"Blackout" - Marc Elsberg

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

"Blackout" - Marc Elsberg

Post autor: Yvonne »

Zapalenie oskrzeli zatrzymało mnie na kilka dni w domu i pewnie zastanawiałabym się, jak je spędzić (czyli: co czytać), gdyby nie słodka zemsta mojego kolegi z pracy.
Otóż, jakiś czas temu kolega ten stwierdził, że zarwał całą noc z mojego powodu i przyszedł do pracy kompletnie nieprzytomny, a to z powodu "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego, którą to książkę mu pożyczyłam :-D Ci, którzy czytali, wiedzą o co chodzi.

Kolega postanowił się zemścić i przyniósł mi książkę liczącą, bagatela, 780 stron - "BLACKOUT".

Zaczęłam dzisiaj i wsiąkłam całkowicie. Dopiero przeczytałam 100 stron, więc dzisiaj tylko zajawka. Więcej napiszę, jak skończę. Tymczasem jestem ciekawa, czy ktoś z Was ją czytał?

Otóż historia napisana przez Marca Elsberga przedstawia czarną wizję dla naszego kontynentu. Bowiem pewnego dnia w połowie Europy zaczyna brakować prądu. Następstwa łatwo sobie wyobrazić: brak ogrzewania, brak możliwości zatankowania samochodu, wypłacenia gotówki z bankomatu, płatności kartą, brak wody, zagrożenie epidemiologiczne, niedziałające urządzenia w szpitalach, takie jak: inkubatory, maszyny podtrzymujące życie ...

Ciarki mnie przechodzą, jak czytam. A dodam, że napisane jest to nieźle i bardzo wiarygodnie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: "Blackout" - Marc Elsberg

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Zapalenie oskrzeli zatrzymało mnie na kilka dni w domu i pewnie zastanawiałabym się, jak je spędzić (czyli: co czytać),
Ja tam bym Ci powiedział co czytać ale chyba nie zainteresowałaś się tym :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Ja tam bym Ci powiedział co czytać ale chyba nie zainteresowałaś się tym
Ależ owszem, Czesio, ale u mnie wszystko musi nabrać mocy urzędowej ;-)

Spytaj Ace, jak długo zabierałam się za jej "Altowiolistę" :-)

W zeszłym tygodniu dopiero przeczytałam książkę o mojej ulubionej poetce, Halinie Poświatowskiej "Uparte serce", którą to kupiłam parę miesięcy temu. Za duża kolejka mi się nazbierała ...

Za to, jak się zabiorę, to już idzie jak burza :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze: Otóż, jakiś czas temu kolega ten stwierdził, że zarwał całą noc z mojego powodu i przyszedł do pracy kompletnie nieprzytomny, a to z powodu "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego, którą to książkę mu pożyczyłam Ci, którzy czytali, wiedzą o co chodzi.
Skonczylem wczoraj Ziarno prawdy - miazga, absolutna!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Skonczylem wczoraj Ziarno prawdy - miazga, absolutna!
Z czterech książek Miłoszewskiego, jakie przeczytałam, ta jest zdecydowanym numerem jeden! :-)
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Chyba ta książka jest na topie, bo w tym tygodniu poświęcili jej całą audycję w Trójce g;)

www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/13860 ... tabilnosci
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Zaintrygowaliście mnie. Zamówiłem całą trylogię o Szackim. Zobaczymy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Konfiturek pisze:Zaintrygowaliście mnie. Zamówiłem całą trylogię o Szackim. Zobaczymy.
Daj znać, jak przeczytasz, Konfiturku.

Ciekawa jestem, czy Ci się spodoba :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Przeczytałam "Blackout" w trzy dni :-)

Książka jest naprawdę niezła.
Autor potrafił odmalować poważne zagrożenie w sposób wiarygodny i nieprzerysowany.
Obawiałam się zbędnego patosu i wyolbrzymienia sytuacji, ale całkiem niepotrzebnie.
Powieść ma w sobie dużą równowagę emocjonalną, a jednocześnie napisana jest w sposób tak plastyczny i działający na wyobraźnię, że po raz pierwszy od długiego czasu śniła mi się w nocy jej akcja (w której to oczywiście osobiście uczestniczyłam :-) ). Dawno mi się to nie zdarzyło. Ostatni raz kilka lat temu, jak nałogowo czytałam mocne kryminały i śniło mi się, że ścigam seryjnego mordercę :-D

Opisywane wydarzenia do tego stopnia mnie wciągnęły i wessały, że po kilku godzinach czytania udając się do kuchni, zdziwiłam się, że mam w domu prąd :-)

Podsumowując: polecam. Naprawdę warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”