ZLOT NAD LOAR¡ - z pewną nieśmiałością ...

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Ofertę wrzuciłem tylko poglądowo, abyśmy mieli się do czego odnieść. To jest tylko punkt wyjścia jakościowo cenowy .Możemy im złożyć propozycję, następnie jak zatwierdzą nasze żądania. , to ją przyjmiemy lub nie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze:Moim zdaniem program tej wycieczki Rainbow kompletnie się mija z założeniami zlotu nad Loarą. Jeden dzień na zamki z wyjazdem z Paryża i powrotem do Paryża - to wyjdzie po godzinie na zamek, a pierwotnie Yvonne planowała cały dzień na jeden zamek. Nocowanie w jakimś podrzędnym hotelu w Paryżu (a raczej na jego obrzeżach), zapewne przy ruchliwej drodze, gdzie będziemy wysłuchiwać warczenia samochodów za oknem przez cały tydzień też mi się średnio uśmiecha. To jest wycieczka do Paryża, ze standardowym programem Paryża. Paryż jest fajny, ale zlot dotyczy zamków nad Loarą i doliny Loary :)
Nie lubię występować w roli malkontenta, ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie w podróżowaniu - radzę odrzucić wariant podróży z biurem. Proponuję skupić się na tym, co możemy zorganizować sami. Przykładowo opcja camperowa wydaje mi się w tej chwili najlepsza.
Też jestem podobnego zdania. W kwestii organizacyjnych zlotu nad Loarą mam 100% zaufanie do Yvonne i nikt nam lepiej tego zlotu nie zorganizuje niż właśnie Yvonne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze:
zbychowiec pisze:Moim zdaniem program tej wycieczki Rainbow kompletnie się mija z założeniami zlotu nad Loarą. Jeden dzień na zamki z wyjazdem z Paryża i powrotem do Paryża - to wyjdzie po godzinie na zamek, a pierwotnie Yvonne planowała cały dzień na jeden zamek. Nocowanie w jakimś podrzędnym hotelu w Paryżu (a raczej na jego obrzeżach), zapewne przy ruchliwej drodze, gdzie będziemy wysłuchiwać warczenia samochodów za oknem przez cały tydzień też mi się średnio uśmiecha. To jest wycieczka do Paryża, ze standardowym programem Paryża. Paryż jest fajny, ale zlot dotyczy zamków nad Loarą i doliny Loary :)
Nie lubię występować w roli malkontenta, ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie w podróżowaniu - radzę odrzucić wariant podróży z biurem. Proponuję skupić się na tym, co możemy zorganizować sami. Przykładowo opcja camperowa wydaje mi się w tej chwili najlepsza.
Też jestem podobnego zdania. W kwestii organizacyjnych zlotu nad Loarą mam 100% zaufanie do Yvonne i nikt nam lepiej tego zlotu nie zorganizuje niż właśnie Yvonne.
Ja również nie mam zamiaru latać z wywieszonym ozorem, tym bardziej że może zabiorę dzieciaki. Narazie to przymiarka budżetowa.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017, 13:32 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: Ja również nie mam zamiaru latać z wywieszonym ozorem, tym bardziej że może zabiorę dzieciaki.
No panie, fajnie jakby się udało to nasze dzieciaki miałyby w drodze mnóóóóstwooooo czasu do zabawy. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Założyłem ankietę odnośnie formy wyjazdu. myślę, że powinniśmy się trzymać wspólnej decyzji i jak coś ustalimy powinniśmy zacząć przechodzić od słów do czynów. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Założyłem ankietę odnośnie formy wyjazdu. myślę, że powinniśmy się trzymać wspólnej decyzji i jak coś ustalimy powinniśmy zacząć przechodzić od słów do czynów. :-)
Dokładnie tak. Czasu jest jeszcze dużo, można więc już teraz dwie rzeczy zacząć we własnym zakresie robić. Po pierwsze odkładać zaskórniaki do skarpety a po drugie uczyć się francuskiego. Yvonne mogłaby założyć kącik nauczycielski na forum i udzielać nam podstawowych lekcji. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

Jakiś kurs podstaw francuskiego by mi się przydał :-P
Bo tłumacza chyba nie będziemy mieli?!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Lolo pisze:Jakiś kurs podstaw francuskiego by mi się przydał :-P
Zarzuciłem już kilka dni temu propozycję, żeby Yvonne otworzyła na forum "Kącik nauki języka francuskiego", kilka lekcji by się przydało. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Lolo pisze:Jakiś kurs podstaw francuskiego by mi się przydał :-P
Bo tłumacza chyba nie będziemy mieli?!
wydaje mi się, że Yvonne spokojnie sobie poradzi. :-D

Ale niezależnie jeśli ktoś chce podstawowy kurs w mp3 to proszę na priv
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Lolo pisze:Bo tłumacza chyba nie będziemy mieli?!
Rozumiem Lolo, że wykluczasz mnie ze zlotu? :-D :-D :-D
Nie martw się. Jak poznasz jakąś ładną Francuzkę, to trochę Wam pomogę w komunikacji ;-)
Na początku. Potem już się z nią dogaduj.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 21:04 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Zarzuciłem już kilka dni temu propozycję, żeby Yvonne otworzyła na forum "Kącik nauki języka francuskiego", kilka lekcji by się przydało
Ale fonia jest też niezbędna.
Nie można nauczyć się języka bez słuchania wymowy :-)
Zwłaszcza tak pięknego, jak francuski :-)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 21:03 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pozdrawiam Was serdecznie z Orleanu :-)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Czesio1 pisze:
Lolo pisze:Jakiś kurs podstaw francuskiego by mi się przydał :-P
Zarzuciłem już kilka dni temu propozycję, żeby Yvonne otworzyła na forum "Kącik nauki języka francuskiego", kilka lekcji by się przydało. :564:
uczyc sie podstaw jezyka francuskiego tylko na 5 dni!!?? dla mnie to kolejny szok :shock:
czy ktos wogóle zdaje sobie sprawe jak trudny jest jezyk francuski? to nie angielski ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze: uczyc sie podstaw jezyka francuskiego tylko na 5 dni!!?? dla mnie to kolejny szok :shock:
czy ktos wogóle zdaje sobie sprawe jak trudny jest jezyk francuski? to nie angielski ..
Tak oldmalarzu, zdaję sobie sprawę ponieważ w liceum "uczyłem się" tego języka przez cztery lata :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Czesio1 pisze: Tak oldmalarzu, zdaję sobie sprawę ponieważ w liceum "uczyłem się" tego języka przez cztery lata :-D
i co? przydała sie nauka czteroletnia?
...bo jestem wstanie zrozumiec Ywonne która jezdzi do Francji przynajmniej cztery razy do roku
przez ostanie kilka lat..

.ja za to uczyłem sie niemieckiego w liceum i jak bym miał teraz jechac do niemiec (a mam tam szwagra) nawet nie wpadł bym na pomysł aby odswiezyc podstawy niemieckiego .. bo i po co? :-/
znajac j rosyjski jako tako byłem kilka razy w kaliningradzie - nie przydał mi sie .. :-|
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 2 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Tak oldmalarzu, zdaję sobie sprawę ponieważ w liceum "uczyłem się" tego języka przez cztery lata :-D
Ja też.

Mrugała : Widzi pan ? Słowa nie można zrozumieć,wariacki kraj język idiotyczny ,Na przykład u nich : ja to jest mła , ale ja dla niego to nie jest mła tylko wu , ale on dla siebie jest mła , ale on dla mnie to jest luj . Bądź tu mądry kto jest kto ? Żaby jedzą ! Szymek jak jest żaba po ichniemu ?

Szymek : Grenouille !

Mrugała : Słyszy pan ? Grenouille !
:-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 11:34 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze:
Czesio1 pisze: Tak oldmalarzu, zdaję sobie sprawę ponieważ w liceum "uczyłem się" tego języka przez cztery lata :-D
i co? przydała sie nauka czteroletnia?
Nic a nic ale w dużej mierze to wina nauczyciela a właściwie nauczycielki. Nie miała pani podejścia do zawodu, ani pasji, ani chęci nauczenia nas języka.
Do dziś pozostały mi tylko pojedyńcze słowa. Jak choćby "aujourd'hui" (mam nadzieję, że dobrze napisałem, bo piszę z pamięci) a jak się okazało że wymowa tego słowa to "ożurdłi" to uznałem, że ten jeżyk chyba jest nie dla mnie. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

oldmalarz pisze: i co? przydała sie nauka czteroletnia?
...bo jestem wstanie zrozumiec Ywonne która jezdzi do Francji przynajmniej cztery razy do roku
przez ostanie kilka lat..
To wszystko zależy od sytuacji. Ania uczyła się w liceum francuskiego i od tego czasu nigdy się nie przydał do momentu, gdy w Angers trafiliśmy do baru obsługiwanego przez małżeństwo 90-latków. Byli bardzo serdeczni ale nawet piwa nie udało mi się zamówić po angielsku. Zamówienie piwa w języku francuskim przez Anię spowodowało, że byliśmy najmilszymi gośćmi. A mogliśmy wyjść nic nie kupując.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:Mi w gruncie rzeczy wystarczy, jak znam zwroty pozwalające: zamówić pizzę z żabami, pierogi ze ślimakami, przeprosić, podziękować, zapytać gdzie jest toaleta.
O, to muszę wiedzieć, żeby czasem pizzy z żabami nie zamówić. A gdybym zamówił, to muszę wiedzieć gdzie toaleta. :-D
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze: ... ale w dużej mierze to wina ....
to też chciałbym wiedzieć, jak zamówić.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 16:40 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dostałem odpowiedź od firmy transportowej z moich okolic.
Wysłałem zapytanie z takimi danymi:
Witam
Wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób(25-30 osób), planujemy w wakacje 2018 pojechać na wycieczkę do Francji, głównie zwiedzając zamki nad Loarą.
Szukamy możliwości transportu i stąd moja prośba o wycenę takiego wyjazdu u Was.
Wg googlemaps wyszło mi że bez kluczenia potrzebujemy przejechać w sumie 4000 km, czyli licząc z naddatkiem jakieś 4500 km
Trasa wiodłaby powiedzmy w okolice Orleanu, gdzie szukamy sobie jakiegoś taniego noclegu. Stamtąd przez 5 dni wyjeżdżalibyśmy rano do zamków w okolicy i wieczorkiem wracali w to samo miejsce. Ostatniego dnia powiedzmy, że opuszczając bazę wjechalibyśmy na kilka godzin do Paryża(może nawet dłużej)
Pytania:
-ilu potrzebujemy kierowców
-czy potrzebny jest nocleg w trasie Opalenica - Orlean, czy da radę przejechać jednym ciągiem
-jaki byłby całkowity koszt takiego wyjazdu z uwzględnieniem autokaru, kierowców, paliwa,ew. autostrad, po prostu wszystkiego.

Odpowiedź:
Policzył autostrady, 5000 km na zakładkę, praca 2 kierowców-powinniśmy się wyrobić w 18h jazdy (21h-3h przerwy)

Autokar przystosowany na 50 miejsc - cena 22 000 zł
W cenie nie ma noclegu kierowców, który też leżałby po naszej stronie, np. w tym samym miejscu co my.


Wychodzi przy 30 osobach po 740 zł + koszt noclegu 2 kierowców do podziału. Przy 40 os. - 550.

Założyłem wyjazd z Opalenicy. Doszedłby ew. dojazd do miejsca, parking by się ogarnęło.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Dostałem odpowiedź od firmy transportowej z moich okolic.
(...)
Odpowiedź:
Policzył autostrady, 5000 km na zakładkę, praca 2 kierowców-powinniśmy się wyrobić w 18h jazdy (21h-3h przerwy)

Autokar przystosowany na 50 miejsc - cena 22 000 zł
W cenie nie ma noclegu kierowców, który też leżałby po naszej stronie, np. w tym samym miejscu co my.


Wychodzi przy 30 osobach po 740 zł + koszt noclegu 2 kierowców do podziału. Przy 40 os. - 550.

Założyłem wyjazd z Opalenicy. Doszedłby ew. dojazd do miejsca, parking by się ogarnęło.
Super Mysikróliku, czyli jedną opcję już znamy.
Drugą przedstawił mi wczoraj johny, który skontaktował się ze znajomym kierowcą autokaru. I warunki tam są takie:
Autokar do 27 osób cena 13.000 zł. (podobno cena do negocjacji) Kwota obejmuje sam transport. Utrzymanie kierowcy spoczywa na nas, czyli wyżywienie plus nocleg. Jeżeli jedziemy z jednym kierowcą to nocleg obowiązkowo w trasie. Kierowca może maksymalnie 9 godzin jechać. Jest opcja dwóch kierowców wtedy teoretycznie możemy obyć się bez noclegu po drodze ale rzecz jasna musimy utrzymać również drugiego kierowcę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Przypomnę jeszcze aktualną listę chętnych na wyjazd do Francji:

Yvonne - 4 osoby
Zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba

RAZEM: 20 lub 22 osoby
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No to jak już, to Mysikrólików czterech.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Czesio1 pisze: Autokar do 27 osób cena 13.000 zł.
500 zl za 28 osób + koszt noclegu 2 kierowców do podziału.lub jeden

WSTęPNY PLAN ZLOTU NAD LOAR¡:

9 zamków- ile wjazd? za osobe? (mi wyszło ok 1000 zł za trzy osoby na wejscie..)

papu posiłki - jak to załatwiamy? ( ile nas to wyniesie? rozumiem 5 dni na miejscu ....dwa w trasie...

nocleg rozumiem cztery noclegi... w trasie też coś? gdzie i jakie koszta?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 12:49 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 4 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:No to jak już, to Mysikrólików czterech.
Bardzo proszę:

Przypomnę jeszcze aktualną listę chętnych na wyjazd do Francji:

Yvonne - 4 osoby
Zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba
Mysikrólik - 4 osoby

RAZEM: 24 lub 26 osoby

oldmalarz pisze: 500 zl za 28 osób + koszt noclegu 2 kierowców do podziału.lub jeden

WSTęPNY PLAN ZLOTU NAD LOAR¡:

9 zamków- ile wjazd? za osobe? (mi wyszło ok 1000 zł za trzy osoby na wejscie..)

papu posiłki - jak to załatwiamy? ( ile nas to wyniesie? rozumiem 5 dni na miejscu ....dwa w trasie...

nocleg rozumiem cztery noclegi... w trasie też coś? gdzie i jakie koszta?
Wszystko to trzeba będzie policzyć dokładnie oldmalarzu. Wstępnej kalkulacji dokonamy jak Yvonne wróci z Francji. Siądziemy i na spokojnie przedyskutujemy temat.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

ceny biletów w zamkach w sezonie na rok 2017/2018 (liczyłem oczywiscie grupowe bez dzieci) wstepnie.

Zamek Chambord 6e
Zamek Sześciu Dam (Chenonceau) 8e
Zamek Blois 4,50e
Zamek Amboise 8,70e
Zamek Clos-Lucé 11,80e
Zamek Angers 7e
Zamek śpiącej Królewny czyli Ussé 8e
Zamek Villandry
1h 5,50 e lub 2h zamek i ogrody 8 e

w/g cennika na stronach = 71e na osobe czyli 300 zł na osobe tak mi wyszło na dzien dzisiejszy czyli ja na tzry dorosłe osoby musze miec na bilety 900 zł
parkingu nie liczyłem nie wiem czy płatny dla gosci zwiedzajacych zamek ale w razie czego trzeba dodac stówke . :) czyli dobrze liczyłem że na trzy dorosłe osoby wynosi mnie 1000 zł

teraz tylko zarcie i nocleg ..
ok...poczekamy na Ywonne.
Załączniki
mapa_dolinaloary.jpg
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 14:57 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 4 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

oldmalarz pisze:parkingu nie liczyłem nie wiem czy płatny dla gosci zwiedzajacych zamek
W niektórych miejscach są płatne, w niektórych nie. Z tego co pamiętam to na stówę płatny był w Chambord. No i w wypadku autokaru mogą być inne zasady, nie zawsze darmowe parkingi są dostępne dla autokarów.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: W niektórych miejscach są płatne, w niektórych nie. Z tego co pamiętam to na stówę płatny był w Chambord. No i w wypadku autokaru mogą być inne zasady, nie zawsze darmowe parkingi są dostępne dla autokarów.
Jest opcja, że autokar tylko nas będzie podwoził pod zamek i potem gdzieś odjeżdżał czekając na telefon od nas.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Jest opcja, że autokar tylko nas będzie podwoził pod zamek i potem gdzieś odjeżdżał czekając na telefon od nas.
Tak, tylko autokary nie mogą sobie stanąć na poboczu drogi i włączyć awaryjnych i stać 3-4 godziny, więc dobrze jest zorientować się wcześniej czy i gdzie jest możliwość postawienia autokaru.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 21:05 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ