życie? Odpowiedź jest oczywista.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nie rozumiem tego. Za co ja właściwie ukarano? Ze zwolala tyle ludzi ? Czy ze w jakimś miejscu niestosownym? Ze niebezpieczneie? Bo bez ochrony? Czy w Polsce obowiązuje jeszcze prawo, ze nie wolno sie gromadzić? Ciekawe jak u nas by to było.... Chyba nic. Tylko, żeby óchrona była. Ale jej kara jest chyba bardziej symboliczna? OK 2000 zł tak?
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:Najgorsze jest to, że wskutek tej imprezy, jako że głównym celem była prokreacja po ciemku w krzakach z kim popadnie, tych ludzi będzie WIęCEJ i tych też będę musiał utrzymywać ze swoich podatków. Żal.
Tutaj to Zbychowiec przesadziłeś. Sądzisz, że ta dziewuszka jest tak perwersyjna, że jeśli chce uprawiać seks z kimś to musi to robić bez zabezpieczenia, w krzakach, w towarzystwie 22 tysięcy osób? To chyba jest przypadek kliniczny, jeśli tak jest w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:
PawelK pisze:
zbychowiec pisze:Najgorsze jest to, że wskutek tej imprezy, jako że głównym celem była prokreacja po ciemku w krzakach z kim popadnie, tych ludzi będzie WIęCEJ i tych też będę musiał utrzymywać ze swoich podatków. Żal.
Tutaj to Zbychowiec przesadziłeś. Sądzisz, że ta dziewuszka jest tak perwersyjna, że jeśli chce uprawiać seks z kimś to musi to robić bez zabezpieczenia, w krzakach, w towarzystwie 22 tysięcy osób? To chyba jest przypadek kliniczny, jeśli tak jest w rzeczywistości.
Ależ to właśnie był główny cel tego "ogniska"! Przechodziłem tamtędy (mieszkam zaraz obok) i widziałem co się dzieje (zabezpieczenia seksu nie widziałem bo nie sprawdzałem, bo nie mam uprawnień, ale gdybym miał to pewnie dla dobra podatnika bym się poświęcił i skontrolował). A zresztą znajdź sobie ich stronę internetową i poczytaj o czym się tam gadało zaraz po imprezie. Głównym tematem było: "pani szuka pana z którym zanurkowała w krzaki i w przypływie spontaniczności zapomniała zapytać o imię". I to nie jest żadna perwersja, to jest polska norma.
Przez 'głównym celem' rozumiem reklamę na plakatach 'wolna miłość', 'możesz się bzykać z kim popadnie', 'seks grupowy mile widziany' a nie to o czym rozmawiano po imprezie.
Rozumiem, że jako bezpośredniemu sąsiadowi może Ci się to nie podobać, ale trochę dystansu by się przydało.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:
PawelK pisze:Przez 'głównym celem' rozumiem reklamę na plakatach 'wolna miłość', 'możesz się bzykać z kim popadnie', 'seks grupowy mile widziany' a nie to o czym rozmawiano po imprezie.
Rozumiem, że jako bezpośredniemu sąsiadowi może Ci się to nie podobać, ale trochę dystansu by się przydało.
Są cele oficjalne i cele nieoficjalne, które każdy sam rozumie bez ogłaszania. Masz "studentów", krzaki, alkohol, jest ciemno. To równanie ma tylko jedno rozwiązanie.
Ja widocznie jestem z innego świata bo jakoś nie sumuje mi się to w grupowe kopulowanie. Młodzież, którą znam chyba aż tak prosto równań nie rozwiązuje, ale na 100000% nie znam całej młodzieży.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Bo to jest tak, że małopolska młodzież pozazdrościła "krzyżakom" Kortowiady i postanowiła na własną rękę sobie coś podobnego na łonie natury zorganizować. Oczywiści celem imprezy jak i celem Kortowiady jest studencka integracja i zabawa do upadłego. Warunki jednak sprzyjają pierwotnym instynktom (znam troszku temat niejako z autopsji ;-) ). Różnica zasadnicza jest jednak taka, że o ile na Kortowiadzie młody człowiek może czuć się w miarę bezpiecznie bo ktoś czuwa, o tyle tam panowała anarchia. Dziewczę wiedziało, że napsociło i dlatego potulnie przyjęło zaproponowaną karę.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”