Wasze/Nasze osiągnięcia sportowe.

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Wasze/Nasze osiągnięcia sportowe.

Post autor: johny »

Co by ten wątek nie ograniczał się li tylko do biernego odbioru sportu proszę szanownych forowiczów o pochwalenie się/podzielenie się swoimi osiągnięciami sportowymi.
Ja z radością muszę odnotować fakt, iż po kliku latach udało mi się wrócić do dość intensywnego biegania. Na dzisiaj udaje mi się bez większego problemu przebiec ok 8 - 10 km (właśnie odbyłem kolejną przebieżkę w otoczeniu pięknej podlaskiej przyrody :-) ). Moim marzeniem jest udział w maratonie ale czy go zrealizuję nie wiem.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Na takim dystansie teraz to bym płuca wypluł jak odbywałem służbę wojskową co rano biegaliśmy po 5 km.
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Wasze/Nasze osiągnięcia sportowe.

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Co by ten wątek nie ograniczał się li tylko do biernego odbioru sportu proszę szanownych forowiczów o pochwalenie się/podzielenie się swoimi osiągnięciami sportowymi.
Ja z radością muszę odnotować fakt, iż po kliku latach udało mi się wrócić do dość intensywnego biegania. Na dzisiaj udaje mi się bez większego problemu przebiec ok 8 - 10 km (właśnie odbyłem kolejną przebieżkę w otoczeniu pięknej podlaskiej przyrody :-) ). Moim marzeniem jest udział w maratonie ale czy go zrealizuję nie wiem.
A wiesz, że ja długo myślałem o tych Twoich wyczynach w bieganiu (bo o tym maratonie wspomniałeś jeszcze przed Moryniem) i zastanawiałem się jakim cudem udało mi się pokonać Ciebie pod Górą Czcibora? Wszak ja 8 kilosów bez przerwy to nie pokonam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:A wiesz, że ja długo myślałem o tych Twoich wyczynach w bieganiu (bo o tym maratonie wspomniałeś jeszcze przed Moryniem) i zastanawiałem się jakim cudem udało mi się pokonać Ciebie pod Górą Czcibora?
Czesiek, to jest zupełnie inny typ wysiłku! Jak ja sobie biegnę to wpadam w swój jednostajny rytm i lecę, a pod Górą Czcibora to hard core był... To samo miałem wczoraj jak z dzieciakami w piłę grałem. Kilka szybszych zrywów i dętka...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Pan Tragacik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 lip 2013, 14:23
Tytuł: Kamfora!
Miejscowość: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Gadu Gadu: 2637225
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Pan Tragacik »

To może są tu jacyś fani endomondo?
Jakby co to zapraszam do znajomych :)
http://www.endomondo.com/profile/10384565
Mam różne okołosportowe odpały:
- w czerwcu zakończyliśmy z kilkoma kolegami trzeci sezon w amatorskiej lidze piłki nożnej w Bestwinie - tym razem nie na ostatniej pozycji chociaż w tabeli niesklasyfikowani ze względu na brak minimalnego składu w ostatnim meczu :/; jak widać poniżej gramy w każdych warunkach!
- udało mi się zaliczyć Bieg Fiata w Bielsku-Białej; przybiegłem na metę dziesięciokilometrowego biegu na miejscu 980 (jako że jestem tłuścioch zajęło mi to 1 godz. 7 minut), ale medal zainkasowałem; zresztą co jakiś czas te 5km przebiegnę dla relaksu,
- staram się chodzić po górach co jakiś czas (może nie tak wyczynowo jak Czesio, ale Beskidy chętnie zwiedzamy z żonką),
- zakochałem się w squashu, ostatnio gram rzadziej, ale jest to mój trzeci ulubiony sport - dynamiczny i szybko przyswajalny,
- no i na deser zostawiam fakt, że od6 tygodni trenuję intensywnie boks w lokalnym klubie Beskidy; głownie po to by złapać trochę kondycji - polecam! Jest to bardzo kulturalny i przemyślany trening, nie jakieś tam łapu-capu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Ja endomoduje się, po urlopie na który zaraz wybywam (szlakiem NP) ujawnię się jako kontakt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Pan Tragacik pisze: - staram się chodzić po górach co jakiś czas (może nie tak wyczynowo jak Czesio, ale Beskidy chętnie zwiedzamy z żonką),
Ach, Tragaciku, mi do wyczynu daleko. Po prostu staram się na maksa wykorzystać tych kilka dni w roku, w czasie których dane mi jest znaleźć się w górach. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

A ja gram (grałem, bo teraz do trampkarzy) w młodzikach, w klubie GLKS Gmina Kłomnice, pozycja - defensywny pomocnik. IV miejsce w powiecie ;-)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Pan Tragacik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 lip 2013, 14:23
Tytuł: Kamfora!
Miejscowość: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Gadu Gadu: 2637225
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Pan Tragacik »

Gratulacje! Fan Milanu, co? :)
Tomasz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 110
Rejestracja: 09 lip 2013, 17:26
Miejscowość: Klaukendorf, Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Tomasz72 »

Jeszcze kilka lat wstecz, dość intensywnie trenowałem z racji wykonywanego w owym czasie zawodu. Wieloletnia przygoda ze sportem zakończyła się nagle i bardzo boleśnie, poważna kontuzja barku, wyeliminowała mnie na rok ze służby, bez możliwości powrotu do dotychczas wykonywanej pracy. Na dzień dzisiejszy, pływam, gram w bierki, i prowadzę zajęcia z młodszymi kolegami z zakresu samoobrony.
"W swoich planach zawsze uwzględniaj przestrzeń dla drugiego człowieka."
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Pan Tragacik pisze:Gratulacje! Fan Milanu, co? :)
Nie, hehe Tottenham Hotspur! Wygranych z Interem nigdy nie zapomnę :-D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Tomasz72 pisze: Na dzień dzisiejszy, pływam, gram w bierki, i prowadzę zajęcia z młodszymi kolegami z zakresu samoobrony.
Pływanie i samoobrona? :shock: Ciekawe połączenie, gratuluję! :)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

szczotaw pisze:A ja gram (grałem, bo teraz do trampkarzy) w młodzikach, w klubie GLKS Gmina Kłomnice, pozycja - defensywny pomocnik. IV miejsce w powiecie ;-)
Brawo szczotaw!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Tomasz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 110
Rejestracja: 09 lip 2013, 17:26
Miejscowość: Klaukendorf, Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Tomasz72 »

szczotaw pisze:Ciekawe połączenie, gratuluję!

HE,HE pływanie to rekreacja a samoobrona to praca. ;-)
"W swoich planach zawsze uwzględniaj przestrzeń dla drugiego człowieka."
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Tomasz72 pisze:samoobrona to praca
Agent Tomasz 007 :-P

A jak ktoś chciałby obejrzeć sobie moje "osiągnięcia" w klubie zapraszam na jego stronę i kadrę :) http://glksgminaklomnice.futbolowo.pl/m ... kadra.html

Mam nadzieję, że jak wyjawię swoje nazwisko nic się nie stanie :-D Piotr Woldan ;-)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

szczotaw pisze:
Tomasz72 pisze:samoobrona to praca
Agent Tomasz 007 :-P

A jak ktoś chciałby obejrzeć sobie moje "osiągnięcia" w klubie zapraszam na jego stronę i kadrę :) http://glksgminaklomnice.futbolowo.pl/m ... kadra.html

Mam nadzieję, że jak wyjawię swoje nazwisko nic się nie stanie :-D Piotr Woldan ;-)
No ładnie, ładnie, nawet jakieś bramki "szczeliłeś". :564:
Wychodzi na to, że Ty faktycznie masz owe naście lat.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Czesio1 pisze:
szczotaw pisze:
Tomasz72 pisze:samoobrona to praca
Agent Tomasz 007 :-P

A jak ktoś chciałby obejrzeć sobie moje "osiągnięcia" w klubie zapraszam na jego stronę i kadrę :) http://glksgminaklomnice.futbolowo.pl/m ... kadra.html

Mam nadzieję, że jak wyjawię swoje nazwisko nic się nie stanie :-D Piotr Woldan ;-)
No ładnie, ładnie, nawet jakieś bramki "szczeliłeś". :564:
Wychodzi na to, że Ty faktycznie masz owe naście lat.
To śa tylko z II rundy, w pierwszej było 5 :D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Czesio1 pisze: Wychodzi na to, że Ty faktycznie masz owe naście lat.
Dwóch miesięcy trzeba było, aby uwierzyć! :shock: :-D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Pan Tragacik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 lip 2013, 14:23
Tytuł: Kamfora!
Miejscowość: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Gadu Gadu: 2637225
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Pan Tragacik »

No to ładnie mnie nabrałeś bo pisałeś, że grasz jako defensywny pomocnik a tu stoi: "pomocnik/napastnik".
No i wiedziałem skądinąd, że nazwisko na W jednak wbiłem sobie do głowy, że to Ty jesteś Łysy. Na stronie jest jeden co ma wpisane do ksywy "Łysy" i gra jako "obrońca/pomocnik". Znalazłem go na facebooku i tam same zdjęcie Milanu - stąd moje przypuszczenia :D
Strasznie namieszałem bo Łysy na forum to ktoś inny przecież...
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Pan Tragacik pisze:No to ładnie mnie nabrałeś bo pisałeś, że grasz jako defensywny pomocnik a tu stoi: "pomocnik/napastnik".
No i wiedziałem skądinąd, że nazwisko na W jednak wbiłem sobie do głowy, że to Ty jesteś Łysy. Na stronie jest jeden co ma wpisane do ksywy "Łysy" i gra jako "obrońca/pomocnik". Znalazłem go na facebooku i tam same zdjęcie Milanu - stąd moje przypuszczenia :D
Strasznie namieszałem bo Łysy na forum to ktoś inny przecież...
Bo raz na ruski rok, jak nie ma kto to gram na napadzie. Zresztą. Jak trzeba to i na budzie stanę :-P
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

O sporcie czy może bardziej aktywności fizycznej w moim wykonaniu mogę pisać dużo, bo... zajmuję się trenowaniem ludzi.

Z moich osiągnięć mam np. puchar w chodzie z kijkami. Mój czas jednak nie jest imponujący - poniżej 1 godz. i 16 minut na 10 km. Jestem typowym "wytrzymałościowcem". Im dłuższy dystans, tym dla mnie lepiej. Na przykład podczas ostatniego urlopu zupełnie rekreacyjnie ze zwiedzaniem przeszłam 210 km w 9 dni :)

Jeżeli ktoś potrzebuje jakichś porad treningowych, żywieniowych to piszcie, chętnie coś podpowiem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Afrodyta pisze:Na przykład podczas ostatniego urlopu zupełnie rekreacyjnie ze zwiedzaniem przeszłam 210 km w 9 dni :)
świetny trening przed Głównym Szlakiem Beskidzkim. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

A przyznaję, że chciałam, by średnia była właśnie podobna do GSB. Tylko, że tam na ogół było płasko, czasem tylko po piachu ;-) Natomiast zauważyłam, że najkorzystniejszy dla mnie (a raczej dla stawów, bo dla mnie to bez różnicy) jest interwałowy wysiłek np. 40 km jednego dnia, drugiego 10 km.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Afrodyta pisze:A przyznaję, że chciałam, by średnia była właśnie podobna do GSB. Tylko, że tam na ogół było płasko, czasem tylko po piachu ;-) Natomiast zauważyłam, że najkorzystniejszy dla mnie (a raczej dla stawów, bo dla mnie to bez różnicy) jest interwałowy wysiłek np. 40 km jednego dnia, drugiego 10 km.
Mając na plecach namiot taka wersja jest jak najbardziej odpowiednia, bowiem GSB to średnio 25 kilometrów dziennie. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

Zobaczymy :-D Czasu jest dużo, posprawdzam różne warianty treningowe na sobie ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Powoli wracam do formy biegowej, kolejne 6 km za mną i tak co kilka dni. Chciałbym w końcu spełnić swe kolejne marzenie i przebiec maraton.
A przy okazji myślę, że na Zlot Templariuszowy przywiozę 15 kg obywatela mniej! :-D
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 18:55 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Powoli wracam do formy biegowej, kolejne 6 km za mną i tak co kilka dni. Chciałbym w końcu spełnić swe kolejne marzenie i przebiec maraton.
A przy okazji myślę, że na Zlot Templariuszowy przywiozę 15 kg obywatela mniej! :-D
No, no, no, jestem pod wrażeniem. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

:564:
Oj, będzie bolało, lepiej zmień zawód. :-D

Kurcze, kiedyś robiłem 60.000 km rocznie i mi przybyło. ;-)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 20:00 przez VdL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Bieganie daje mi wielką frajdę! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

zbychowiec pisze:mękolenie
Co to mękolenie? ;-)
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”