ZLOT NAD LOAR¡ - z pewną nieśmiałością ...

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Tym bardziej jak najszybciej musimy wejść w fazę realizacji pomysłu aby nie rozmyło się to wszystko. Mam pewien pomysł na transport. :-)
To dziel się swoim pomysłem. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:johny napisał/a:

Tym bardziej jak najszybciej musimy wejść w fazę realizacji pomysłu aby nie rozmyło się to wszystko. Mam pewien pomysł na transport.

To dziel się swoim pomysłem.
Czekamy, johny :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pomysł 1.
A może byśmy wynajęli kampery? Przy założeniu, że jedzie 15 os. 3 raczej by wystarczyły. Tu macie cennik, do 15.07. koszt za taki niezły kamper to 450 zł bez limitu kilometrów. Jak byśmy wzięli 3 to może moglibyśmy wynegocjować jakiś rabat. Odchodzi nam kwestia noclegu, jesteśmy niezależni i płynnie możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce. Pozostaje jeszcze koszt paliwa i ewentualnie parkingów.
http://www.autotrip.pl/?pd=cennik
taki by był wystarczający
http://www.autotrip.pl/?pd=kamper&id=1
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 18:08 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Aktualna lista:

Yvonne - 4 osoby
Zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 2 lub 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Pomysł 1.
A może byśmy wynajęli kampery? Przy założeniu, że jedzie 15 os. 3 raczej by wystarczyły.
Pomysł jest niezły, tylko jak policzysz osoby na liście i założysz, że Czesio i VdL jednak pojadą w 4 osoby, to już mamy ponad 20 osób :-)
A jeszcze czekam na deklarację Panny Moniki, Milady, Tomaszka i innych osób :-)

I tutaj mam apel do Czesia i VdL - czy możecie zadeklarować ilość osób najwcześniej jak się da? To jest bardzo istotna kwestia, bo 4 osoby mniej lub więcej (od każdego z Was po dwie) to już robi różnicę :-)

Jak się na to zapatrujecie?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 11:34 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: I tutaj mam apel do Czesia i VdL - czy możecie zadeklarować ilość osób najwcześniej jak się da? To jest bardzo istotna kwestia, bo 4 osoby mniej lub więcej (od każdego z Was po dwie) to już robi różnicę :-)

Jak się na to zapatrujecie?
Ojć, a do kiedy mamy czas?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pomysł jest niezły, tylko jak policzysz osoby na liście i założysz, że Czesio i VdL jednak pojadą w 4 osoby, to już mamy ponad 20 osób :-)
jak będziemy wiedzieli ile osób jedzie to wtedy tyle aut możemy wziąć. Im więcej aut, tym myślę zniżka byłaby większa.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

A w ogóle, johny, to jesteś GENIALNY!!!
Ja w ogóle nie pomyślałm o kamperach :oops:
To jest chyba NAJLEPSZA opcja z możliwych!!!
Dziękuję! :-)

Możemy co wieczór wybierać inny camping z nowym widokiem na zamek, który będziemy zwiedzać następnego dnia rano ;-)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 11:58 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Wrzucam poprawiony plan. Na Zamek Sześciu Dam daję nam cały dzień :-)

WSTęPNY PLAN ZLOTU NAD LOAR¡:

1. Dzień pierwszy
- Orlean (Place du Martroi z pomnikiem Joanny d'Arc, Katedra świętego Krzyża z przepięknymi witrażami przedstawiającymi życie Joanny d'Arc, spacer bulwarem nad Loarą, opcjonalnie Dom Joanny d'Arc; jeśli będą chętni)
- Zamek Chambord - zamek jak z bajki i jego ciekawostki + polski akcent

2. Dzień drugi:
- Zamek Sześciu Dam (Chenonceau), czyli główny cel naszej wyprawy

3. Dzień trzeci
- Zamek Blois, czyli Złota Salamandra Franciszka I + miasto Blois
- Mroczne sekrety Katarzyny Medycejskiej i jej astrologa, czyli przepiękny Zamek Chaumont sur Loire

4. Dzień czwarty
- Zamek Amboise
- śladami Leonarda da Vinci, czyli Zamek Clos-Lucé
- Tours, czyli zobaczmy, gdzie do szkoły chodziła moja imienniczka Yvonne i spróbujmy tureńskiej kuchni tak zachwalanej przez Pigeon’a

5. Dzień piąty
- Zamek Angers
- Zamek śpiącej Królewny czyli Ussé
- Zamek Villandry i najpiękniejsze ogrody w Dolinie Loary (tutaj proponuję zwiedzić same ogrody)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 12:10 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Wrzucam poprawiony plan.
Yvonne, czy Paryża nie będzie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Pomysł 1.
Czy to znaczy johny, że będzie również pomysł 2?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:I ma tą dodatkową zaletę, że różne ekipy mogą wyjechać z różnych miejsc Polski kiedy im pasuje. Do autobusu trzeba by się zjeżdżać innymi autobusami/pociągami, albo sam autobus musiałby krążyć po Polsce setkami kilometrów i robić pętle.
Otóż to. O tym samym pomyślałam :-)
My na przykład mamy wypożyczalnię kamperów po sąsiedzku prawie ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Wrzucam poprawiony plan. Na Zamek Sześciu Dam daję nam cały dzień :-)

WSTęPNY PLAN ZLOTU NAD LOAR¡:

1. Dzień pierwszy
- Orlean (Place du Martroi z pomnikiem Joanny d'Arc, Katedra świętego Krzyża z przepięknymi witrażami przedstawiającymi życie Joanny d'Arc, spacer bulwarem nad Loarą, opcjonalnie Dom Joanny d'Arc; jeśli będą chętni)
- Zamek Chambord - zamek jak z bajki i jego ciekawostki + polski akcent

2. Dzień drugi:
- Zamek Sześciu Dam (Chenonceau), czyli główny cel naszej wyprawy

3. Dzień trzeci
- Zamek Blois, czyli Złota Salamandra Franciszka I + miasto Blois
- Mroczne sekrety Katarzyny Medycejskiej i jej astrologa, czyli przepiękny Zamek Chaumont sur Loire

4. Dzień czwarty
- Zamek Amboise
- śladami Leonarda da Vinci, czyli Zamek Clos-Lucé
- Tours, czyli zobaczmy, gdzie do szkoły chodziła moja imienniczka Yvonne i spróbujmy tureńskiej kuchni tak zachwalanej przez Pigeon’a

5. Dzień piąty
- Zamek Angers
- Zamek śpiącej Królewny czyli Ussé
- Zamek Villandry i najpiękniejsze ogrody w Dolinie Loary (tutaj proponuję zwiedzić same ogrody)
Już mi się gęba śmieje. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Yvonne, czy Paryża nie będzie?
To zależy tylko od Was.
Jeśli chcecie, to możemy na jeden dzień do Paryża wyskoczyć zobaczyć chociaż kilka miejsc.

Niedługo zrobię ankietę. A właściwie dwie. Jedną co do terminu, drugą co do Paryża :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Otóż to. O tym samym pomyślałam :-)
My na przykład mamy wypożyczalnię kamperów po sąsiedzku prawie ;-)
Ale to wtedy chyba odpadnie pomysł johny'ego:
johny pisze:Im więcej aut, tym myślę zniżka byłaby większa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:To zależy tylko od Was.
Jeśli chcecie, to możemy na jeden dzień do Paryża wyskoczyć zobaczyć chociaż kilka miejsc.
Ja bym chciał bardzo. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Deklaruję, że zorganizuję w trakcie zlotu konkurs. Już wiem jaki
świetnie, Zbychowiec!
Bardzo dziękuję :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio, spokojnie to faza rozruchowa. Nie panikuj. :-D

Kamper do świetny pomysł, wiele razy z Johnem na ten temat rozmawialiśmy.
Tylko jak kamper to chyba trzeba będziesię zatrzymać na kempingach. Trzeba sprawdzić czy są gdzieś w okolicy naszych celów podróży. Również wziąć pod uwagę, że do Francji kamper em będziemy jechać 2 dni.
Trzeba sprawdzić wszystkie opcje.

Możliwe , że jutro będę miał kontakt do zaufane firmy przewozowej.Lolo jeździł z nimi na kolonie i było bardzo tanio.

Jeśli bierzecie Paryż pod uwagę to chyba trzeba tam będzie zostać kilka dni. Mnie na jeden dzień to na na wieś nie chce się jechać. a co dopiero Paryż zwiedzać.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wprawdzie nie mogę się jeszcze opowiedzieć czy pojadę czy nie (chociaż mam straszną ochotę), ale napisałem maila do Ferrari Polska, z pytaniem gdzie we Francji można zobaczyć Ferrari 410. Pani z działu marketinku odpisała mi, żeby spróbować odwiedzić muzeum Ferrari w Bolonii. Wbrew pozorom, to tylko niewielkie nadłożenie drogi, np. wracając do kraju.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

VdL pisze:Tylko jak kamper to chyba trzeba będziesię zatrzymać na kempingach. Trzeba sprawdzić czy są gdzieś w okolicy naszych celów podróży.
VdL - w Dolinie Loary jest mnóstwo kempingów. Jeden obok drugiego :-)
Zatem z tym nie będzie problemu. Nie wiem, jakie są na nich ceny, ale dowiem się niebawem.
VdL pisze:Jeśli bierzecie Paryż pod uwagę to chyba trzeba tam będzie zostać kilka dni. Mnie na jeden dzień to na na wieś nie chce się jechać. a co dopiero Paryż zwiedzać.
Ale z nami będzie Ci się chciało, zobaczysz ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:napisałem maila do Ferrari Polska, z pytaniem gdzie we Francji można zobaczyć Ferrari 410
Jesteś niesamowity Tomaszku :-)

Mam nadzieję, że jednak z nami pojedziesz. Nie wyobrażam sobie, że miałoby być inaczej :027:
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 19:38 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mam świetną wiadomość:

Przejrzałam sobie dzisiaj strony internetowe zamków, które będziemy zwiedzać i w większości z nich (jeśli uda nam się pojechać taką ekipą, jaka już jest na liście) będzie nam przysługiwał bilet grupowy!!! Bilet taki przysługuje grupom od 20 osób :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:
VdL pisze:Tylko jak kamper to chyba trzeba będziesię zatrzymać na kempingach. Trzeba sprawdzić czy są gdzieś w okolicy naszych celów podróży.
VdL - w Dolinie Loary jest mnóstwo kempingów. Jeden obok drugiego :-)
Zatem z tym nie będzie problemu. Nie wiem, jakie są na nich ceny, ale dowiem się niebawem.
super jeden punkt z listy odhaczony :-)
Yvonne pisze:
VdL pisze:Jeśli bierzecie Paryż pod uwagę to chyba trzeba tam będzie zostać kilka dni. Mnie na jeden dzień to na na wieś nie chce się jechać. a co dopiero Paryż zwiedzać.
Ale z nami będzie Ci się chciało, zobaczysz ;-)
Nie mówię, że nie chcę, trezba to tylko uwzględnić w kosztach. Przewiduję, że zlot będzie trwał ok 10 dni.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 22:34 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Dzisiaj zajrzałem do biura podróży z ciekawości sprawdzić ile kosztuje wycieczka ,, Paryż i zamki nad Loarą" . Okazało się ze wycieczka 8 dniowa ( 7 noclegów ) w tym sezonie kosztuje od 1600- 1860 zł. To jest oferta indywidualna. W przypadku wyjazdu ponad 20 osób , będzie traktowana jako grupa zorganizowana. Wiec będzie taniej. Przy okazji zamówienia wcześniej , myślę, że może uda się osiognac koszt ok.1000 zł na osobę. Program wycieczki powinienem mieć do wieczora na mailu. Załącze później.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Program wycieczki RT

Post autor: VdL »

Program wycieczki przesłany z Rainbow Tours:

Dzień dobry,
W nawiązaniu do rozmowy w biurze w załączniku przesyłam Panu program wycieczki „Paryż i Zamki nad Loarą”. W załączonej ofercie proszę nie sugerować się ceną, gdyż w przypadku 20 osób będzie to zapytanie grupowe. Ceny na osobę oscylują od 1800zł do nieco poniżej 1700 w przypadku terminów końcowych.

Poniżej podsyłam dla porównania linki do dwóch innych programów związanych z Doliną Loary:
http://r.pl/paryz-i-dolina-loary-czyli-gdzie-bije-serce-francji/zakwaterowanie-pzk
http://r.pl/paryz-zamki-nad-loara-mt-st-michel-i-szampania-francuskie-rozmaitosci/zakwaterowanie-pzs




2 noclegi tranzytowe • zamki Chambord, Chenonceaux, Cheverny • Wersal • Luwr i Mona Lisa • Wieza Eiffla - 300 m • Katedra Notre
Dame i rejs po Sekwanie • Cmentarz Pere Lachaise

Dzien 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgie. Podczas przejazdu planowane sa krótkie postoje. Nocleg tranzytowy.
(Trasa ok. 600-700 km od granic Polski).

Dzien 2
Po sniadaniu wyjazd z hotelu. Przyjazd do Paryza w godzinach popołudniowych. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego
zycia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od konca XIX w. stała sie
symbolem paryskiej poboznosci oraz Plac du Tertre (program realizowany metrem i rer). Nastepnie zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok.
500-600 km).

Dzien 3
Po sniadaniu wyjazd z Paryza do doliny Loary, gdzie zwiedzimy trzy zamki-pałace: renesansowy Chambord, zbudowany na poczatku
XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci), połozony nad rzeka Cher - Chenonceaux
(wspaniałe ogrody, przepiekna architektura) oraz utrzymany w stylu Ludwika XIII - pałac w Cheverny. Obiadokolacja we własnym
zakresie, powrót na nocleg do Paryza. (Trasa ok. 400 km).

Dzien 4
Po sniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryza - zaczniemy od Luwru ze wspaniała kolekcja arcydzieł sztuki europejskiej: miedzy innymi
Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Nastepnie obejrzymy wyspe Cite czyli najstarsza czesc miasta: Katedre Notre Dame,
najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII w. zachwycajacy lekkoscia architektury, wspaniałymi witrazami i kunsztownie
wykonanymi portalami. Kolejna atrakcja to Wieza Eiffla - najsłynniejsza zelazna budowla Paryza, która od 1889 r. jest symbolem miasta;
wjazd na wysokosc prawie 300 m i mozliwosc obejrzenia niezwykłej panoramy to wspaniałe przezycie. Ostatnim punktem dnia bedzie
rejs statkiem po Sekwanie. (Trasa ok. 100 km).

Dzien 5
Po sniadaniu zwiedzanie zaczniemy od Wersalu - słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV, miedzy
innymi Sala Lustrzana i apartamenty Madame de Pompadour. Nastepnie powrót do Paryza. Kolejnym punktem programu bedzie wizyta
na najsłnniejszej paryskiej nekropolii - Cmentarzu Pere Lachaise, miejscu pochówku m.in. Chopina, E. Piaff, Abelarda i Heloizy.
Nastepnie najsłynniejsza aleja swiata, słynne Pola Elizejskie zwienczone symbolem chwały militarnej Francji - Łukiem Triumfalnym.
Czas wolny na indywidualne spacery. (Trasa ok. 100 km).

Dzien 6
Po sniadaniu przejazd kolejka podmiejska do Paryza. Zwiedzanie słynnego Muzeum Figur Woskowych Grevin. Nastepnie czas na spacer
w okolice Opery Garnier i Placu Vendome. Wyjazd z Paryza ok. godz. 14:00. Przejazd przez Belgie do Niemiec. Podczas przejazdu
planowane sa krótkie postoje. Nocleg tranzytowy. (Trasa ok. 500-600 km).

Dzien 7
Po sniadaniu wyjazd z hotelu i przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.


Uwagi do programu
Kolejnosc realizacji punktów programu moze ulec zmianie lub odwróceniu. 
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W szczególnych przypadkach mozliwosc realizacji programu srodkami komunikacji
miejskiej (RER, metro).

W dniu zwiedzania zamków nad Loara, obiadokolacja we własnym zakresie.
Wycieczka w wersji Comfort - to oprócz niezapomnianych doznan zwiazanych ze zwiedzaniem i podrózowaniem szereg udogodnien
dodatkowych, takich jak: nocleg tranzytowy na wyjezdzie i podczas powrotu, maksymalnie 56 osób w autokarze, hotele z klimatyzacja,
welcome drink oraz w miare mozliwosci dodatkowa pomoc podczas przesiadek. Jak zawsze gwarantujemy równiez profesjonalna kadre w
postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

Swiadczenia
Cena opodstawowa bejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczete
doby hotelowe + 2 noclegi tranzytowe), 6 sniadan, mozliwosc wykupienia 4 obiadokolacji, program turystyczny j.w., opieka pilota,
ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaz).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstepu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour
Guide, biletów na metro, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjne ceny biletów wstepu: ok. 175 EUR,
koszt przejazdów: metro, rer - ok.15 EUR.
Fakultatywnie - wieczorny spektakl w Kabarecie Lido - najsłynniejszym teatrze rewiowym swiata. Impreza odbywa sie w miare
dostepnosci miejsc, przy zebraniu min. 15 osób. Całkowity koszt: 110 EUR/os.

Opinie klientów
Klienci oceniaja te wycieczke na 5.0/6. Sprawdz opinie: http://r.pl/paryz-i-zamki-nad-loara-comfort/zakwaterowanie-pzc

Oferta standardowa, nie wszystkie miejsca są typowo zlotowe. W biurze powiedzieli, że nie mozna modyfikować programu. Natomiast jeśli się zorganizujemy powyżej 20 osób, mozliwe żę będzie można zmienić program.
Tak jak wspomniałem wcześniej cena za osobę to max 1800 zł, jeśli powstanie solidna grupa i załatwimy to w przedsprzedaży, mozliwe że osiągniemy wtedy supercenę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez VdL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne, pogadaj z nimi o promocji dla Was z planem zmodyfikowanym przez Forum na wycieczka pod tytułem "Francja śladami Pana Samochodzika", mogą na to, wbrew pozorom, złapać zupełnie innych klientów niż takich, którzy wieczorem będą się skupiać na upijaniu się na umór, bo we Francji trzeba pić.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:Yvonne, pogadaj z nimi o promocji dla Was z planem zmodyfikowanym przez Forum na wycieczka pod tytułem "Francja śladami Pana Samochodzika", mogą na to, wbrew pozorom, złapać zupełnie innych klientów niż takich, którzy wieczorem będą się skupiać na upijaniu się na umór, bo we Francji trzeba pić.
Niegłupi pomysł!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Nie deklaruję się na wyjazd, chociaż rozważam, ale się wypowiem, a co.
Dawno zrezygnowałem z wakacji typu zaplanowana z biurem, właśnie dlatego, że wygląda to jak poganianie niewolników, a nie wycieczka. Nie ma czasu na zwiedzenie tego co by się chciało, a czasem siedzi się przymusowo w miejscach w których niekoniecznie chce się być i nie ma alternatywy.
Co innego gdyby wycieczka była zorganizowana pod nasze dyktando, ale chyba aż tak dobrze nie ma.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017, 13:02 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: Co innego gdyby wycieczka była zorganizowana pod nasze dyktando, ale chyba aż tak dobrze nie ma.
Są takie opcje i takie biura. Pytanie tylko, czy 20 osób to już dla nich jest wystarczająca grupa, żeby załatwiać.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

PawelK pisze:Mysikrólik napisał/a:

Co innego gdyby wycieczka była zorganizowana pod nasze dyktando, ale chyba aż tak dobrze nie ma.


Są takie opcje i takie biura. Pytanie tylko, czy 20 osób to już dla nich jest wystarczająca grupa, żeby załatwiać.
Nie wątpię że są, tylko czy takie specjalne życzenia nie są odpowiednio drogie.
ODPOWIEDZ