Maurice Leblanc - Arsene Lupin

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Maurice Leblanc - Arsene Lupin

Post autor: Yvonne »

Dzięki PawłowiK, miałam okazję przeczytać ciekawą przygodę Arsena Lupin.

Książka, którą otrzymałam w Kościelisku, składa się z dwóch części: "Zbrodnia w zamku" i "Tajemnica królowej".

Bohaterem jest młody student (uczeń właściwie - tutaj szwankuje chyba trochę tłumaczenie), Izydor Beautrelet, obdarzony przenikliwym umysłem i talentem do rozwiązywania nawet najbardziej zawikłanych zagadek. Postanawia przyjść on na pomoc nieudolnej policji i pomóc jej złapać nieuchwytnego dotąd Arsena Lupin.

Czyta się to świetnie, z narastającą ze strony na stronę ciekawością i coraz większym zainteresowaniem, co też wydarzy się za chwilę. Zdarzenia następują po sobie w szybkim tempie i czytelnik nie nudzi się nawet przez chwilę. Wręcz przeciwnie, wartka akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że autor z łatwością wciąga go w wir opisywanych przez narratora wydarzeń. Znajdziemy w tej książce nietuzinkową intrygę, pasjonujące zagadki historyczne, a także wspaniałe opisy historycznych miejsc na pięknej francuskiej ziemi.

Nawet w pewnej chwili zastanawiałam się, kogo podziwiam bardziej: młodego detektywa czy też inteligentnego złoczyńcę ;-)

Polecam serdecznie i jeszcze raz dziękuję PawłowiK. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”