Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.
Autor Wiadomość
johny
Moderator

Wysłany: 2015-03-10, 15:14   Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

Moi drodzy, relacja Konfiturka z Bukowca dała mi duży impuls do tego aby wrócić do swoich marzeń/planów podróży rowerem po Warmii i Mazurach. Maiłem taki pomysł aby w któreś wakacje wziąć rower namiot i dotrzeć w okolice Olsztyna i codziennie przemieszczać się z miejsca na miejsce, po drodze zwiedzając ciekawe miejsca i delektując się otaczającą przyrodą. Oczywiście wiem, że całych Mazur/Warmii nie objadę ale myślę, że tygodniowa wyprawa i tak byłaby niezapomnianym przeżyciem. Moje pytanie do Was, czy ktokolwiek byłby zainteresowany taką wyprawą? :027: Ja wiem, że będę chciał to zrobić ale oczywiście w tak szacownym towarzystwie jak Wasze moja podróż byłaby dużo bardziej interesująca. Jeśli byliby jacyś chętni to moglibyśmy wspólnie przygotować plan takiego rajdu i pomyśleć o tym kiedy taki wypad zaplanować.
Czekam na Wasze sugestie, pomysły a przede wszystkim - nie ukrywam :-) - deklarację chęci uczestnictwa w czymś takim.
XIII VII III I V XX XIV 1

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-10, 15:16   Re: Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

johny napisał/a:
Ja wiem, że będę chciał to zrobić ale oczywiście w tak szacownym towarzystwie jak Wasze moja podróż byłaby dużo bardziej interesująca.

W którym roku johny planujesz zrealizować ten zamiar?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PawelK
Moderator

Wysłany: 2015-03-10, 15:32   Re: Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

Czesio1 napisał/a:

Czesio, Ty to potrafisz każdy najbardziej wzniosły pomysł ściągnąć na ziemię przy pomocy koła młyńskiego przywiązanego do nogi bujającego w obłokach wyobraźni anioła przygody.

johny
Moderator

Wysłany: 2015-03-10, 15:33   

Czesiu jak najszybciej ale na pewno w tym jeszcze nie. Ale w przyszłym byłoby super.

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-10, 15:35   Re: Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Czesio, Ty to potrafisz każdy najbardziej wzniosły pomysł ściągnąć na ziemię przy pomocy koła młyńskiego przywiązanego do nogi bujającego w obłokach wyobraźni anioła przygody.

:-D :-D :-D :-D :-D
Ale zobacz, jednak nasz anioł nie bujał aż tak wysoko.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2015-03-10, 16:46   

Pomysł zacny, johny, ale ja mało rowerowa jestem :-)

Zdecydowanie bardziej czekam na zlot żeglarski ;-)

Ale kto wie, kto wie ... Może się przekonam...

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-14, 07:30   Re: Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

zbychowiec napisał/a:

Pomysł jest zacny, ale chyba trzeba by przynajmniej jeden samochód, żeby woził rzeczy "peletonowi". Bo jazda z konkretnym plecakiem na grzbiecie jakoś mi się średnio wyobraża.

Da się to inaczej rozwiązać zbychowiec. Przypomniały mi się licealne czasy gdy ruszyłem z kolegą rowerem na objazd Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Plecak z namiotem na bagażnik i dalej w drogę.

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2015-03-14, 20:37   Re: Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

Czesio1 napisał/a:
zbychowiec napisał/a:

Pomysł jest zacny, ale chyba trzeba by przynajmniej jeden samochód, żeby woził rzeczy "peletonowi". Bo jazda z konkretnym plecakiem na grzbiecie jakoś mi się średnio wyobraża.

Da się to inaczej rozwiązać zbychowiec. Przypomniały mi się licealne czasy gdy ruszyłem z kolegą rowerem na objazd Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Plecak z namiotem na bagażnik i dalej w drogę.

Zacny pomysł to prawda, ale jesteśmy odrobinę dojrzalsi niż w czasach szkoły średniej.
Myślę, że trzeba będzie znaleźć kompromis i połączyć przygodę z komfortem. Proponuję dojechać samochodem do punktu rozpoczęcia podróży rowerem, pozwiedzać dany region i przenieść się dalej. Taka podróż rowerem po WiM może trwać miesiąc i będzie mało. Byłem na Warmii 2 tygodnie samochodem i tak wszystkiego nie zwiedziłem. "Mało casu kruca bomba, mało casu" .

PawelK
Moderator

Wysłany: 2015-03-14, 21:16   

zbychowiec napisał/a:
nauczyłem się mierzyć siły na dystans.

To jest bardzo ciekawe. Wygląda na to, że Zbychowiec tekst Mickiewicza "Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił", interpretujesz odwrotnie do intencji autora, bowiem autor mówił aby ustalić sobie nawet najambitniejsze cele, na które znajdą się siły...

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-14, 22:30   

zbychowiec napisał/a:

Pamiętaj Czesiu, że w licealnych czasach miałeś mniej latek i więcej sił :)

Powiem więcej zbychowiec. Ja wtedy właśnie po raz ostatni tak naprawdę jeździłem rowerem.

zbychowiec napisał/a:

Ja jeżdżę na rowerze na co dzień (to mój jedyny środek transportu w miejskiej dżungli) i nauczyłem się mierzyć siły na dystans.

No masz Ci los, jesteś na bieżąco w treningu a martwisz się o jakiś niewielki mandżur? Posłuchaj lepiej Pawła:

PawelK napisał/a:
ustalić sobie nawet najambitniejsze cele, na które znajdą się siły...

I ja właśnie z takiego założenia wychodzę. Dawno na rowerze nie jeździłem, ale nie pękam. Przecież w czasie takiego rajdu nigdzie by nam się nie spieszyło, prawda? :-)

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-15, 12:12   

zbychowiec napisał/a:

Chyba, że tak. Ale z doświadczenia wiem, że zawsze znajdzie się taki, co chce rwać do przodu (np. ma szosówkę, a reszta terenówki) i robi galery :) Jestem jednak gotów iść na kompromis. Przy założeniu, że taki osobnik, w razie jego zidentyfikowania, zostałby skutecznie wyeliminowany (np. przez przypadkowe wpadnięcie do pobliskiego jeziora), przyznaję, że przedsięwzięcie miałoby szanse powodzenia.

Nawet jeśli takowy osobnik by się znalazł i rwał do przodu to niech sobie jedzie. Jego strata, że opuści tak zacne towarzystwo. :-)

Konfiturek
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2015-03-15, 18:42   

Ja nie mam ani auta, ani roweru. I nie znam przepisów ruchu drogowego, więc z mojej strony dyskusja nad takim projektem byłaby czysto akademicka, niestety...
Wcześniej rozważałem pomysł urządzenia sobie kilkudniowej pieszej wycieczki wokół całego Jezioraka z noclegami pod namiotem. Ale brak czasu spowodował, że skupiłem się na Bukowcu.

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

Czesio1
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-03-15, 20:20   

Konfiturek napisał/a:

Wcześniej rozważałem pomysł urządzenia sobie kilkudniowej pieszej wycieczki wokół całego Jezioraka z noclegami pod namiotem. Ale brak czasu spowodował, że skupiłem się na Bukowcu.

I to też jest świetny pomysł! Tylko ten czas, albo raczej jego brak. :-/

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2015-03-15, 22:38   

Może zadam pytanie od którego trzeba by zacząć układanie planu.
Ilu z Was przejechało przez ostatni rok więcej niż 200 km?

johny
Moderator

Wysłany: 2018-04-09, 11:22   

Odświeżam temat! Kręci mnie to cały czas niesamowicie. I ciągle o tym myślę. Czy ewentualnie ktoś byłby chętny w przyszłym roku towarzyszyć mi w takiej wycieczce. Myślę, ze przejechanie dziennie 40 -50 km to żaden problem.
Taka przykładową trasę sobie wymyśliłem. Myślę b. fajną 4-5 dni i ok. 140 km do przejechania. Oczywiście to tylko propozycja, wszystko jest do dyskusji i analiz.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-04-09, 12:08   

Johny wybrałeś drogę dla samochodów, a nie dla rowerów. Jazda obok Tirów nie jest najprzyjemniejsza. I nie można się skupić na krajobrazach. Ja chętnie bym się wybrał jakby co, o ile taki rajd niebyły za długi, chodzi o czas a nie odległość.

johny
Moderator

Wysłany: 2018-04-09, 12:26   

Barabasz napisał/a:

Johny wybrałeś drogę dla samochodów,

Ja wiem, że dla samochodów ale to tylko taki przykład. jak coś to można doprecyzować mapki. Można zrobić krótszy wypad. Za bazę można by obrać np Szczytno. mam tam przyjaciela, gdzie spokojnie moglibyśmy zostawić samochody. Zrobić we dwa, trzy dni kółko i wrócić. :-)

irycki
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2018-04-09, 20:00   

12 lat temu odbyłem podobną przejażdżkę. Tylko zaczęliśmy od Grajewa, a skończyliśmy w Działdowie. Może mam gdzieś jeszcze gify z mapami. Z tego co pamiętam, to trasa z grubsza wyglądała tak:

- Grajewo - Ełk - okolice Wydmin;
- okolice Wydmin - Giżeycko (zwiedzanie twierdzy Boyen) - Gierłoż (zwiedzanie Wilczego Szańca)
- Gierłoż - Kętrzyn - klasztor w Świętej Lipce (rewelacyjne organy!) - Mrągowo.
- Mrągowo - park dzikich zwierżąt w Kadziłowie - Ruciane Nida
- Ruciane Nida - Spychowo - Szczytno - Piecki
- Piecki - Jedwabno - Nidzica - Działdowo

Głównie (poza małymi wyjątkami) staraliśmy się jechać bocznymi drogami, nawet szutrowymi.

Łącznie 6 dni.
Nocowaliśmy dwa noclegi pod namiotem, pozostałe w rozmaitych "agroturystykach" oraz w hoteliku w Gierłoży.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

johny
Moderator

Wysłany: 2018-04-09, 22:23   

irycki napisał/a:
12 lat temu odbyłem podobną przejażdżkę. Tylko zaczęliśmy od Grajewa, a skończyliśmy w Działdowie. Może mam gdzieś jeszcze gify z mapami. Z tego co pamiętam, to trasa z grubsza wyglądała tak:

- Grajewo - Ełk - okolice Wydmin;
- okolice Wydmin - Giżeycko (zwiedzanie twierdzy Boyen) - Gierłoż (zwiedzanie Wilczego Szańca)
- Gierłoż - Kętrzyn - klasztor w Świętej Lipce (rewelacyjne organy!) - Mrągowo.
- Mrągowo - park dzikich zwierżąt w Kadziłowie - Ruciane Nida
- Ruciane Nida - Spychowo - Szczytno - Piecki
- Piecki - Jedwabno - Nidzica - Działdowo

Głównie (poza małymi wyjątkami) staraliśmy się jechać bocznymi drogami, nawet szutrowymi.

Łącznie 6 dni.
Nocowaliśmy dwa noclegi pod namiotem, pozostałe w rozmaitych "agroturystykach" oraz w hoteliku w Gierłoży.

Bajka! :564:

Odpowiedz do tematu