Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze:Ten taniec bardzo był widowiskowy , z ta spódnica jako częścią tańca...
Zaniemówiłam z zachwytu ... Ale piękne!
Bruniu, napisz coś więcej, proszę. Jak wrażenia?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I kilka moich zdjęć.

Wejście z boku na pływająca scenę

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 052418.jpg medium=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... lwzfdz.jpg large=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... g~original group=54427][/gimg]

I scena z boku ale za to z Opera House i Harborplace Bridge w tle

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 114957.jpg medium=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... xx2yga.jpg large=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... g~original group=54427][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Yvonne! Tak, ten taniec był po prostu piękny. Szkoda, ze nie ma go na YouTube ...
Ta spódnica tworzyła prawie cała choreografię bo tancerka w gruncie rżeczy nic nie musiałaby robić a i tak wrażenie... dookoła niej przystojni jak posążki etruskie tancerze...
ogólne wrażenie tez... niezapomńiane... z tym tłem, ta sceneria.... zaraz załączę , bo jest na YouTube Habanera. Super! I bonus!
Uwaga! Role Don Jose naprzemian z innym śpiewakiem grał i śpiewał Arnold Rutkowski! Żywy( jak to mówią moje dzieci na określenie prawdziwego) Polak z Polski! Tenor, występuje , jak wyczytałam na jego stronie na całym świecie!
Może uda mo się zrobić z ńie wywiad. Może....
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 16:50 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Jest Habanera



I jeszcze zza sceny jakby, jest tam próba tego tańca ze spódnica.


Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Moje zdjęcia nie są szczególne , ciemno i nie wolno robić w trakcje przedstawienia. Ale co zrobić...
Tu spzdjecie jednego z pięknie podświetlonych figowców. Pięknie i dramatycznej wygldaly. Stresowali mnie trochę bo PEŁNO w nich siedzi nietoperzy, które darły się w niebogłosy! Boje się ich a co i rusz jakis udawał się na przelot między figowcemi... brrrrrrrrrr



[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 120808.jpg medium=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... fzfkzx.jpg large=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... g~original group=54430][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I udało mi się zrobić jedno z ukrycia..

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 125641.jpg medium=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... 0rznye.jpg large=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... g~original group=54431][/gimg]

Oprócz Arnolda Rutkowskiego w orkiestrze gra Polak, mój kolega zreszta, skrzypek. Tez widziałam go na sćenie, kiedy wszyscupy wyszli na koniec.
I muszę powiedzieć, ze to jest bardzo miłe i szczególne uczucie, w pewnym sensie nawet dumy, ze w programie czyta się polskie nazwiska...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Yvonne, znalazłam calsosc. Polecam początek bo piekńie Sydney widać i potem ten taniec ze spódnica, który na mńie zrobił wrażenie jest w 1:54:00 .

Naprawdę piękny...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czad! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze: ten taniec ze spódnica, który na mńie zrobił wrażenie jest w 1:54:00
CUDO! CUDO! CUDO!

Jestem oczarowana! Coś wspaniałego!
Zazdroszczę wszystkim zawodowym tancerkom.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Prawdę mówiąc zawsze myślałem, że te budynki opery sa tylko po to, żeby ładnie wychodziły na zdjęciach jako symbol Sydney. A tu rzeczywiście wystawiane są opery. I to z jakim rozmachem !
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No tak! Dwie strony przed ta pisałam, ze byłam w Opera House na Król Roger Szymanowskiego. śpiewane po polsku.
Jest w Opera House sala koncertowa, jest i teatralna. I jeszcze jakieś pomńiejsze coś.
CRmen akurat nie była w samym ikonicznym budynku ale z widokiem na Opera House, to opera przygotowana przez Opera House i wystawiona dla zwiększenia wrażeń na zatoce. Scena na takim wielkim pontonie przyczepiona do nabrzeża, widownia siedzi na brzegu. Miejsce tez piękne ...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I znowu 25.04. Czyli u nas Anzac Day. Pamiętamy w tym dniu żołnierzy z różnych wojen od I światowej po obecne konflikty. Tym razem byłam w Terrigal,uroczystości odbywały się na plaży . Było pięknie....! 5.30 rano, wschód słońca nad oceanem..... i lodzie dobijały do brzegu, nad nami krążył Huey czyli helikopter-weteran wojny wietnamskiej.

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 307993.jpg medium=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... vtt8ku.jpg large=http://i1156.photobucket.com/albums/p56 ... g~original group=54693][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A nie ma w planach jakiegoś zlotu w październiku.....?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

:) wpadne na chwilkę.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze:A nie ma w planach jakiegoś zlotu w październiku.....?
Może w Kościelisku ?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Tak jest, tylko mam nadzieję, że 15 to by nie był...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak myśle, za chyba koniec września, początek października, 7.10 musiałabym już wyjechać z Polski albo po konferencji, tj po 11.10. Przyjechałaby do Polski. Ale raczej początek bo chyba nie będzie jeszcze zimno?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

To może koniec września? 7 go musiałabym wyjechać z Polski. Czyli wpadłabym do Polski przed konferencją. Popatrzę na bilety jeszcze. Lufthansa ma jakieś obniżki.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 19:52 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

W którym mieście będziesz Bruniu?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Konferencja w Amsterdamie, wpadnę tez do Krakowa i może do Warszawy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Od 8-11.10. Ale Głowa i Szyja 08.&09.10. Może udałoby Ci się, o ile będziesz w tym czasie w Amsterdamie wpaść na moja prezentacje? Dopiero mi napiszą czy to będzie 08.10. czy 09.10. Ale już napisali, ze mnie zaakceptowali! Hurra!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nie wiem jeszcze, jak tylko mi podadzą rozkład jazdy , dam znać! Ale to i tak znaczy, ze się w Amsterdamie spotkamy? Po Twojej pracy/mojej konferencji. Jesteś wolny wieczorami? To Eurogin 2017. W Rai centrum. Nie wiem jeszcze gdzie się zatrzymam. Trochę tam drogo! Gdzies stosunkowo blisko tego centrum ale tez nie daleko od centrum miasta. Chciałabym zobaczyć muzeum Rembrandta. No i w ogóle pokręcić się po Amsterdamie.
Myśle, ze się urwę z części, która mnie nie dotyczy. Może wiec będę miała czas w ciągu dnia któregoś dnia.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 12:27 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Oj pobalujemy! :)))
Super, widzę, ze znasz Amsterdam. Bylamtam kiedyś, w zeszłym stuleciu jeszcze, byłam w Rijksmuseum ale planuje teraz tez być. to tam jest Straż Nocna, prawda? Byłam jeszcze innych muzeach/galeriach. Zrobil na mnie ten obraz duże wrażenie, pamietam. Ze widzę go w oryginale i w ogóle! Zbychowiec! Tak się cieszę, ze będziesz w tym samym czasie. Po prostu bonus!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I może się uda Cię przemycić na mój oral commuńication? Znowu temacik z gatunku Apage Satanas :)))
Pewnie dlatego się dostał na konferencje:))))
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A tam są trzy Hamptony Hiltony, to o którym mówiłeś, ze stosunkowo blisko?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zbychowiec, Amsterdam ciagle aktualny w październiku?
Zbliżam się do kupowania biletów..
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Super, dzięki. Nie mogę się doczekać. Trochę zalatana jestem.
Z ciekawostek, byłam w piątek na Fourum Kobiet Aborygeńskich. Ciekawostka, stwierdzam z cała odpowiedzialnością, ze z moimi brązowymi oczami wyglądam bardziej aborygensko ńiz niektóre z Aborygenek. Nie do wiary, prowadząca, która na dodatek była, jakby to nazwać... jakby w starszyźnie klanu ( klanów jest wiele, nazywają się nie klan tylko " skóra" , bo jakby ta sama rodzina tylko, ze z wszelkimi odnogami itd, przebywająca razem), wyglądała jakby emigrowała ze Szwecji. Niebieskie oczy, jasna, skóra itd...
Ciekawostka genetyczna. Nikt się nie dziwił zreszta, kilka było tam pan, które, nie domyślilabym się nigdy, ze są Aborygenkami. Tu wrócę do tego co pisałam już dawniej, coś dla Tomaszka, ze z reguły nawet aborygeńskie czaszki są trochę inne. I nogi. To jest kości. Dlatego szkielet w buszu można z grubsza zidentyfikować co do rasy.
Tak wiec integrowałam się z kobietami aborygeńskimi ww piątek. Ciekawa sprawa. Ucieszyłam się, ze mimo, ze biała to jestem Polka nie Angielka, Anglików ńie lubią. Bardzo nie lubią. W gruncie rzeczy to oni przyjechali tu na początku i przywieźli wszystkie kłopoty i problemy... wiele nie rozwiązanych do dziś. Zostało nawet powiedziane, ze molestowanie dzieci tez jest zapożyczone od białych... bo w tradycji aborygeńskiej dziecko to prezent a kto by psuł prezent? To a propos Królewskiej Komisji, która u nas właśnie bada sprawy pedofilii, żeby raz w końcu rozzwiazac to wszystko. Teraz jest przy kościele katolickim. Nie wiem czy do Was to doszło a jeżeli tak, to czy powaga sytuacji jest zrozumiała. Kardynał George Pell, Australijczyk, jest oskarżony o pedofilie. 28.07. ma wytoczona rozprawę. Przyjechał z Watykanu tydzień temu bronić się. Mógł nie przyjechać wiec daje to cień nadziei, ze jednak się wybroni od zarzutów, z drugiej strony, jeśli policja stanu Wiktoria oskarża go, to musza mieć bardzo dobre dowody, za duża szycha... dramat. Kardynał jest trzecia co do ważności osoba w Watykanie, zastępca papieża niemal, od spraw finansowych. Robi porządki w finansach teraz. Gdyby czyny pedofilskie zostały mu udowodnione to byłby straszny cios dla kościoła. Są to zarzuty historyczne i konkretne chociaż detali nie podają do końca. Aż mnie głowa boli kiedy pomyśle... bo zawsze miałam do niego dużo szacunku. Mam ciagle.... niewinny dopóki nie udowodnią.....
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Pisali, ale jakoś przeszło bez echa. Z tym, że ton relacji był taki, że Watykan go urlopował ze stanowiska, żeby pojechał się bronić. Zabrzmiało to tak, jakby sam na to nie miał ochoty.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ostatnio o tym ciekawie mówili w Raporcie o stanie świata w PR3. Jak Brunhilda chcesz posłuchać jak u nas to widzą to audycja jest na stronie >>>Trójki<<< .
Interesujący temat jest tak w połowie audycji, uruchamiamy ją w lewej części strony.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że reformator Franciszek, pozbywa się w ten sposób czarnych owiec ze swojego otoczenia.W ten sposób Watykan ma go na razie z głowy, a wszystkie brudy bedą prane w Australii. Wygra to wróci do Watykanu, przegra to będzie Waszym problemem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”