X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Johny, czy Ty bedziesz miał miejsce w bagażniku na moja duza i podręczna walizkę? .
Bruniu, przed chwilą wróciłem z W-wy z lotniska, odbierałem dwie panie przylatujące z Kanady! Miały 3 duże walizy, także spoko!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze: :shock: w namiocie? :shock: poważnie??? Oj nie! nie no! I jeszcze z walizka? to juz wole w samochodzie wzorem poszukiwaczy opali. To moze wynająć coś w tym Falborku czy coś?
Brunhildo, ja żartowałem z tym polem namiotowym. Chociaż jeśli byłaby taka możliwość to ja chętnie.
Ale nic nie wynajmuj ani w Falborku ani w Malborku, na pewno będziesz miała gdzie ułożyć się do snu. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Falborek to hotel w Brześciu i dom weselny, ale w sierpniu pewnie będzie zajety pod jakieś wesele. Nie straszcie Brunhildy, Hanka mówiła, że mamy zapewnione noclegi.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

No wlasnie! Nie straszcie Brunhildy!
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Proszę o nic się nie martwić, noclegi wszyscy uczestnicy zlotu mają zapewnione w Internacie Zespołu Szkół w Starym Brześciu. Miejsce to zostało wybrane celowo. Tak jak wspomniał TomaszK nocowali w tym internacie archeolodzy pracujący przy wykopaliskach w latach 60-tych w Brześciu Kujawskim. To z nimi spotkał się wówczas autor Pana Samochodzika.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Zapewniam, że nie będziecie się nudzić. Będzie i zwiedzanie i rozrywka, ogniska też nie zabraknie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Hanka pisze:Zapewniam, że nie będziecie się nudzić
Nawet przez sekundę tak nie pomyśleliśmy! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Bruniu Proszę nie martw się o Wi-Fi. Do Brześcia dotarła cywilizacja ;-) i internet jest dostępny w wielu miejscach. Sprzęt np. laptop mogę użyczyć bez problemu
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Proszę o informację od uczestników zlotu na którą dotrzecie w piątek. Chciałabym Was przywitać i zaprosić na obiad, muszę zatem orientować się o której przyjedziecie. :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Hanka pisze:Bruniu Proszę nie martw się o Wi-Fi. Do Brześcia dotarła cywilizacja ;-) i internet jest dostępny w wielu miejscach. Sprzęt np. laptop mogę użyczyć bez problemu
No widzisz Brunhildo, mówiłem, że Hanka trzyma rękę na pulsie. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Wspomniała Brunia o Falborku. Prawdopodobnie będziemy mieli możliwość zwiedzania stadniny i obejrzenia wspaniałych koni arabskich czystej krwi.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 481 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Post autor: TomaszL »

Co do archeologów to dzisiaj spotkałem grupkę z Uniwersytetu Szczecińskiego koło Cedyni. Wyciągano z Odry łódź (chyba z czasów 2 wojny światowej), na miejscu był też Wołoszański.

Raczej nie była to barka - o barce mówiło się w 2015 gdy niski stan Odry odsłonił takową, sprowadzona pod koniec lat 60-tych i zatopioną jako nadbrzeże dla innych barek

http://www.chojna24.pl/2015/08/odra-odsania-swoje-tajemnice-wiemy-skad.html

We wrześniu 2015 odkryto wraki łodzi koło Mieszkowic i prawdopodobnie te łodzie były wydobywane

http://www.igryfino.pl/artykul/Wraki-lodzi-na-dnie-Odry--Czy-bedzie-sensacja-archeologiczna-__9785
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez TomaszL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Możliwe, że jest to barka zatopiona pod koniec lat 60-tych lub na początku lat 70-tych. Barka najprawdopodobniej jest przedwojenna. Zatopiona została jako przyczolek do cumowania innych barek.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 00:24 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Hanka pisze:Bruniu Proszę nie martw się o Wi-Fi. Do Brześcia dotarła cywilizacja
Oj no nie chciałam, zeby tak zabrzmiało! :-D po prostu, historycznie, ilekroć próbuje byc na złocie poprzez Skype, sa trudności! Bo wlasnie internetu nie ma. Dlatego tylko :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Hanka pisze:Proszę o informację od uczestników zlotu na którą dotrzecie w piątek. Chciałabym Was przywitać i zaprosić na obiad, muszę zatem orientować się o której przyjedziecie. :-)
Hanko, to take miłe z Twojej strony! Dzięki słowom " chciałabym Was przywitać i zaprosić na obiad" poczułam sie jak celebryta dosłownie. :-) dzieki!

nie chciałabym nic blokować bo trudno mi przewidzieć. zreszta zaleze przede wszystkim od Johnego no i od Emiratów :-) zeby sie nie spóźniły.
Emiraty lądują w piatek o 12.15 czy coś takiego. I tu zaleze tez od tabunów Mongolowitp. Zeszłym razem nie mogłam wyjsć przez te tabuny. Tez sprawa, ze zły paszport miałam. Nie z Unii.
Dalej zaleze od Mysliwieckiej, chcieliśmy z Johnym tam wpaść o ile bedzie możliwość. Bede wiedziała blizej daty czy jest.
Do Brzescia z Warszawy jest około 2.5 h, tak? Czyli najwcześniej około 4 PM, najpózniej około 6.30 - 7 PM. Czy dobrze czasowo oceniłam , Johny?
No! Jeżeli Johny w dalszym ciagu bedzie chciał mnie z lotniska zabrać to jest. Jezeli go walizka nie wystraszyłam :-D
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 06:02 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

A ten Falborek to bardzo mi sie podoba swoja droga. Chetnie te konie arabskie znaczę, moze jakis wywiadzie sie uda zrobic?
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2722
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Hanka pisze:Chciałabym Was przywitać i zaprosić na obiad, muszę zatem orientować się o której przyjedziecie. :-)
Bardzo to miło :)
Ale mam wątpliwości czy uda się zgrać przyjazd ludzi z różnych stron kraju na konkretną godzinę.
Mnie jest w zasadzie wszystko jedno, piątek mam cały wolny więc się dostosuję :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Do Brzescia z Warszawy jest około 2.5 h, tak? Czyli najwcześniej około 4 PM, najpózniej około 6.30 - 7 PM. Czy dobrze czasowo oceniłam , Johny?
Bardzo dobrze oceniłaś!
Brunhilda pisze:No! Jeżeli Johny w dalszym ciagu bedzie chciał mnie z lotniska zabrać to jest. Jezeli go walizka nie wystraszyłam
Ja żeby sie dobrze przygotować to w ciągu ostatniego tygodnia 5 razy tę trasę przejechałem! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

:-D :-D :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

A zielonych mrówek dla Czesia jak nie mogłam, tak nie moge dostać.... Moze chociaz jakies marynowane szczurze udka w Hong Kongu uda mi sie złapać...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Albo chociaz karaluchy panierowane na patyku. No! Mogłyby byc ostatecznie skorpiony w chili.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:A zielonych mrówek dla Czesia jak nie mogłam, tak nie moge dostać.... Moze chociaz jakies marynowane szczurze udka w Hong Kongu uda mi sie złapać...
Brunhilda pisze:Albo chociaz karaluchy panierowane na patyku. No! Mogłyby byc ostatecznie skorpiony w chili.
:563: :563: :563:
Jak to dobrze, że ja jeszcze nie podjąłem decyzji czy przyjadę na ten zlot.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Mój syn przywiózł mi z Japonii suszone macki ośmiornic. Kapitalne ! Takie chrupiące płatki na półsłodko. Jak ich nie zjem to przywiozę trochę dla Czesia.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Mój syn przywiózł mi z Japonii suszone macki ośmiornic. Kapitalne ! Takie chrupiące płatki na półsłodko. Jak ich nie zjem to przywiozę trochę dla Czesia.
Dzizaz, i Ty TomaszKu przeciwko mnie? :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Czesiu w razie czego pomogę Ci. :-P :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Eksplorator63 pisze:Czesiu w razie czego pomogę Ci. :-P :564:
Ale masz na myśli obronę czy konsumpcję? ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Ja postaram się przyjechać do Was w sobotę po południu.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czy mamy już jakiś wstępny plan zlotu?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Oczywiscie moje szczescie. Jak juz lece to musiały sie wlasnie Emirtay zapalić na lotnisku. Żebym przypadkiem raz bez tabletek na uspokojenie nie poleciała.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2722
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Spoko :) Będzie dobrze. Sam się w samolocie czuję troche niepewnie, ale statystyka jest nieubłagana - to naprawdę najbezpieczniejszy środek transportu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
ODPOWIEDZ