Karbala

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Karbala

Post autor: Brunhilda »

Wlasnie wrocilam z filmu Karbala. Znowu minął kolejny rok i znowu mamy festiwal polskich filmow. Ptzyjemne bo festiwal odbywa sie w kinie w pięknym , filmowym miejscu, w Fox Studios. Takie małe centrum kinowo - handlowe. Przyjemne, ze nie w byle jakim kinie czy gdzies na uboczu tylko no! Prawie w centrum.

Karbala to film wojenny Krzysztofa Łukaszewicza. Żołnierze kapitana Kalickiego bronią City Hall w Karbali. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. W 2004 roku w czasie islamskiego święta Aszura 40 polskich i 40 bułgarskich ( nawet nie wiedzialm , ze Bułgaria jest w NATO) żołnierzy odpiera atak irackich bojowników. Zupełnie nie przygotowani na taki obrót spraw. Kapitan mowi: nie było instrukcji, nikt nam nie powiedział co robic w takiej sytuacji... Bo polscy żołnierze mieli nie brać udziału w walce. Pojechali tylko pilnować porządku i szkolić policję a stało sie tak, ze musieli stanąć do walki z fanatycznym, zdeterminowanym przeciwnikiem. Walczyć i trzymać sie norm, nakazów, zakazów choc przeciwnika nic nie obowiązuje. Islamscy wojownicy zasłaniają sie kobietami i dziecmi.... Swoimi....
Strach, odwaga, rezygnacja, zmęczenie, upał, znowu strach i znowu odwaga. Nie dali sie pokonać. Jednak odwaga zwycięża. Jak zawsze i we wszystkim chyba. Film - hołd dla odwagi, dla żołnierzy.

To byl według mnie dobry film.

Piosenka końcowa. Charakterystyczna.....
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kurcze muszę w końcu obejrzeć! Czekam w kolejce na DVD. Książkę czytałem, jest świetna!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Musisz! Uwazam, ze warto.
Acha! Jest jeszcze lojalność. Postawiłabym zaraz po odwadze. Szczegolnie w tamtym swiecie pełnym dwulicowych ludzi, o innej, obcej nam mentalności. Lojalność w takich, skrajnych warunkach daje chyba namiastkę stabilności.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ostatnio zmieniony 19 cze 2016, 17:31 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Na festiwalu jest tez film "Moje córki krowy".... Co to jest? O chodzi? W ogole nie wiem co z tego tytułu rozumieć! Czy ktos to widział? Warto to zobaczyc?
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Na festiwalu jest tez film "Moje córki krowy".... Co to jest? O chodzi? W ogole nie wiem co z tego tytułu rozumieć! Czy ktos to widział? Warto to zobaczyc?
Ania pisze:Jest to film na podstawie książki o tym samym tytule. Film bardzo spłycił wymowę książki. Jest to historia relacji w rodzinie po śmierci matki, w tym samym czasie z rozpoznaniem guza mózgu o ojca. Film bardzo smutny, przygnębiający, ciężki. Nie arcydzieło.
Atutem filmu jest mocna obsada.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

johny pisze:Kurcze muszę w końcu obejrzeć! Czekam w kolejce na DVD. Książkę czytałem, jest świetna!
Był w sobotę na nc+. Potwierdzam dobry film. Obsada bez Pazury i Lindy, w tym przypadku to duży plus.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

VdL pisze:
johny pisze:Kurcze muszę w końcu obejrzeć! Czekam w kolejce na DVD. Książkę czytałem, jest świetna!
Był w sobotę na nc+. Potwierdzam dobry film. Obsada bez Pazury i Lindy, w tym przypadku to duży plus.
Mam na DVD. Książka była świetna, znów mnie taka smutna konstatacja naszła, że my Polacy dajemy się dymać każdemu, za darmo i wszędzie! A dla chłopaków z Karbali szacunek dozgonny!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No i skończyło sie na tym, ze byłam tylko na Karbali. Jakos te inne filmy na festiwalu mnie nie przyciągnęły... Te Córki Krowy, Excentrycy... No ńie wiem... Przynajmniej zostanie mi dobre wrażenie po Karbali.
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Brunhilda pisze:No i skończyło sie na tym, ze byłam tylko na Karbali. Jakos te inne filmy na festiwalu mnie nie przyciągnęły... Te Córki Krowy, Excentrycy... No ńie wiem... Przynajmniej zostanie mi dobre wrażenie po Karbali.
"Karbali" nie widziałam jeszcze, ale te dwa, co Cię ominęły, to polecam na pewno g;)
MCK - tragikomedia, ale bardzo życiowa i z humorem.
E - komedia podszyta PRLem, dawny Ciechocinek, muzyka, młody Stuhr.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Kustosz
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 128
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kustosz »

Karbala? Moim zdaniem, słabe to. Ale "Helikoptera w ogniu" nie da sie zrobić bez budżetu "Helikoptera w ogniu". Z tego punktu widzenia szacunek dla twórców bo różnica w poziomie filmu była na pewno mniejsza niż różnica w wielkości budżetu:)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czy w Polsce jest Netflix? Właśnie odkryłam i rozwinęłam uzależnienie od serialu, chyba norweskiego ( teraz dwa powody, żeby tam się wybrać, Jo Nesbo i serial...) w stylu Karbali... suuuper! Zamiast pisać i wkuwać oglądam maniakalnie! Oglądam jeszcze jeden rownolegle. Tyran. Tez OK.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Czy w Polsce jest Netflix?
Jest
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Właśnie odkryłam i rozwinęłam uzależnienie od serialu, chyba norweskiego ( teraz dwa powody, żeby tam się wybrać, Jo Nesbo i serial...)
Co to za serial?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nobel. Przedtem oglądałam Tyrana. Nobel to, jak pisałam coś ala Karbala. Tyran o nieistniejącym państwie arabskim zarządzanym przez tyrana w stylu Gaddafiego. Przestalam oglądać bo się zdenerwowałam jak zamerykanizowany brat tez zaczął się przekręcać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”