Kącik porad

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Kącik porad

Post autor: Brunhilda »

RAtunku!!! Dzisiaj zostaje hydraulikiem. Musze dzis zmienic galke w kurku dowody pod prysznicem. jakby przekrecila sie czy cos? ZImna woda nie leci.Jedynie wrzatek.
A galka kreci sie. Kupilam nowa.I takstoje przed tymkranemi zastanawiam sie jak zdjac...i czy uszczelki potrezbne jakies sa?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 15:25 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Najlepiej zapodaj zdjęcie, bo pewnie kurek kurkowi nie równy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ojej dziękuje Ci bardzo Mysiklroliczku! Przykrecilam! Ale cieknie spod gałki. Pewnie potrzebuje uszczelki. Teraz lecę do pracy, na razie działa, dopiero chyba jak wrócę z podróży zajmę sie tym. Zrobię wtedy zdjęcie i poproszę znowu o poradę.
Dzięki Czesiu, ze zmieniłesvkacika na kącik :-D :-D chociaż taki kacik.....czasem by sie przydał ..
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:Ojej dziękuje Ci bardzo Mysiklroliczku! Przykrecilam! Ale cieknie spod gałki. Pewnie potrzebuje uszczelki. Teraz lecę do pracy, na razie działa, dopiero chyba jak wrócę z podróży zajmę sie tym. Zrobię wtedy zdjęcie i poproszę znowu o poradę.
Dzięki Czesiu, ze zmieniłesvkacika na kącik :-D :-D chociaż taki kacik.....czasem by sie przydał ..
Nie ma za co Bruniu. A kacik masz rację, że by się przydał. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Nie hydraulicznie... ale porada :-)

Na wszelki wypadek - jeśli ktoś ma fejsa - od kilku dni krąży kolejny malware tym razem z komunikatem 'Awaryjne lądowanie samolotu na polskim lotnisku', jeśli to zobaczycie to nie klikajcie.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czy ktoś wie czy to mozliwe, żeby była interferencja z zamykadlem do samochodu w niektórych miejscach? Przy city jest taka ulica, na której często bywam i od tygodnia przestalo działać to coś do zamykania samochodu. Gdzie indziej działa. Przyciskam guzik i juz. A tam nic! Boje sie zostawiać otwarty chociaż nikt nie odejdzie nim bez tego czegoś ale nie lubie, żeby jakiś typ siedział na moim miejscu. I brudnymi lampami przeszukiwal samochód. Czy to bateria juz slaba? ale wszedzie pza tym dziala. Dzwonilam do service. Kazali mi przyjechać. Zawracanie głowy. Nie mam czasu.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, 15:10 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Acha. Muszę manualnie zamknąć to czasem sie zamyka. I rez nie wszystkie drzwi. Ale boje sie, ze sie nie otworzy wieczorem! A klucza nie mam przeciez. To jak wejść?
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Czy ktoś wie czy to mozliwe, żeby była interferencja z zamykadlem do samochodu w niektórych miejscach? Przy city jest taka ulica, na której często bywam i od tygodnia przestalo działać to coś do zamykania samochodu. Gdzie indziej działa. Przyciskam guzik i juz. A tam nic! Boje sie zostawiać otwarty chociaż nikt nie odejdzie nim bez tego czegoś ale nie lubie, żeby jakiś typ siedział na moim miejscu. I brudnymi lampami przeszukiwal samochód. Czy to bateria juz slaba? ale wszedzie pza tym dziala. Dzwonilam do service. Kazali mi przyjechać. Zawracanie głowy. Nie mam czasu.
W Warszawie przy Pałacu Kultury też piloty do samochodów nie działają (czasami oczywiście i do niektórych samochodów).
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czyli, ze to moze pojawiać sie i znikac? Bo juz myślałam, żeby to cos przeprogramowac czy coś. Bo tam gdzie parkuje jakieś ciemne typki sie kręcą to raz a dwa bez klucza to nawet bagażnika nie otworze.jak sie w koncu zamyka to boje sie, ze nie otworze. Tak przynajmniej mozna by bylo wejść przez bagażnik co mi sie zdarzało juz. Ta nowoczesnosc jest tak naprawde ograniczajaca. odcina opcje. No nie mam kiedy pojechać do tego service całego!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Prosze o pomoc! Kto wie jak nazywa sie osoba, tj jakie jest słowo na osobę, która szczyci sie i wywyższa , sama niewiele zwykle reprezentując, z powodu bliskich znajomosci czy kontaktow z celebryteami. Zamęcza mnie to Zapomniałam i nie moge sobie przypomnieć!! Za nic!
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Snob?
Szpaner?
Kabotyn?

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Kyno! ńo dzięki! Nie mogłam sobie przypomnieć, chociaż po ang to samo! No zupełnie na końcu języka i nie mogłam sobie przypomnieć! Katowałem moje otoczenie ale tez nic. Oczywiście o sńoba chodziło!
Dzięki!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ufffffffffffffffffffff ale sie zmachałam! Kupilam sobie półeczkę w Ikea i ja skręcam! Jak zwykle zostało pare gwoździ czy śrub. I tak sie zastanawiam czy w dzisiejszej dobie to możliwe, zeby dołączyli coś extra? Tak po prostu? Bezpłatnie? Obawiam sie, ze podobnie jak to juz kiedyś miało miejsce czegoś ńie przykręciłam. Zwykle, historycznie juz, potem mebelek sie kiwał albo rozlatywał. Myślałby, ze na błędach... Ale nie. Znowu mi zostało. No żywcem noe wiem gdzie przykręcić te dwie extra śrubki. Możliwe, ze extra? Sytuacja śrubek ma sie zupełnie odwrotnie do kołków drewnianych. Jest ich tyle ile trźeba chyba bo cztery ale z kolei sa jakby za grube wiec je w końcu wywaliłam. Nigdzie jakos nie pasowały. Bedzie bez kołków. To OK chyba bedzie? Na razie wyglada OK i sie trzyma. No ale nie wiem....
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Bruniu do każdego mebla jest dołączony przepis, a w nim m.in. ilości śrubek, kołków i co tam jeszcze. Sprawdź czy te ilości się zgadzają. No i mając przepis trudno coś ominąć :-D
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Mysikrólik, oj można, można pominąć :D
Składałem nie tak dawno temu, meble u mojej siostry, gdyż jej zostawało za dużo części :D Mnie nie zostało nic. Nie były to meble z Ikei, ale części było tyle ile potrzeba.
Ja u siebie takich mebli nie mam, a przy antykach nie ma takich problemów ;)
Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Kurczę! Ale sie zmachałam! Uffffffffff te śrubki zostały i trudno. Kto czyta nudne instrukcje Mysikroliku ? Nie bede tego rozkręcać, zeby sprawdzić o co chodzi. A nie moze im sie sypnąć za dużo śrubek? I dlatego zwyżka?
Nie mogłam znaleźć tego śrubokręta na motor i musiałam tym ręcznym. Uff. Jeśli chodzi o sile w ręku to ńiejaka praktykę mam :-D :-D ale to ńie jest takie samo krećenie wiec sie zmachałam. Za duża kupiłam ta szafkę. Stanowczo za dużo śrub mimo, ze zredukowalam. Tez mi deseczka została i żywcem nie wiem gdzie ja wsadzić. Położę ja na razie za szafka, jak sie rozpadnie to bedzie jak znalazł. Chyba zasłużyłam na odrobine Gorzkiej Żołądkowej. Z tonikiem. I cytryna.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Masz model tej szafki?
:564: <- sok jabłkowy
Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

:564: sok jabłkowy :-D
postawiłam ja. Stoi. To chyba dobrze jest?
Awatar użytkownika
Babie_Lato
Forowy Lektor
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2014, 14:47
Miejscowość: Wyk :)
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Babie_Lato »

:D
Ach, jakże miły sercu wątek! ;)

Nie mamy zbyt częstych pomyłek w woreczkach okuć.
Tzn. IKEA nie ma ;)

Brunhildo, obawiam się, że pominięcie śrubek czy innych elementów może skutkować sypnięciem się konstrukcji. Radziłabym rozkręcić i zmontować z instrukcją. I szklaneczką żołądkowej. :564:
Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak Babie _lLato, racja. Trzeba bedzie przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. Istotnie. Moze sie sypnąć z czasem.... Ale moze jutro. Zastała mńie przy pracy godzina duchów...
A propos duchów..... Albo nie. Nie bede mogła spać. W Koscielisku opowiem.
A szklaneczka Żołądkowej jak nakbardziej ! Komponuje sie że skracaniem mebli jak nic innego!
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Brunhilda pisze: Stoi. To chyba dobrze jest?
Znam takie opinie, że dobrze jak stoi :P :D
Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A tak Rochu. Niewątpliwie słuszne sa te opinie. Szafka powinna funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Roch pisze:
Brunhilda pisze: Stoi. To chyba dobrze jest?
Znam takie opinie, że dobrze jak stoi :P :D
A ja ostatnio spotkałem się z opinią, że może wisieć i że też jest dobrze. :027:
(jakaś reklama taśmy dwustronnej)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A tak. Na przykład szafki kuchenne. Istotnie wiszą.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No chyba sie nie doczekam co Roch na takie dictum! Idę spac zaraz . Tylko ta szafkę przestawię jednak...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Na 99% śrubek i deseczek było tyle ile powinno.
Raczej sugerowałbym za Babim Latem jednak skręcić na nowo.
Chociaż jak IKEA to raczej z litego drewna, bo np. takie BlackRedWhite jest z płyty wiórowej i jak to się rozpadnie/wyłamie, to już nie skręcisz potem.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Czesio1 pisze:
Roch pisze:
Brunhilda pisze: Stoi. To chyba dobrze jest?
Znam takie opinie, że dobrze jak stoi :P :D
A ja ostatnio spotkałem się z opinią, że może wisieć i że też jest dobrze. :027:
(jakaś reklama taśmy dwustronnej)
Co na wisieć, nie utonie :D

U mnie czas liczy się w wiekach ;)
Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze: Chyba zasłużyłam na odrobinę Gorzkiej Żołądkowej. Z tonikiem. I cytryna.
Dobre to ? Bo ja mam złe wspomnienia z żołądkową. Robiłem nalewkę z truskawek i wyszła mi za słodka i za słaba. Pomyślałem, że jak doleję czystej wódki, to obydwa problemy się wyrównają. Poszedłem do osiedlowego sklepu i poprosiłem dwie butelki wódki. "Której ?" "A wszystko jedno, najtańszej". Zawinęli mi to w papier, a w domu nie odwijając z papieru wlałem do słoja (nalewki było razem 4 litry). A po wymieszaniu kosztuję, a to gorzkie ! Odwijam butelki, patrzę - "Żołądkowa gorzka". Chyba rok stała, bo nikt nie chciał pić.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

NA 99,9999999999999999999%. Ikea na pewno się nie pomyliła. Wyobraźcie sobie, Ikea sprzedaje na całym świecie, jakie byłyby to straty gdyby każdy dostawał 1 śrubkę extra. Id. I te biedne dzieci z Bangladeszu pakujące tą 1 śrubkę gratis. Oni działają, jak McDonald, 3 kropki musztardy i basta. Szukam audiobooka "Ani z zielonego wzgórza" dla Lolo
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Szafka jak na razie stoi. Mimo zwyżek śrubowych. Ale teraz ten kran znów sie spżepsul..ten sam co kiedyś. Muszę chyba jednak hydraulika wezwać, zeby to naprawił, bo przeciez sama to skręcałam. To i mam. Teraz zimna wodę obcęgami musimy odkręcać. Troche kłopotliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”