"Wśród nocnej ciszy"

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

"Wśród nocnej ciszy"

Post autor: Yvonne »

Dzięki rekomendacji Barabasza, obejrzałam film "Wśród nocnej ciszy", który był kręcony między innymi w Bydgoszczy.

Jest to kryminał. Dobry kryminał. Ciekawa sprawa do rozwiązania staje się tłem do pokazania historii kilkorga bohaterów.

Moim zdaniem, ten film to przede wszystkim historia o honorze. O zasadach. I o tym, jak trudno czasami jest pozostać im wiernym. Główny bohater, komisarz policji, jest im wierny. Do końca. Nawet kosztem własnej rodziny i własnego szczęścia.
Ten film to mój równolatek, a poza tym niektóre sceny kręcone były w moim mieście (chociaż mam wrażenie, że jednak więcej kręcono w Toruniu :027: ), może dlatego obejrzałam go z takim zainteresowaniem?

Polecam :-)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2016, 23:52 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: "Wśród nocnej ciszy"

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:Dzięki rekomendacji Barabasza, obejrzałam film "Wśród nocnej ciszy", który był kręcony między innymi w Bydgoszczy.

Jest to kryminał. Dobry kryminał. Ciekawa sprawa do rozwiązania staje się tłem do pokazania historii kilkorga bohaterów.

Moim zdaniem, ten film to przede wszystkim historia o honorze. O zasadach. I o tym, jak trudno czasami jest pozostać im wiernym. Główny bohater, komisarz policji, jest im wierny. Do końca. Nawet kosztem własnej rodziny i własnego szczęścia.
Ten film to mój równolatek, a poza tym niektóre sceny kręcone były w moim mieście (chociaż mam wrażenie, że jednak więcej kręcono w Toruniu :027: ), może dlatego obejrzałam go z takim zainteresowaniem?

Polecam :-)
Zaciekawiłaś mnie. Obsada ciekawa i okres jeszcze ciekawy. Zapewne niebawem obejrzę.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Wczoraj odszedł od nas reżyser tego świetnego filmu Tadeusz Chmielewski w wieku 89 lat.
Oprócz Wśród Nocnej Ciszy wyreżyserował także inne znane filmy jak: Wiosna panie sierżancie, Nie lubię poniedziałku, Jak rozpętałem drugą wojnę światową i wiele innych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”